Jump to content


Harman Kardon 6950R, realna cena?


HMrules

Recommended Posts

Ако је производ 100% у продавници, чим се изнесе вреди 70% за даљу продају. Касније је полован па вреди 50% цене. Временом вредност опада. Реално ти реликти прошлости би требало да вреде 20-30% цене али због људи вољних да плате нешто више него што вреди, из незнања, неукости или глупости, цене су много веће. Продавац продаје за колико може више да прода, реално цену диктира купац и његова спремност на њу.

Link to comment
Share on other sites

Ако је у добром козметичком и радном стању и има даљинац рачунај око 300 Евра! А ако му је предња плоча светле боје онда 320 Евра. 😃

Бај д веј има одлични ММ/МЦ преамп.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Roolieman said:

Stiglo nesto bolje ne zalim se, a stari dobri HK655vxi ce na mali refresh da se sredi povremeni sum u desnom kanalu pa kao poklon caletu.

Осим могућности даљинског управљања по мени је 655 бољи и прави је дуал моно.

Биће проблем око главних електролита (4. ком.) 10.000 µF/85V................

Link to comment
Share on other sites

Radio je pre par godina kolega sa foruma na njemu, zamenio par sitnih elemenata u delu sa ekvilajzerima, nije bilo problema oko tih glavnih komponenti, a ovaj sum se "resava" blagim udarcem, i to samo kada je pojacalo hladno pa mi se cini da je pre rec o nekom kontaktu, al videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Квалитетно очуван примерак по мени цца 500-550 реална цена за наше тржиште.. имао сам старији 6900, тренутно имам 665Vx, биле су сличне цене и пре 10так година мислим.

Имам у комшилуку црни или можда тамно сиви комад (на основу црне боје предњег панела то ће бити речени 6950R, мислим да је старији модел 6900 доступан само у силвер финишу), знам појачало и јако педантног, брижног власника. Стање је рекао бих минт 10/10.. ако те интересује пиши ПП, да проверим.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

U poslednje vreme razmišljam o ovim pojačalima pošto bih kupio jedno od njih u nekoj bližoj budućnosti, Rotel RA-985BX, Harman Kardon 665 VXI i Harman Kardon 6950R, pošto ne znam koliko su različita ova 3 modela najbolje bi bilo čuti ih i po mogućnosti testirati, godinama korisitm HK3490R AV resiver ali sada bih želeo neki otvoreniji, precizniji i oštriji zvuk u celom opsegu.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
2 hours ago, HMrules said:

Da li je ovo realna cena?

Svaka cijena koju je neko spreman da plati je realna ;) 

Evo kako se kreću: Used 6950r for Sale | HifiShark.com

Mislim da 100-200 eura manje više nije presudno, ukoliko znaš da to želiš i možeš da platiš, ali odlučuješ sam za sebe. Imaj u vidu da je taj uređaj star i da će sigurno trebati neka intervencija prije ili kasnije. Nemoj poslije da bude "ja pitao, vi mi rekli ili niste..."

Ja volim da imam u sistemu jedan vintage amp, kako god.. Trentno se prodaje jedan AU717 za nešto manje pare, doduše sa jednim neispravnim izlazom. Ja taj HK pored njega ne bih ni pogledao...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...