Jump to content

Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja

Dragan Penev

Recommended Posts

• Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm, vidim da nemate isti problem kao i ja sto znaci da bi trebalo dalje eksperimentisati.

Vidim takodje da se neki zale na kvalitet DACova ugradjenih u ove Eversolo sprave. Imao sam prilike dosta dugo da slusam Eversolo DAC-Z6 u sledecem sistemu: izvor je bio Squeezebox Touch, coax kablom spojen za ovaj Eversolo DAC a onda on zakacen za male Adam aktivne zvucnike. Znaci ceo sistem sa sve kablovima kosta manje od 2000 eura. I to je sviralo dobro. Iznenadjujuce dobro. Taj Eversolo DAC kosta nesto malo vise od 400 eura i za te novce mi se cini sjajnim. Naravno da nece nadmasiti neke skuplje DACove ali to svira sasvim OK.

Jedno pitanje za vorumaše.

Imam renderer ( ne baš streamer) tj UPnP DLNA player. 

PPS Sory za zbrljotine sa tekstom. Sve mi je nekako uletelo u SPOILER i ne mogu da ga izeditujem

Do sad sam ga koristio sa androida preko BibbleUPnP ili mConnect Lite aplikacija. Izaberem njega za StreamTo a Tidal kao izvor muzike. Pod Windowsom ga gadjam sa Foobar2000-a sa UPnP pluginom. I to dobro radi.

Sad sam sa Tidala presao na Spotify i nailaze problemi. Spotify ne dozvoljava da mu treća strana SWa capture-uje stream i šalje na renderere tako da mConnectLite i BubbleUPnP ne mogu da odrade posao. Ali je kvaka što Spotify ne vidi IcyBoxa kao klijenta  na koji bi strimovao muziku.

Ima li neko od kolega rešenje za ovo? Kako sa Spotify-ja slati stream na UPnP DLNA klijenta?

PS IcyBox podrška ne odgovara a Spotify podrška kaže da ne podržava IcyBox MP401.

Hvala lepo, to i sam vidim:evil:

• 2 weeks later...
On 20. 4. 2024. at 13:14, Iron man said:

Jedno pitanje za vorumaše.

Imam renderer ( ne baš streamer) tj UPnP DLNA player. 

Do sad sam ga koristio sa androida preko BibbleUPnP ili mConnect Lite aplikacija. Izaberem njega za StreamTo a Tidal kao izvor muzike. Pod Windowsom ga gadjam sa Foobar2000-a sa UPnP pluginom. I to dobro radi.

Sad sam sa Tidala presao na Spotify i nailaze problemi. Spotify ne dozvoljava da mu treća strana SWa capture-uje stream i šalje na renderere tako da mConnectLite i BubbleUPnP ne mogu da odrade posao. Ali je kvaka što Spotify ne vidi IcyBoxa kao klijenta  na koji bi strimovao muziku.

Ima li neko od kolega rešenje za ovo? Kako sa Spotify-ja slati stream na UPnP DLNA klijenta?

PS IcyBox podrška ne odgovara a Spotify podrška kaže da ne podržava IcyBox MP401.

Hvala lepo, to i sam vidim

Niko nije ni primetio moj vapaj a kamo li da pomogne.;)

Problem sam sam rešio. Sve što hoćeš da se uradi kako treba moraš sam da uradiš.

Ima programče na google play storetu

Screenshot_2024-05-05-21-54-52-355_com.android.vending-edit.thumb.jpg.e1ad852d3218cbd285123c12e26a7614.jpg

Po startovanju programa  se vide izlistani svi AirPlay, Dlna i UpNp klijenti u mreži. čak i TV. Izabere se željeni i ...startuje Spotify.

Screenshot_2024-05-05-22-02-00-697_eu_hify.trial-edit.thumb.jpg.40becad0641297e54492bf86239f9944.jpg

Nekim čudom sad Spotify vidi i ovog izabranog klijenta. Usmerite stream tamo i gotovo.

Screenshot_2024-05-05-22-04-48-017_com.spotify.music-edit.thumb.jpg.67722e0839f9634482db12e333ddf6be.jpg

Kuriozitet. Spotify "vidi" i renderere u drugom stanu. Nisam probao da sa jedne lokacije startujem sviranje Spotifyja na drugoj lokaciji. Ako radi onda bi moglo preko mobilne mreže da se pušta bilo gde u svetu muzika.

Sad zašto sam ovo pisao ne znam. Niko nije imao ovaj problem čim nije bilo reakcije na moje pitanje . Ali možda će nekom da koristi da poveže nepodržani renderer na Spotify. Eto možda i Logitech touch proradi na ovaj način, nakon gašenja servera. Uvek ostaje upnp plugin za foobar kao rezervno rešenje za skvizboks.

1. зашто AirPlay који ограничава bit rate? 

2. Камо Ли је баш готиван лик који изгледа једини хоће да помогне на твој вапај 😂

9 sati ranije, Spachek said:

@iron man ne znam zasto ali kod mene uopste ne izlistava uredjaje koji podrzavaju strim

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ko ne izlistava? Koji su to uređaji i šta podržavaju?

Jesu naravno na istoj mrezi, na kraju je nekako Air port express uspeo da se pojavi na listi uredjaja za strimovanje kroz Spotify ali nikako ne uspeva da se poveze sa njim.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

• 2 weeks later...

Već neko vreme se družim sa CA CXN100. Prvi utisci su sjajni, meni se strimer mnogo sviđa. Zvučno je matene identičan kao CXN V2, ima za nijansu bolju separaciju i izraženije visoke, ali to su zaista nijanse. U poređenju sa CXN2 ima 2 dugmeta manje, pa je izbor izvora ili internet radio stanice nemoguć bez mobilne aplikacije ili daljinskog. Daljinski se kupuje posebno, ne ide u kompletu. Ima nešto veći displej, i nema usb port napred. Sktuelni vlasnici CXN2 uopšte nemaju potrebu za zamenom, nije tako (ako je uopšte) drastičan skok kao što je bio sa CXN na CXN2. Za wifi više ne treba dongle, mrežni moduli su preuzeti od EVO75. Postoji podrška za Tidal, Tidal Connnect, Qobuz, Spotify, Chromecast, Airplay… Isprobao sam Tidal, Tidal Connect, Qobuz i Airplay i sve sjajno radi sem Qobuza ponekad. Kad se puste neki albumi uređaj se resetuje(!?!). 

Kakav je zvuk? Ajd da kažemo da je vrlo sličan uređajima iz iste cenovne kategorije. Nešto je svetliji od Pioneera N50, malo tamniji i smireniji od EverSolo A6, nije naporan i može lepo da se sluša satima. Ajd da kažemo da je po zvuku vrlo blizu Sony ES CD plejerima u visokotonskom i srednjetonskom segmentu, niski su nešto manje izraženi. Uglavnom sve ono što je Darko Audio ispričao u svojoj recenziji je tačno. Aplikacija lepo i stabilno radi, uređaj je brz i jednostavan za podešavanje i korišćenje. Da li je to ono što mi treba? O da, vrlo mi se sviđa. Idealan nije. Najbliže idealnom prave Atoll Electronique i Devialet, a to idealno košta mnogo više. 

👍

@Gile

Ovakvih postova ima, ali ih je jako malo na forumu u poslednje vreme, da ne kažem poslednjih par godina. Lepo je videti i opsežne in-depth recenzije, ali iznošenje neposrednih ličnih utisaka ne zahteva mnogo truda, a može pomoći potencijalnim korisnicima koji su u potrazi za strimerima, bilo prvim ili zamenskim. Svaka čast i hvala (iako u ovom momentu ne tražim strimer 🙂). 

Pitanje:

Da li se zvučni utisci odnose na analogni izlaz i da li si probao da preusmeriš nule i jedinice na neki eksterni DAC? I koji?

@Arn e pa hvala :) Nisam nešto baš detaljno opisao, jer još uvek imam neke ideje šta i kako bih isprobao, samo sam hteo da podelim pozitivne prve utiske, skoro pa oduševljenje. 
Zvučni utisci se odnose na analogni stepen. CXN100 nema preamp funkciju ukoliko se ne koriste RCA ili XLR (tj analogni) izlazi. Pretpojačalo mi nije potrebno, ali dođe zgodno da se pri promeni izvora zvuka u samom CXNu (npr pri prebacivanju sa Tidala na internet radio dešava se da je signal sa Tidala mnogo glasniji nego sa radio streama) stiša ili pojača u samoj app - ovo je ponekad korisno nama koji nemamo pojačala sa daljinskim upravljačima.
Nemam trenutno na raspolaganju neki eksterni DAC koji bi značajno odskakao od ovih iz CXN ili N50, probaću ako mi neki padne pod ruku. O SMSL i Schiit DACovima npr sam čuo sve najbolje, pa ako bude prilike probaću.