Jump to content


Primare i30 vs Krell KAV300i


Nino

Recommended Posts

Od pre 7 dana vlasnik Dynaudio Contour 1.3mk2, prelistavajući forume, što domaće, što strane, izbor se sveo na ova dva pojačala, cenovno negde max do 1500e. 

Ono što me zbunjuje, pošto živim trenutno u Dojčlandu  da je cena Primare-a za koji mnogi tvrde da je odličan kombo sa ovim kutijama skoro duplo manja od Krella, nekih 800-900evra naspram 1500-1600e za Krella. Zašto je tako? Trenutno ove zvučnike ganja Naim NAC62/HiCap/NAP140 Chrom Bumper ali mislim da to nije dovoljno za 1.3mk2. 

Šta biste vi uzeli pre, Krell ili Primare?

 

Link to comment
Share on other sites

Da je cena za Primare 800e a za Krell 1.000-1.100 pa još nekako, ali skoro 2x više se ne isplati. Pri tome je Krell 25 godina star, a Primare "samo" 15 godina. Bilo bi dobro kada bi oba pojačala mogla da se probaju u sistemu, ali nije tako....Prema tome - Primare... ako je u dobrom stanju, i nije čačkano/popravljano/prepravljano. 

Link to comment
Share on other sites

То нема везе који је које годиште, Крел је баш мушки направљен са озбиљним излзним транзисторима а и има по два излазна у сваком каналу више.
Једноставно булит пруф.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za I30, imao sam I21 davno.

Neviđena kanta od pojačala.

Prosvira kad ga baš opanjiš, ovako tunjav, nigde basa.

Promenio sam nekoliko zvučnika, među njima i mali Dynaudio, mislim da beše Audience 50 ili 52 - džaba sve.

Primare je bio veliko raočarenje za mene, a napravljen kao tenk, bešuman potpuno.

Znam da nije za poređenje, ali moj najdobronamerniji savet je da Primare nikako ne uzimaš bez probe.

Link to comment
Share on other sites

Samo ti to poslusaj prvo da ne zazalis za ampom koji imas i koji  se dobro slaze sa postojecim zvucnicima. Sasvim moguce da to sto trazis ne pronadjes ni sa snaznijim ampom. Mozda ti je resenje dobar aktivni woofer (Rel na pr.) sa snaznim pojacalom upravo tamo gde snaga realno i treba i znatno dubljim basem. Pravljenje velikih od malih zvucnika uz pomoc pojacala je cesto ćorsokak...u kome sam i sam bio, a i mnogi vlasnici malih zvucnika. Ako im je soba samo malo veca nego sto treba ne napravi ni najsnazniji amp na svetu od njih "velike" zvucnike. 

Link to comment
Share on other sites

Sondek to sam i mislio, kupiti i usporediti sa Naimom i odluciti sta ostaviti. NAP 140 je sjajno pojacalo i ima dosta snage, iako to na papiru nije tako, mozda bi NAC82/NAP250 bio prava stvar ali to je vec preko 2000e. 

U stvari najveći problem vidim u tihom-normalnom slušanju gde je zvuk tanak i sterilan. Kada se glasnije sluša tu Naim uopšte nije loš, nadam se da Krell može pokrenuti Dynaudio i na tihom slušanju. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nino said:

U stvari najveći problem vidim u tihom-normalnom slušanju gde je zvuk tanak i sterilan. Kada se glasnije sluša tu Naim uopšte nije loš, nadam se da Krell može pokrenuti Dynaudio i na tihom slušanju. 

Bojim se da tu nije problem do pojačala već do samoh zvučnika i da promenom pojačala nećeš rešiti taj problem pri tihom slušanju.

Link to comment
Share on other sites

Snazniji amp daje bolji zvuk i bolje pokrece zvucnike na tihom slusanju, tu si potpuno upravu sto to ocekujes. Jedino sto je sa malim zvucnicima to slusanje na tiho dosta retko bude prava stvar ...oni zasijaju kad im se da vatre, a vatre te nikad dosta ...jos ako su neefikasni na kraju ti dodje policija na vrata kao meni dok sam imao malecki linn kan. Znam da je tesko negde naci woofer na probu ali ako imas negde i u radnji mogucnost nije lose cuti ga uz par takvih zvucnika. Mozda bude bas to sto trazis.

Link to comment
Share on other sites

Btw. Ako nemas problem sa starudijama od zvucnika pravi zvucnik i idealno uklopljen uz taj naim je linn sara i to je zvucnik koji ima sjajan zvuk vec na 1w..bukvalno sve pokrenuto kao pod loudnessom (u pozitivnom smislu). Retko se nadje neki manji zvucnik da tako lepo radi na tiho.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, sondek said:

Btw. Ako nemas problem sa starudijama od zvucnika pravi zvucnik i idealno uklopljen uz taj naim je linn sara i to je zvucnik koji ima sjajan zvuk vec na 1w..bukvalno sve pokrenuto kao pod loudnessom (u pozitivnom smislu). Retko se nadje neki manji zvucnik da tako lepo radi na tiho.

Do nedavno je svirao ProAc Studio 130, neverovatan bas zbog  reflexa koji ide ka podu ali previse mi je svetao bio sa Naimom. 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Nino said:

Od pre 7 dana vlasnik Dynaudio Contour 1.3mk2, prelistavajući forume, što domaće, što strane, izbor se sveo na ova dva pojačala, cenovno negde max do 1500e. 

Ono što me zbunjuje, pošto živim trenutno u Dojčlandu  da je cena Primare-a za koji mnogi tvrde da je odličan kombo sa ovim kutijama skoro duplo manja od Krella, nekih 800-900evra naspram 1500-1600e za Krella. Zašto je tako? Trenutno ove zvučnike ganja Naim NAC62/HiCap/NAP140 Chrom Bumper ali mislim da to nije dovoljno za 1.3mk2. 

Šta biste vi uzeli pre, Krell ili Primare?

 

1. Dynaudio Contour 1.3MK2: 86dB/4Ohm - ovo na tiho je jako teško da se pogoni kako treba. Imam slične "mališane", Mark&Daniel Topaz, 85,5dB/4-6Ohm, tera ga uspešno Devialet, ali taj može da tera šta god mu staviš iza njega, jer u sebi ima jako potentno hibridno pojačalo nominalne snage 2x200W, bez distorzije čak i kad se "odvrne" solidno jako

2. Krell je u poređenju sa dotičnim Primare pojačalom daleko bolji kandidat da će adekvatno da potera te zahtevne Dynaudio kutije, ali su i jedan i drugi baš matori, pa bih ja na tvom mestu OBAVEZNO poslušao, najbolje sva tri uporedo, da stekneš realnu sliku gde je ko

3. Možda uzeti u razmatranje i neki hibrid ili čak D-klasu novije proizvodnje, jer se danas prave izuzetna pojačala i to više nije isto kao kao kada su se pojavila

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...