Jump to content


Pukoti iz pojačala


ailijev

Recommended Posts

Ne bih rekao da ima veze sa izlaznim tranzistorima niti bilo cim takvim, treba proveriti pre svega da li se bez zakacenog ulaza u snagas desava puckanje u zvucnicima i na taj nacin razdvojiti i saznati da li je greska u preampu ili pojacalu snage. Obzirom da je u pitanju staro pojacalo, verovatno ima mnogo losih lemova na ploci, takvo pucketanje je obicno posledica iskrenje na losim kontaktima. Ako se dobro secam u preampu je ploca okrenuta naopako, nalazi se ispod gornjeg poklopca i ima mnogo problema sa grejanjem a preklopnici i konektori su posle svih tih godina sasvim sigurno u ocajnom stanju. Licno, mislim da je problem u preampu ali trebalo bi napraviti test koji sam opisao da bi se tacno utvrdilo mesto gde se pojavljuje smetnja. Pre deseetak godina sam radio refresh slicnog  kompleta, gomila problema se pojavila ali sam ipak uspeo da revitalizujem sve i sa starim Klipsch kutijama radilo je bas dobro.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Ovako možemo da se igramo žmurke i da pogađamo napamet.

То да мада излазни степен је јад и беда по питању напајања, наиме за оба канала у исправљачу су два електролита 3000 µF/75V. Изгледа да се штедело или није било потребе кад је у питању кућно слушање!

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, ailijev said:

Laik sam za elektroniku, ali da nisu problem kondenzatori?

Ма нисмо ни ми доктори наука али прво треба установити који део преампа проузрокује дотично пуцкетање, мада сам преамп има само три операциона од којих је један задужен као Фоно преамп и брдо потова, преклопника и прекидача!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...