Jump to content

Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja

Dragan Penev

Recommended Posts

• Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 sati ranije, _Naum said:

Roon + (GentoPlayer diretta host + GentoPlayer diretta target) ubiva to njah kod Roona i prevazilazi ono sto nije njah 😀 

што је најбитније, чуо сам да је ова конфигурација изузетно стабилна.

7 sati ranije, _Naum said:

Roon + (GentoPlayer diretta host + GentoPlayer diretta target) ubiva to njah kod Roona i prevazilazi ono sto nije njah 😀 

Moze li to na NUC i kako?
Pitam za komsinicu :ph34r:

Ima Roon  Roon :D

Što mi drago što se ne mlatim sa tom glavolomkom. Steamer/dac svi servisi tune in i ostali internet radio. Program i aplikacija iz iste kuće sa redovnim update i ista za sve uređaje od 2009 pa do danas... Sve već u uređaju.

Screenshot_20240419_102934.jpg

6 hours ago, zoranzu said:

Moze li to na NUC i kako?
Pitam za komsinicu :ph34r:

Ima Roon  Roon :D

GentoPlayer OS postoji za PC x86-64bit i Rpi. Znaci moze na NUC. E sad, ideja je da on bude na strimeru, a NUC se sigurno ne koristi kao strimer (osim ako nema hiend usb, lan kartice). DIretta host moze da bude uredjaj na kome je Roon server, ili neki "medjuuredjaj" koga vidi roon server (kod mene Rpi 4 sa GentoPlayer), a Diretta target je strimer (kod mene Allo digione signature). Deluje malo zamrseno, ali u stvarnosti nije bas tako. Narocito ako se ima pomoc komsinice 😆

4 sati ranije, sondek said:

Što mi drago što se ne mlatim sa tom glavolomkom. Steamer/dac svi servisi tune in i ostali internet radio. Program i aplikacija iz iste kuće sa redovnim update i ista za sve uređaje od 2009 pa do danas... Sve već u uređaju.

Screenshot_20240419_102934.jpg

Ima i Roon!

Mogu samo da se složim sa gosn Ang Yongom. A8 sam na svom zvuči sasvim lepo i ništa u tom zvuku ne štrči niti žulja, ali Gustard R26 zvuči još lepše i raskošnije. Za godinu ipo dana koliko je kod mene još nisam naišao na bilo šta ispod 2K što bi mi se više svidelo. Jedino što on nije pravi strimer već samo renderer sa UPnP i Roon podrškom.

Nsto preko mesec dana sam vlasnik Eversolo DMP-A8. Cekao sam preko dva meseca da ga dobijem.

Ja ga koristim samo kao streamer tako da ne mogu nista da kazem o njegovom pre-ampu i DACu. Cini mi se medjutim da su obe stvari cestito uradjene. Dva napajanja .... hmmm, gde sam to zadnji put mogao da vidim ?

Sto se tice DMP-A8 kao streamera - odlicna sprava. Ono sto me najvise odusevljava jeste podrska citavom nizu muzickih service-a: Deezer, Spotify, SoundCloud, Tidal, Apple, Amazon, .... Sta god vam padne na pamet, vec je podrzano. Ono sto mene najvise odusevilo jeste podrska za LMS (Logitech Media Server) tako da postojecu infrastrukturu napravljenu oko Squeezebox Touch uredjaja mogu i dalje bez ikakvih promena da koristim.

Druga vazna stvar jeste mogucnost ugradnje (M2) SSD od max. 4TB u sam uredjaj. A postoji i mogucnost kacenja eksternog SSD preko USB 3. To znaci da ova sprava nije samo streamer vec i muzicki server. Izlaz moze da bude preko vise protokola, ali ja koristim USB. Na taj nacin se izbegava citava network problematika i nema potrebe ni za kakvim HiFi switch-evima itsl. (sem ako vam primarno slusanje muzike nije preko nekog od internet service-a).

Ali postoje i neke ... da kazem zvrcke, koje bas i nisu optimalne. Najveca je da kopiranje files na interni SSD traje citavu vecnost. To ide jako sporo. Ja i posle toliko nedelja kopiranja jos nisam zavrsio posao. Druga zvrcka jeste da sam uredjaj moze da bude zakacen za router ili kablom ILI bezzicno - ali ne moze istovremeno da koristi obe veze ! To znaci da ako zelite da koristite Eversolo App (odlicna implementacija) morate da zakacite DMP-A8 preko WiFi za router. Malo neobicna odluka. Postoji i daljinski ali on ima samo rudimentarne funkcije i ne moze da zameni App.

Sve u svemu jako interesantna sprava sa pristojnom cenom. Zeleo bih da vidim u buducnosti Eversolo uredjaj koji bi bio samo streamer i server - bez DACa i Preamp-a. To bi bio, cini mi se, pravi hit.

Dejane, može da se koristiti fabrički app (koji je zaista odličan posle nekoliko apdejtova koji su ispravili neke nedostatke) bez obzira na koji način je uređaj spojen na mrežu. Ja baš LAN kabl koristim a WiFi je isključen, a fabričku aplikaciju koristim jer mi najbolje zvuči sa njom - i to radi sve. Ako ne funkcioniše kod tebe tako, moguće da je gremlin nekakav mrežni u pitanju. Probao bih npr. drugi kabal, drugi port na ruteru i sl.

Ja sam skoro izludeo čitav dan zbog neke gluposti oko mreže. Ranije pominjana varijanta sa GentooPlayerom i Diretta protokolom je u pitanju - ako se Raspberry Pi sa Diretta hostom zakači na ruter direktno, javljao se šum u zvuku, prebacivanje hosta na switch je rešilo problem. U teoriji sve ista mreža, u praksi jedna ruta pravi problem a druga ne.