Jump to content


Smanjenje jačine signala između pojačala i zvučnika


holmes2000

Recommended Posts

6 minuta ranije, giZ_Mo said:

Или та плава мрдалица добро подешена...

Ma može svašta biti. Polovna sprava, mora da se pretrese. Možda je neko usput nešto budžio. VU metar je logaritamski, morao bi lepo da pokaže i manje snage, do 1W, osim kad je baš načisto utišano.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, giZ_Mo said:


 

 


Ма јок, фул линеаран бар по шеми и то са полуталасним исправљањем у драјверу за мрдалицу..


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

 

U pravu si. Linearan je i pokazuje lepo, samo što je 'baždaren' da isprati signal od 0-65w. ja bih hteo da mu nekako povećam osetljivost pa da u maksimumu ide do kraja već na 30-35w. Ja se vrlo malo razumem u elektroniku ali mislim da sam na šemi video (Service manual) da ima neke trimere kojima verovatno može da se reguliše osetljivost. Možda bi to u kombinaciji sa zvučnicima manje osetljivosti (85db) dalo dovoljno dobar rezultat.

Link to comment
Share on other sites

VU metar mora biti logaritamski, inače nema svrhu. Veći deo vremena se sluša sa prosečnom snagom do 1W. 
Ма то је ват метар..али га јапанези приказаше друкчије

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, holmes2000 said:

izgleda da nije jer se 'razvlači' recipročno stepenu pojačanja. na 1w jedva da se pomera. to mi i pravi problem (ili nije dobro kalibrisan)

Са прекидача за звучнике се узима сигнал који иде кроз отпорник 56КΩ па на улаз у мрдалицу. Има ту доста штофа за подешавање.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...