Jump to content


Pitanje u vezi DAC


zoranz

Recommended Posts

tačno

ja sam se "izlečio" od audifiličarstva ( slušanja kablova, tegova, plink-plonk samplera) i prešao na slušanje muzike kad sam se "navuko" na Tidal.

Toliko nove muzike koju treba preslušati da se ne stiza da sluša "hardver"

Svaki mogući ( skoro svaki) album imam za 5$ mesečno. I to gde god odem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I ja sam praktično zaboravio na upgrade od kad imam ovaj multipraktik (skoro) all-in-one.

Ima boljeg hardvera od ovoga što imam i to koliko ti duša ište proizvođača i modela, ali mene to ne zanima (bar za sada), prodajem i kupujem vinile, reorganizujem kolekciju, slušam Tidal i ono što imam u digitalnom formatu, uživam u muzici i ne maštam o novom uređaju od par desetina hiljadarki, niti imam, niti mi treba, zadovoljan sam sa ovom što imam.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, sondek said:

Moj se sasvim solidno drzi uz solidan gramofon ...dovoljno da nikad vise ne mislim o Dacu..nadje se polovan "jeftino", ispod hiljadarke ...slusam, uzivam ne mastam previse o boljem..znam da ima toga koliko hoces.

Jeste, zato sto ti je gramofon glavni izvor + mozes da kazes da svira bolje 🙃

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite da li je dovoljno pojacalo snage 35w na 8 za Q300 (konkretno axa 35 ca).Covek koji ga prodaje je koristio iq 50 i kaze da zvuci dobro, kako ima dovoljnio snage itd...Da li se isplati kupovina nekih pojacala starijih od 20 god, imam ih dosta prilicno povoljno u ponudi kao npr. :Onkyo A-9511, A 9711 integra, Denon pma1055R,CA 240  v.2, marantz pm 6010, a od novijih denon 710AE,yamaha r-s500,marantz 6002,nad 356bee itd...

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2022 at 10:10 PM, Iron man said:

Verovatno jeste. I odbacio. Staro, prestala proizvodnja i podrška. Samo iz entuzijazma ga par ljudi amaterski podržava, ko zna dokle. 

 

 

 

Nego sa padom cena polovnih NUCova, može za predviđenibudžet (100tka) i neki pc based strimerčić da se napravi. 

PC, Anydesk, androidčić kao UI,.... Sve svira, i Tidal i... 

 

 

:bounce

Za sad sam kupio relativno povoljno ovaj hp prodesk 400 G4 sa i3 8300T,8gb ram,256Nvme i radi to super(BubbleUpnP) Tidal u komb sa zen dac v2. Pojacalo jos uvek trazim jer 10tak koje sam dosad pogledao ne odgovaraju opisanom stanju sa oglasa. Na polovini koju sam isao da pogledam cak ne rade i neki izlazi za zvucnike...Da ne poverujes kako tako nesto npr. nisu naveli u oglasu, jos kaze ludak pa imas ove A izlaze, to radi :D..

20221112_141219.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Iron man said:

Ja imam prodesk sa i5 i to ubija kako radi. Grehota ga koistiti samo za striming, prejak je. 

Kakvo pojačalo tražiš? 

Pa da radi i ovaj sa i3 super koristim ga i ja za sve i svasta.Sto se tice pojacala treba mi  integralac ili stereo risiver za moje Q300. Hteo sam da uzmem Teac A H500i sto mi je  Omni preporucio i slusao sam ga zvuci odlicno ali nije bas bilo u sjajnom stanju, nema daljinac itd...Posle sam slusao CA 640,pa denon 710ae,nad 356bee. Od navedenih Nad mi najbolje zvuci ali covek nece da spusti cenu (trazi 350e) Navodno se sa kef slaze CA, a meni je upravo to zvucalo najlosije, cak mi je bolji  utisak ostavio i ovaj  Denon.Trenutno sam bez pojacala ali cu uskoro pozajmiti caletovu staru yamahu rx-496 privremeno, da vidimo kako ce to da svira  :D  Navodno se marantz dobro slaze sa kef. Dogovarao sam se sa likom da cujem  pm-6002, ali ne stizem. Sve u svemu sto vise citam kojesta, sve vise sam neodlucan sta bih kupio  :D

Ti ako imas neku preporuku ili misljenje, kazi slobodno :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zoks77 said:

Ja sam prvo bio zagrejan za denon 1500ae i na kraju sam odustao zbog cene. Video sam te modele za koje ste postavili link, razmisljao sam i o njima, konkretno bas o 1500R ali sam ga stavio na standby u nadi kako cu pronaci nesto  novije pojacalo  do 10gstarosti  i nisam pronasao nista :D osim nad 326bee i CA AXA-35. Kao jeftinija varijanta razmisljao sam najvise o denon 710ae ili yamaha a-s301. Hvala vam na preporuci, ovaj lik sto ste postavili link za 1500R ima i ovaj marantz 7000

Maranz - KupujemProdajem

Link to comment
Share on other sites

Tesko je kod nas pronaci dobro mlado pojacalo za 150-200 evra i do skoro sam i sam  bio u potrazi za pojacalom koje meni licno odgovara pa sam kupio harman kardon hk980 i zadovoljan sam tim pojacalom. Ako mozes sacekaj skupi jos malo para i onda juri malo bolje pojacalo.

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/yamaha-a-s700-stereo-integrated-amplifier/oglas/143360302 

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/onkyo-a-9555/oglas/142934699?filterId=2017097407

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/marantz-pm7001-daljinac-top-ponuda/oglas/142948526?filterId=2017097407

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zoks77 said:

Tesko je kod nas pronaci dobro mlado pojacalo za 150-200 evra i do skoro sam i sam  bio u potrazi za pojacalom koje meni licno odgovara pa sam kupio harman kardon hk980 i zadovoljan sam tim pojacalom. Ako mozes sacekaj skupi jos malo para i onda juri malo bolje pojacalo.

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/yamaha-a-s700-stereo-integrated-amplifier/oglas/143360302 

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/onkyo-a-9555/oglas/142934699?filterId=2017097407

https://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/marantz-pm7001-daljinac-top-ponuda/oglas/142948526?filterId=2017097407

 

Pa jeste kod nas je tesko pronaci dobro mlado pojacalo cak  i za 350e, a da bude ocuvano.Nasi preprodavci hoce da zarade po 150eura, sto bi neko rekao ,, i to vam je tako" :D

U sustini tako ce i biti sacekacu dok se ne pojavi nesto vredno,a za to vreme slusati ovu caletovu rx 496. Sve sam ove modele video. Bas ovaj onkyo mi je delovao zanimljiv, dobro je i ocuvan. Covek mi  njega daje za 260e. Evo npr ovih denon 1500R ima 3 komada na KP i samo jedan je super ocuvan i kompletan, ali kosta 410e sto je suludo za pojacalo staro 20tak god. Ista prica i taj marantz 7001 star 15tak god.  Od ,,novijih"  sam nasao samo nad 356bee za 300e i ca axa35 staro 3god.. Na kraju cu kupiti onaj marantz 6007 nov na akciji za 65.000 :D Ali evo npr ova caletova yamaha rx496 se nikada nije pokvarila, a slusa se svaki dan, stara je 24god.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Zoks77 said:

Tu yamahu sam imao svojevremeno, bas me lepo sluzila, bila je uparena sa tannoy mercury m2.5 ne mogu da se setim tacno da li mi je to bio drugi ili treci sistem ali meni je bas ostao u lepom secanju. 

Pa realno nije ona tako ni losa, bolje radi sa kef od onog avr denona 1911 sto sam prodao. Jedino sto se nakon toliko godina na prekidacu pure direct cuje neko krcanje.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zoks77 said:

Ako si zadovoljan sa yamahom odnesi je u neki servis da je srede, onda skupljaj pare za neko bolje pojačalo.

Pa da, tako sam i mislio. Zvao sam neki servis u Ns gde sam vec isao ranije. Taj servis ciscenja izadje oko 30e, a risiver se prodaje za 80e. Nije bas isplativo ali sta sad :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nesone said:

Zovi ti naseg druga, sto voli pivo. GiZ Mo.  Spremi gajbu, pa da vidis kako svira to pojacalo.

 giZ_Mo

To jedino na drugoj lokaciji, zena i ovako vise ne zna sta ce samnom  mojom muzikom, strimerima, racunarima,zvucnicima, stalcima itd...,kaze zauzeo sam joj pola sobe, zamisli uzas :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...