Jump to content


Pitanje u vezi DAC


zoranz

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/22/2022 at 9:49 PM, Iron man said:

Dostunost odmah na domacem trzistu, jos  i garancija  je veliki  plus. Nema daljinski sto  je donekle minus. Triangle   ima odlicne recenzije , dobro to znamo kako se dobijaju recenzije,   ali je  moguce da , bar za prvo vreme, ne  treba DAC.

Kod Arylica sam mislio na nesto ovako:

Up2Stream sa njihovim  onboard DACom ili SPDIF dodatkom pa da  se koristi neki DAC koji vec  imas (ako imas 

U principu DAC nije neohodan ali se mnogo  bolje cuje sa DACom. Ni sam nisam verovao da je  tolika razlika.

 

 

 

Ono sto si predlozio je DAC za Rosberi . Druga  prica

Jedno pitanje posto si pomenuo da si vec kupovao ovo kod njih. Uz model koji si mi preporucio Up2streamV3 pro koji je 60$ bih trebao da kupujem posebno i budzim na plocu volume knob,,button, spdif out,ir extension, ir remote, antena pair,power adapter i case of up2stream sto izadje ukupno 167.99$. Obzirom da ce uskoro imati 4th Anniversary Sale i S50 Pro+ Wireless Stereo Preamp ce kostati 186$ da li je bolja varijanta da uzmem njega? Koliko je bitno da streamer podrzava DSD High Res obzirom da cu slusati Tidal i sl. servise?

Link to comment
Share on other sites

Ne trebaju ti knobovi, butoni, ir extensioni,... Sve to imaš na daljinskom. 

Dsd i HiRes ti treba ako ćeš da slušaš sa svoje mreže hires fajlove. Onda ideš na hires Arylic a on je preko 200 € . 

Best buy ti je onaj koji sam ti preporučio od 40ak €. Skutijan, ima toslink, mana što nema daljinski ali ionako koristiš mobilni kao UI. 

Uvek možeš da ga prodaš uz minimalne ili nikakve gubitke i kupiš nešto skuplje. S50

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Iron man said:

Ne trebaju ti knobovi, butoni, ir extensioni,... Sve to imaš na daljinskom. 

Dsd i HiRes ti treba ako ćeš da slušaš sa svoje mreže hires fajlove. Onda ideš na hires Arylic a on je preko 200 € . 

Best buy ti je onaj koji sam ti preporučio od 40ak €. Skutijan, ima toslink, mana što nema daljinski ali ionako koristiš mobilni kao UI. 

Uvek možeš da ga prodaš uz minimalne ili nikakve gubitke i kupiš nešto skuplje. S50

Pa da u sustini nema svhrhe bacati novac na neki streamer od 170e kao npr triangle aio c, kada i ovaj za 40e radi isti posao, a putem toslink se svakako moze nakaciti na ex.dac.. 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

On 22.9.2022. at 16:52, Iron man said:

Neki Arylic DIY modul sa externim DACom

Wiim je stari Arylic model ,ima    ga   jos na njihovom  storu.

(Ne plasite se  DIY-a.U ovom slucaju to je samo skutijavanje

Odnosno neki Linkplay baziran   uredjaj.  Bar ste mirni sto se tice sw podrske i komatibilnosti, 100 firmi koristi Linkplay module i proizvodi preko1 000 uredjaja baziranih  na  njemu

Ako ste protiv svajsovanja onda recimo

ovo  za 40 Evra

ili recimo ovo za  malo vise para  ali  ima daljinski  , inace prodaje se za  oko 160 Evra pod brandiranim  nazivom   Triangle AIO C  . Pljunuti IcyBox

Ja da nemam sta sve imam,  probao bih  Arylic HD

 

 

Veoma mi je zanimljiv ovaj tvoj post, posebno što volim Diy. Imam par konkretnih pitanja:

- da li Up2Stream Pro V3 je i DAC ili se dokupljuje DAC posebno ?

- Da li može da se koristi i kao portabal za slušalice, uz naravno eksternu bateriju preko USB a?

- Da li ima neki softver sa kojim preko mobiljnog sa RS može da se kontoliše ovaj uređaj.

 

Zapravo, šta uz ovu osnovnu ploču Up2Stream Pro V3 je potrebno za neki konforniji rad. Kako si ti to odradio kod sebe ?

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, vladat1 said:

 

Veoma mi je zanimljiv ovaj tvoj post, posebno što volim Diy. Imam par konkretnih pitanja:

- da li Up2Stream Pro V3 je i DAC ili se dokupljuje DAC posebno ?

- Da li može da se koristi i kao portabal za slušalice, uz naravno eksternu bateriju preko USB a?

- Da li ima neki softver sa kojim preko mobiljnog sa RS može da se kontoliše ovaj uređaj.

 

Zapravo, šta uz ovu osnovnu ploču Up2Stream Pro V3 je potrebno za neki konforniji rad. Kako si ti to odradio kod sebe ?

 

Ono sto ja znam je da se.koristi aplikacija 4stream.

Mislim da se dac, daljinski, kutija za  Up2Stream Pro V3 .....kupuju posebno. https://www.arylic.com/products/expansion-boards

Za ovo ostalo odgovoruce ti iron man ja nzm :D

Link to comment
Share on other sites

@vladat1Ne znam  da li si video linak koji  sam postavIo  na forum yu3ma gde sam detaljno objasnio sve o Arylicu, LinkPlay-u i jos sto sta.

 

Ako te mrzi da citas evo digestirano izdanje:

Quote

- da li Up2Stream Pro V3 je i DAC ili se dokupljuje DAC posebno ?

Jeste.  Ima sve  u sebi sto  mu je potrebno  da radi, i DAC.  Ali se sa  posebnim  DAC-om  mnoooogo  bolje   cuje.  Iz  Arylica  su  mi savetovali da koristim poseban dac. (znaci  i sami priznaju da  je   osnovna  verzija tek da svira,  a sa posebnim DACom sviram nogo  bolje.) Ja se odlucio za njihov DAC  sve misleci da cu lako i  neki drugi da povezem. To  svira  dovoljno dobro da me mrzi da experimentisem dalje.

Quote

- Da li može da se koristi i kao portabal za slušalice, uz naravno eksternu bateriju preko USB a?

Ne vidim svrhu ali verovatno moze. S nekim  power bankom.  Ne znam koliko je potentan  da  potera slusalice.

Quote

- Da li ima neki softver sa kojim preko mobiljnog sa RS može da se kontoliše ovaj uređaj.

Naravno da ima. 4stream. Aali i  bilo  koji  drugi SW koji kontrolise LinkPlay. Tacnije   receno LinkPlay daje kostur  softwera  koji posle svaki proizvodjac prilagodjava svom strimeru. Imam jedan WiFizvucnik koji takodje  ima LinkPlay baziran hardwer i aplikacija 4Stream ga kontrolise ali i  njegova aplikacija iLiweWiFicontrol kontrolise Arylica.Podrzavva TIdal, Qobuz, multiroom, sve

Takodje i   sve   aplikacije   za strimovanje   ga podrzavaju.   AirPlay,   Mconnect, BoubbleUpnP i sve druge

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 sat ranije, picturesd said:

Da li treba da ubacim USB fleš sa pesmama u flac formatu?

Ne.

USB port na Touch-u sa EDO plugin-om dobija mogućnost povezivanja na USB DAC.

Sve ti lepo i detaljno piše u linku koji je kolega Neskor postavio, a u istom imaš i link ka "oficijelnoj" temi na Slimdevices forumu:

https://forums.slimdevices.com/showthread.php?94512-Announce-Enhanced-Digital-Output-app-USB-Dac-and-192k-Digital-Ouput

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, 空也 said:

Ne.

USB port na Touch-u sa EDO plugin-om dobija mogućnost povezivanja na USB DAC.

Sve ti lepo i detaljno piše u linku koji je kolega Neskor postavio, a u istom imaš i link ka "oficijelnoj" temi na Slimdevices forumu:

https://forums.slimdevices.com/showthread.php?94512-Announce-Enhanced-Digital-Output-app-USB-Dac-and-192k-Digital-Ouput

Hvala puno. 🫠

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, neskor said:

da bi slusao muziku direktno sa usb-a  ne treba ti taj plugin, cim ubodes USB, trebao bi da ti se pokrene interni SB server

https://wiki.slimdevices.com/index.php/Beginners_Guide.html

https://wiki.slimdevices.com/index.php/Squeezebox_Touch_-_USB_Compatibility.html

Pokrene se usb interni server i pojavi mi se lista za Logitech media server i slideshow fotografija, ne vidi mi album u obom slucaju Simon&Garfunkel. Ne znam u cemu je kvaka. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 10:34 AM, Nixie said:

Svaka promena u sistemu se čuje, bez obzira na cenu sistema. Zato bih savetovao da se pozajmi DAC neki koji je prihvatjive cene i proba.

Snasao sam se da pozajmim dac topping E30 na 2 dana.Evo danas kada sam ga vratio i pustao iste pesme na kompu sa Tidal, preko spdif out povezano direktno na risiver denon 1911 video sam tj cuo koliko je ovaj av risiver los. Necu preterati ako kazem da je 3x bolji zvuk sa dac E30. Ovaj denon definitivno nije za ove moje kutije q300....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...