Jump to content


Kanc setup


Roolieman

Recommended Posts

Kao sto sam obecao u forumu Sta da kupim, gde sam dobio gomilu korisnih komentara i sugestija, izmedju ostalog i da pogledam oglas za Lyngdorf & Gallo sistem, za koji se nakon slusanja ispostavilo da je pravi pogodak u svakom pogledu, red je da nakon povezivanja sistema u kancu predstavim kako to izgleda i zvuci.

Za sada su, dok ne stignu custom built desktop stalci za Gallo Strada zvucnike, kao primarni povezani preko Zen Acoustics – Satori kablova, stari dobri B&W CDM2 SE. Ispod stola su oba Gallo TR-1 woofera svaki na svom kanalu. Veza sa kompom ide preko Trends Audio UD-10.1 USB D/D konvertora i MC2 Zen aes/ebu interkonekta. Sve nevedeno je nakaceno na Lyndorf TDAI 2200 pojacalo/DAC.

Uradjena je kalibracija sa prilozenim mikrofonom na vise tacaka u kancu sa fokusom na nekih 1-1.5 od zvucnika gde otprilike sedim. Razlika u odnosu na bypass kada nema kalibracije je primetna i ide u korist kalibrisanih podesavanja. Sve je utegnutije, preciznije, bas taman, prijatan ne prejak i mutan. Na pojacalu je podeseno da na bowerse ide ceo opseg, a na woofere do 120Hz. Probano je i sa nizom i visom cutoff frekvencijom ali je na ovoj vrednosti najprijatniji/najpuniji zvuk.

Celokupan utisak u odnosu na raniji setup sa  HK655vxi pojacalom je za nekoliko redova velicine bolji. Neverovatan nivo detalja, preciznost, zvucna slika koju mozes skoro da opipas i generalno jako prijatan zvuk ne samo na mestu gde sedim nego u celom kancu, s tim sto je bas manje upadljiv na mestima gde kolege sede.

Osecaj je kao da sedim u zvucnom mehuru, potpuno urodnjen u zvuk, jako malo pozadinske buke dopire, tako da je setup pun pogodak, studijski zvuk na mom mestu a ostalima prijatno za slusanje i ne smeta za komunikaciju.

Sledece je da se bowersi zamene sa Gallo Strada satelitima kada stignu stalci. Tu ocekujem jos bolji i detaljniji srednji i visi opseg, s obzirom da imaju i ribon visokotonce.

 

Kanc Setup 3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ipak je kanc u pitanju sa svim ogranicenjima oko rasporeda koje to za sobom povlaci. Znam kako izgleda ali je zvuk koji se dobio neuporediv sa prethodnim. Kada budem imao kucnih uslova, ovo se seli i bice onako kako bi i trebalo da izgleda.

Ocekivanja su prevazidjena, osecaj uronjenosti u savrsen zvuk i izolacije od okoline nesto sasvim novo. Izgled mi inace u zivotu nije primaran, bitna je funkcija. Dodatni wooferi su dali bowesima ono sto je falilo u nizem opsegu, ne verujem da bi to aktivni monitori isterali.

 

Link to comment
Share on other sites

Btw. ja mislio da je to neki sistem u uredu negdje smješten na nekoj "neutralnoj poziciji", gdje je bilo mjesta, pa da svo troje mogu slušati (kako je rečeno). Kad ono "sebični" nearfield samo za "glavnog". Nisi fer prema ostalima i koristiš ih kao sredstvo dezinformacija na forumu 🤣

Link to comment
Share on other sites

Koleginica je nekih 2m iza mene, pa cuje skoro isto kao i ja, a kolega nekih 3m od nje desno, nije bas izmedju zvucnika ali i on lepo cuje sa malo manje basa nego mi. Glavna prednost moje "nearfield" pozicije je sto dobijem zvucni mehur oko sebe i mogu se potpuno iskljuciti od desavanja i zvukova u kancu. Npr. uopste ne cujem kad neko udje i sa vrata nesto pita :)

Kalibraciju smo uspeli namestiti na 99% prepoznavanja sobe sa 27% korekcije, i ima velike razlike u zvuku kad je upaljena i kad nije. Razlika je velika u nizem i nizem/srednjem opsegu. Mnogo cistije i ugodnije za slusanje nego kad je nema.
Podesene su dve focal tacke, jedan gde sam ja i druga kod koleginice, ali nema neke velike razlike medju njima, kao ni kad se aktivira global koji ravnomerno radi za celu sobu. Sve u svemu odlican posao radi RoomPerfect, cak i ovako skrnav setup sa jednim zvucnikom skoro u cosku, i haosom na stolu dobije se savrsen zvuk.

Uskoro stizu desktop stalci za Gallo Strada pa da vidimo kako ce se nositi sa bowersima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigli stalci za Strade. Kvalitetno odradjeni i to za samo 70eur za par.

Zvuk, potpuno nova dimenzije, toliko novih detalja i preciznosti u odnosu na B&W da sam malo zatecen. Mora izgleda i usi da mi se usviraju i naviknu na novu zvucnu sliku. 

Kolege koje govorile da nisam normalan sta sam dovukao, sada sve cesce nalaze izgovore da dodju u kanc :)

 

 

Kanc Setup 5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jel to koristis Windows? U ovoj temi imaš kako da izvuces bolji zvuk od njega.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/39491-album-player-aplayer-vol-ii/&do=findComment&comment=813014

Ja koristim ES13 od jednog japanca koji pravi programe za bolji rad windowsa.

http://jplay.eu/forum/index.php?/topic/3063-pink-hq-minorityclean/?p=60520

 

Link to comment
Share on other sites

On 24.8.2022. at 19:37, giZ_Mo said:

Ма пусти уши, иначе овако............................?

Odlicna i ovako, udaje se za par nedelja :)

 

On 24.8.2022. at 20:26, vdzele said:

Jel to koristis Windows? U ovoj temi imaš kako da izvuces bolji zvuk od njega.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/39491-album-player-aplayer-vol-ii/&do=findComment&comment=813014

Ja koristim ES13 od jednog japanca koji pravi programe za bolji rad windowsa.

http://jplay.eu/forum/index.php?/topic/3063-pink-hq-minorityclean/?p=60520

 

Da, Win 10, Tidal Premium, Spotify Premium.

Hvala za tip, definitivno cu probati da se poigram, zvuk je i ovako neverovatan, nemam predstavu kako bi to jos bolje izgledalo.

 

On 24.8.2022. at 17:47, Iron man said:

treba vam i ovo neizosdtavno

640114578.jpg

Ima tu gomila mreza, switcheva, sescemo valjda jedan dan da sve to popakujemo pa da lici na nesto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam se da mozda zamenim digitalni USB/AES interfejs koji sam dobio uz sistem, Trends Audio UD-10.1

Specifikacija kaze, a i u podesavanjima na kompu se vidi da je 16 bit/48KHz maksimum, pa bi eventualno uzeo nesto 24bitno do 192KHz.

Kuci na sluskama, Beyerdynamic 770 pro 250, nakacenim na Earmen Tr-Amp pojacalo, se jasno cuje razlika kada se stavi na 24/192. Pretpostavljam da bi to na Lyngdorf/Gallo sistemu isto imalo primetnu razliku.

Vidim da mi je jedan zamalo promakao na ovdasnjim oglasima, pa slobodno ponudite ako imate nesto odgovarajuce. Gde se to kod nas uopste moze naci, bukvalno mi treba samo interfejs za USB/AES sve ostalo je suvisno.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Roolieman said:

Razmisljam se da mozda zamenim digitalni USB/AES interfejs koji sam dobio uz sistem, Trends Audio UD-10.1

Specifikacija kaze, a i u podesavanjima na kompu se vidi da je 16 bit/48KHz maksimum, pa bi eventualno uzeo nesto 24bitno do 192KHz.

Kuci na sluskama, Beyerdynamic 770 pro 250, nakacenim na Earmen Tr-Amp pojacalo, se jasno cuje razlika kada se stavi na 24/192. Pretpostavljam da bi to na Lyngdorf/Gallo sistemu isto imalo primetnu razliku.

Vidim da mi je jedan zamalo promakao na ovdasnjim oglasima, pa slobodno ponudite ako imate nesto odgovarajuce. Gde se to kod nas uopste moze naci, bukvalno mi treba samo interfejs za USB/AES sve ostalo je suvisno.

 

EarMen radi bolje jer ima mnogo moderniji XMOS USB čipset, a ne zbog Hi-Res, pa to ne treba da ti bude nikakva vodilja pri kupovini novog uređaja.

Link to comment
Share on other sites

Hvala obraticu paznju na to.

Na KP trenutno ima 2 HiFace EVO, jedan je MK2 i nisam siguran da li prodavac prodaje komplet sa ostalim M2Tech kockicama kako ih zove ili moze pojedinacno, drugi je MK1. Vredi li juriti MK2 ili je i kec OK?

slobodno pucajte i druge predloge.

Ne bih davao previse para oko 200EUR, moze i malo preko ako bas vredi.

 

Edit: sad vidim da prodavac MK2 ustvari prodaje kompletan set sa posebnim napajanjem, klok generatorom, DAC-om i svim kablovima za povezivanje. Tesko da ce to biti u okviru budzeta ali da sacekam odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...