Jump to content


Koji gramofon


Milan86

Recommended Posts

Moze na svaki od tih starkelja da legne AT za 30-40eur..nova, realno vise i ne treba , zvui ona sasvim solidno i bolja je od bilo koje prepotopske zatecene na gramofonu jer je nova i ne unistava ploce. Uglavnom i igla kosta toliko.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni-delovi-i-oprema/audio-technica-at-vm95c-i-at-vm95e-novi-modeli/oglas/12984344

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 sati ranije, giZ_Mo said:

Искрено што би Шојић рек'о не дотицава ме, нека пише шта год ко хоће само бих волео да ми се то у лице каже а не иза екрана. Толико о чојству и јунаштву!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

Samo se ti uredno javljaj na telefon i budi kod kuće kad te poverioci traže i želja će ti biti ispunjena, junačino...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Milan86 said:

Ostavio sam devojku , jer neće gramofon 🙂 Hvala svima na savetima … 

Na pogresnom je mestu trazio...tipican sastav nasih berzi poslednjih meseci. Hahaha eto zasto gramofondzije teraju nove mlade vinilaske muske snage po forumu ...

20220514_101846.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 26.8.2022. at 16:41, giZ_Mo said:

Искрено што би Шојић рек'о не дотицава ме, нека пише шта год ко хоће само бих волео да ми се то у лице каже а не иза екрана. Толико о чојству и јунаштву!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

Ни за интернет?

а можда и ради да врати?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cestitam na prodaji, resio si se kante. Sve se danas opravda sa "koliko para toliko muzike", " za svaku robu ima kupac" i sl. narodne mudrosti, ali to kako taj gramofon zvuci je odlican način samo da neko odustane od gramofona i ploca za sva vremena i nadje srecu i bilo kom digi izvoru zvuka . Evo, ajd budi iskren pa opisi u par recenica kako je zvucao u poredjenju sa digitalnim delom sistema. Ne meni, vec ostalim kolegama, ja sam se vrlo dobro upoznao sa time kako zvuci u poredjenju sa drugim gramofonom i sa CD-om.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, kad smo kupili gramofon bilo nam je zanimljivo da puštamo ploče, jer smo uglavnom sedeli kod kuće, radili kod kuće zbog jebene korone. 

Nekako se prošle godine pokazalo da nas ne vuče ništa na stranu vinila. Ja sam I dalje uglavnom radio od kuće i nisam imao vremena da ustajem, puštam ploču pa okrećem stranu itd. Nekako je prošla godina pokazala da 90% vremena slušamo Tidal, Spotify ili Deezer. Ostatak vremena CD. 

Njegov default preamp je basic, ništa specijalno. Bolje je zvučao na onom Kinezu Aiyima sa lampama, ali je to daleko od CD. 

Svakako da li je cena realna ili ne treba pitati prvo prodavnicu koja ovaj model  gramofona prodaje za 470 evra.

Link to comment
Share on other sites

У реду је.

Постоји разлог зашто се ти модели зову "Primary", "Debut" итд.

И ја не могу да смислим код себе модерне lifestyle грамофоне, али ако због њих људи слушају више музике, немам разлога да их оцрњавам.

Link to comment
Share on other sites

Tema je "koji gramofon" , budzet ovim predlogom vec bi trebao da bude udvostrucen... sto nebi upozorili na los primer. Moze pokretac da pomisli da ce time sto bi eventualno udvostrucio budzet nesto trebao i da dobije. Logicno bi i bilo. Kad neko hoce da ide i na polovno, pa jos i poveca budzet mora to i da se "cuje". Ja sam upravo imao iskustvo da je neko hteo da podmladi svoj gramofon(Thorens) izvadio skoro 500eur sa ocekivanjem da nesto sto solidno plati fali i svira fino, medjutim Bandera. Pritom te jeftine ortofonke umeju da vrlo lepo sviraju. Pokretac je vec mozda i kupio nesto, al sto ne upozoriti nekog ko cita da sa toliko novaca treba da se dobije nesto bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pokretač teme je krenuo sa 150 evra. Bolje na nije ni otvarao temu, jer za te pare može da kupi groblje. 

Mora da uloži dosta love da se to dovede do pristojnog nivoa slušanja. Treba servis, možda nova zvučnica, preamp... Izađe to dosta para. 

Ja kad sam uzeo ovaj gramofon bio sam svestan da je vinil skup sport. I jednostavno sam shvatio da me ne vuče na tu stranu. Ne verujem da bi se nešto promenilo čak i da imam neku zver, jednostavno taj ritual nije za mene. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

budzet ovim predlogom vec bi trebao da bude udvostrucen...

Апсолутно. И удвостручен буџет најверојатно значи недовољан буџет.

Не причам ово због снобизма, ма шта свет мислио о аудиофилима. Што због инфлације, што због повећанe потражњe, тешко да се ишта може купити, а да свира прописно, испод 500е.

Отворен сам и ја за предлоге, нарочито што бих хтео убацити грамофон у систем са слушалицама. А не пада ми на памет да правим још један грамофон, нарочито што би само делови за електронику за погон истог (без кутије, без склапања, без мотора) коштали више од тих гореспоменутих 500е.

Рекох, ај да видим колико кошта јефтинија Rega (P3 рецимо). 1,200е зато што је доступан само у комплету са звучницом (коју не бих користио), и за те паре немам ни електронску контролу брзине (морам да ручно пребацујем каиш)?

Рекох, ај да потражим класични грамофон па да га "средим". Лагано оде прерачун и више од те гореспоменуте Реге.

На крају крајева, на рубу сам (*) да поручим нови Pro-Ject Debut Pro S, нарочито што долази са ручицом са SME конектором.

(*) Осим ако се не умеша стара жичица и почем да тражим SL-1200.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...