Jump to content


Pitanje u vezi DAC


zoranz

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To sam vec probao ranije.Generalno zvuk mi se ne svidja sa ovim denon avr 1911 kao da nema dovoljno snage za ove q300. Mozda lupam ali kada sam imao nad 320bee koji ima samo 50w 8Ω cini mi se da su bolje radili i zvucali nekako jasnije i otvorenije. A verovatno da veliku ulogu igra i kvalitet audio formata cd,mp3...Uglavnom slusam one bugarske diskove  kojih imam gomilu ili mp3 sa usb :D

Link to comment
Share on other sites

Ako na računaru imaš digitalni SPDIF izlaz (optički ili koaksialni), poveži ga na AVR i pribavi dobre flac audio fajlove, pa ćeš videti da li za sada treba menjati AVR. Bitno je da su podešavanja na AVR-u postavljena na čisti stereo i frontalni zvučnici da su u punom opsegu (već kako je to predviđeno za taj AVR).

Link to comment
Share on other sites

Preplati se na neki kvalitetan streaming servis Qobuz ili Tidal i zavrsio si sa izborom muzike. Na tom nivou sistema neces cuti nikakvu razliku u zvuku,uz dosta vremena i truda oko downlouda flacova ili mozda vrlo malu,u svakom slucaju napredak na dosadasnje stanje.. mp3 i bugare sto imas mozes da zaboravis ..u preko 90% slucajeva ces to naci na pomenutim servisima u odlicnom kvalitetu i zvucace bolje. Pogledaj temu o streamingu ima uvek negde mesta u nekoj familiji i da te kosta par stotina din mesecno.  Fokus ako ti se svidjaju Kefovi stavi na solidan amp, obzirom da ti je muzika prioritet...a njihovih 87db nisu bas za svaki amp.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Preplati se na neki kvalitetan streaming servis Qobuz ili Tidal i zavrsio si sa izborom muzike. Na tom nivou sistema neces cuti nikakvu razliku u zvuku,uz dosta vremena i truda oko downlouda flacova ili mozda vrlo malu,u svakom slucaju napredak na dosadasnje stanje.. mp3 i bugare sto imas mozes da zaboravis ..u preko 90% slucajeva ces to naci na pomenutim servisima u odlicnom kvalitetu i zvucace bolje. Pogledaj temu o streamingu ima uvek negde mesta u nekoj familiji i da te kosta par stotina din mesecno.  Fokus ako ti se svidjaju Kefovi stavi na solidan amp, obzirom da ti je muzika prioritet...a njihovih 87db nisu bas za svaki amp.

Pa da naravno da ima mesta za neki streaming servis , upravo sam u tom pravcu i razmisljao. Da li mi se svidja Kef, reci cu samo da nije los, jer od ostalih sam cuo samo MA bronze 2, DM603 S3 i 606 ( oba meni zvuce poprilicno bolje) neke mission,tannoy itd...Sve u svemu sada nisam u mogucnosti da menjam zvucnike,eventualno amp i to je to, mada i to ne znam da li da radim tesko je pronaci odgovarajuci bez obzira na to sta se kao slaze sa njima po netu.... Verovatno cu probati Tidal jer  Qobuz nije dostupan za Srb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...