Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

18 sati ranije, Thecoki said:

Ostao je u sistemu Zenith MK3,Nagra je prodata i stigao je Moon 780D striming-dac,kao i Innuos Phoenix reclocker.

Zetinith sa ili bez reklokera?To je dobro pitanje.Definitno sa reklokerom dobija vecu scenu.Detalji i prirodnost se definitvno razlikuju zavisnoti od numere negde prija negde ne,ali definitvno ima cujne razlike.

Moon kao DAC mi je doneo onakav zvuk kakav zelim.Posto Moon ima i strimer u sebi postavilo se pitanje da li je Innuos visak u sistemu?

Zvuk na kraju blagoo na stranu Moon-a ako se slusa sa njihovim aplikacijama(Innuos i Moon).

Sa Roon-om skoro da nema razlike ili je tako mala da je nebitna.

To je na kraju presudilo da prodam i Zenith i rekloker.

Moon 780D njihova top ponuda za dac-strimer.

Radi kao Roon endpoint,upnp,airplay,bluethooth konekcija i naravno sa njihovom aplikacijom(ipak je Roon zakon!)

Ni Moon nema opciju puštanja muzike sa eksternog hard diska ili usb-a.

Sa Moon-om sam dobio zvuk koji meni prija i to sada ostaje tako.

 

Nadam se da sam malo pomogao oko buduce kupovine,malo je skakljivo pricati samo o jednoj komponenti u sistemu bez da se dotaknemo ostatka ali to bi trajalo .

Definitvno da sam strimer kao i ostale komponente u sistemu treba da budu u nekom slicnom rangu,i tu treba traziti odgovarajuce.

Mozda sam izostavio neki detalj mozda nekome i bitan,mnogo toga se slabo i secam nemojte zameriti.

Ima kolega koje na forumu koji vise vremena provode uz HIFI , mnogo su iskusniji , strucniji i slusali su slicne ili iste uredjaje i sigurno mogu da daju svoje misljenje.

 

 

 

 

Sjajan opis, vrlo korisna iskustva.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Delija said:

Aurender ti ne radi posao. On ne podrzava Roon. Ne podrzava ni UPnP/DLNA. On ima svoj ekosistem.

TNX na info,nisam to znao.Malo sam i citao o  njima jel ih nema na nazem trzistu.

Roon je tu pa je tu...igrom slucaja imam dozivotnu licencu tako da mi nije frka ni da ga ne koristim.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, pollux said:

Samo da se osvrnem na podrsku kod highend uredjaja, i neko moje iskustvo. Merdian je ukinuo podrsku za Sooloos control 15 u maju ove godine nakon nesto manje od 10 godina kako je ovaj uredjaj izasao. Primerak koji posedujem je kostao oko 10k eur sa storage-om u trenutku izlaska. U maju je prestala podrska za Tidal (opcija Tidala-a nije ni postojala 2011 godine nego je uvedena naknadno tako da korisnici i nemaju razloga za zalbu, mada su ostali podrzani streaming servisi u to vreme takodje ukidani). Meridian je samo promenio enkripciju za logovanje na Tidal, obavestio korisnike po regionima i na sajtu. Neki korisnici su uspesno implementirali Roon, dok je vecina ostala bez funkcije streaminga. Sada uredjaj moze da se koristi samo kao fancy CD ripper i storage za vec skinutu muziku.

реално пишеш, док је и оваквих писанија форум још увек ипак има неку функцију 👍

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 21.12.2022. at 12:55, paja959 said:

mozda bude nekom interesantno (mrzi me prepisivati):

 

msm,samo nek se nadje u zapisniku...CA sam ja pustio niz Dunav...prefinjen,ugladjen zvuk,ko voli tu iteraciju,nek obavezno stavi na svoju listu,i stisne page down...za moje potrebe,i nivo adrenalina,ovo mnogo vise odgovara:Yamaha WCX50:beer

IMG_5097.JPG

IMG_5100.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sastavio sam pre neku nedelju naruceni komplet preko Hifiberry sajta (super je sto imaju cele bundlove sa sve kucistima):
- HIFIBERRY DIGI2 PRO
- raspberry pi 4
- power supply
- steel case
- kablici

Instalirao sam free Volumio i prilicno sam zadovoljan kako radi. Tidal slusam preko BubbleUPnP android aplikacije i radi ok.
Svidja sto je raspberry pi bas fleksibilan u smislu da mozes da probas gomilu operativnih sistema, pa ako neki prestane da se odrzava ili ne podrzava nesto, uzmes drugi.
 

Hifiberry digi2 pro preko coax-a je povezan na Micromega MyDac. A moze i preko USB. Pise da su sredili sum na USB sa rpi4, tako da ako se pravi USB konekcija sa DAC-om, ne mora da se kupuje poseban HAT samo za USB. Mozda sam i ja trebao da uzmem samo rpi4 i koristim USB, ali gotovo sad...

Uglavnom, kada sam poredio pustanje FLAC-a sa kompjutera koji ima Asus Essence STX i neki jeftini cordial coax kabl od 3 metra, sa optimizovanim volumiom, digi2 pro i FTA 1.4m coaxom, ja nisam pronasao neke razlike. Ali bar je komotnije nego PC kao player. Mrezne kablove sam iz zezanja kupio sve CAT8, kazem iz zezanja posto ne verujem da bih ja cuo ikakvu razliku izmedju cat5 i ovih fensi cat8...

A da, cudno mi je kad ljudi prijavljuju da im buffer od 12MB u volumio osetno bolje zvuci nego default buffer od 2MB... Onda sam sve to optimizovao, pogasio LED-ove, HDMI izlaz, podesavao prioritete procesa, blah blah. Ja kontam da to nista ne cujem, ali me mrzi sad da probam i da vracam na default podesavanja. Ali, eto, moze i to da se proba i igra sa time.

 

Pokusao sam jos i HiFiBerryOS, glatko se instalira, procitao je windows share sa flacovima i radio je upnp, ali Volumio ima bolju aplikaciju za telefon i mislim da mi je lepse iscitao albume sa share-a.

piCorePlayer OS sam probao na 5 minuta, nisam uspeo da ga namestim u tom roku i odmah odustao. Komplikovaniji je od Volumio i HiFiBerryOS. Dacu mu sansu u nekom trenutku ponovo, mislim da vredi.

Link to comment
Share on other sites

Kad je vec tema, da li je neko na svom raspberry pi streameru zamenio "fabricko" napajanje za neko tipa ifi i cuje li neku razliku? Bilo bi dobro da je u pitanju rpi4, posto oni imaju poboljsan USB, a i napanje je malo jace nego kod rpi v2 i v3...
Ja nesto pocinjem da sumnjam da bi ista cuo, a treba dati jos para :) 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, marin said:

Kad je vec tema, da li je neko na svom raspberry pi streameru zamenio "fabricko" napajanje za neko tipa ifi i cuje li neku razliku? Bilo bi dobro da je u pitanju rpi4, posto oni imaju poboljsan USB, a i napanje je malo jace nego kod rpi v2 i v3...
Ja nesto pocinjem da sumnjam da bi ista cuo, a treba dati jos para :) 

Veću razliku pravi neki audiofilski hat za R Pi nego samo napajanje.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, InSides said:

 

Auf, sta mu uradi. Previse visok nivo za mene. Ali mi je zakljucak znacio. Onda ne bih jurio napajanje, pa ako nesto samo naleti povoljno, videcemo. Hvala.

 

3 sati ranije, Sremac said:

Veću razliku pravi neki audiofilski hat za R Pi nego samo napajanje.

Hvala za info. Zato sam dodao HiFiBerry Digi2 Pro. Ali sam RPI 4 ima dobar i USB, tako da je to skroz validna opcija. Probao sam moj dac (Micromega MyDac - mator i nije bas high end) i meni sve 3 konekcije dobro zvuce (usb, coax, opt).

Link to comment
Share on other sites

Колега, да ли си пробао сепаратно напајање директно са HiFiBerry Digi2 Pro плочице или само преко Pi 40-pin GPIO тако да Pi напаја и себе и HiFiBerry Digi2 Pro?

Link to comment
Share on other sites

Ма није се то још манифестирало, а и питање је дали ће се икад.

Идеја је да тај конектор пружа пут за повезивање вањског напајања и за RPi и/или за изолатор, ако икад желим да експериментирам са другим напајањима.

Једино што више немам жеље (нити смисла) да јурим боље напајање. :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

Колега, да ли си пробао сепаратно напајање директно са HiFiBerry Digi2 Pro плочице или само преко Pi 40-pin GPIO тако да Pi напаја и себе и HiFiBerry Digi2 Pro?

Nisam probao. Nisam znao ni moze Digi2 Pro da se posebno napaja :)
Ali i nemam napajanja za igranje. Imamo samo to jedno "original" od rpi.

Ustvari, mozda mogu da nadjem neki punjac od mobilnog da odgovara za HAT, valjda njemu treba manje struje. Samo ima li smisla probati sa nekim takvim napajanjem?

Link to comment
Share on other sites

Može i Powerbank . Koristio sam Asus Powerbank 10000mAh za napajanje AlloDigiOne Signature-a  ("clean side")  , a iFi 5V za rPi 4 ("dirty side"). Zanimiljivost je da je powerbank  radio i po nedelju dana bez punjenja , pri nekih 8 sati dnevnog rada/svaki dan. Ova kombinacija je značajno bolja od fabričkog rPi napajanja (x2) ali ipak primetno lošija od Allo Shanty (5v dual power.).  Zato : @Sremac, AlloDigiOne Signature + Shanty , go for it !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...