Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

8 sati ranije, ab said:

можеш ли молим те погледати на свом рутеру шта је назначено?

Ubee je po spec. 12V/2.5A a iPowerX 12V/2.0A i to moze da radi bez posledica po obe komponente.

Ne greje se Ifi vec router i to zestoko, to iz SBBa kazu da je normalno. Zasto je to tako ne znam, niti me interesuje iskreno, samo cujem jasno da bolje radi, tako da sam IFI zakovao u audio lancu :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svašta sam probao, ali taj Salasov L-Adapter je do sada nešto najbolje, a nije na kraju ni preskup, 78$ kit sa slanjem, ako zaobiđete carinu treba još samo jedan fin trafo od 50VA (oko 30€), žičke i kutija.

Izađe na kraju plafon 150€, ali se dobije beskompromisno linijsko napajanje. Ko zna može da napravi da bude i varijabilno, pa može da služi kao univerzalno.

Link to comment
Share on other sites

Koji strimer kupiti, najbitnije je da vuce  muziku sa externih HDD 4 TB, sa svojim napajanjem. Imam ih vise komada.

Prvenstveno je: 

1. Da ima mogucnost da rade eksterni HDD sa napajanjem. I da mogu bar 2 eksterna  HDD da se povezu. U isto vreme.

2. Da je napon 230V, i da postavim adekvatan strujni kabal na strimeru. Koji zelim. Bez ispravljaca, mada imam IFI  power 2. Za PC astal. Radi fantasticno.

3. Tidal je zadnji, doduse, slusace se i on.

Cekam predloge i pisite.

Link to comment
Share on other sites

E pa ovako,

jes da nisam bio u ovim vodama jedno 20 i kusur god. Uvek se desi se nešto lepo i drugar me natera da se vratim u ove vode. Elem pošto se ništa značajno i revulcionarno nije izdešavalo u međuvremenu ( sem što su izbacili levitirajuć gramofon ) , sve ostalo je ostalo na istoj meti i istom rastojanju . Jedina nova stvar koja me je i razbudila je stream . Počeo sam da jurim nešto za mene . Pošto sam okoreli DIY-ovac i pristalica lampi u predpojačalima i A klase u snagašima (tranzistorci) . Počeo sam da pišem sebi šta stremer mora da ima :

1. Klasičan izlaz , RCA - obavezno , sranja kao 3,5 , HDMI , USB-C i ostali vrste priključaka me ne interesuju.

znači da ima DAC u sebi koji nije tolko bitan koji je .

2. RCA digital out , da mogu da ga vežem na moji cevni DAC. ( zato mi nije bitan DAC u streamu ).

3. Ako ima cevke u svom izlazu - ekstra .

4. Najvažnija stavka CENA ( pošto su svi pomahnitali sa njima ) rešio sam da to bude od 400 -500 Evrića.

Googlaj - traži i evo ga :   

WTX StreamTubes . . .  400 Evra .

WTX StreamTubes.pdf

Utiske za par dana dok se naviknem na novu spravu 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Iron man said:

:lol::lol::lol:

 

Socket 478 Intel Pentium 4 CPU
FSB 533MHz  2GB RAM:plakanje

 

15 minuta ranije, Iron man said:

:lol::lol::lol:

 

Socket 478 Intel Pentium 4 CPU
FSB 533MHz  2GB RAM:plakanje

Preskočio si ono zašta smo ovde ....  😊😊😊

AUDIO sekcija (Lampa + MIT kondovi) ..... 😎😎😎

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2022 at 1:47 PM, nesone said:

Koji strimer kupiti, najbitnije je da vuce  muziku sa externih HDD 4 TB, sa svojim napajanjem. Imam ih vise komada.

Prvenstveno je: 

1. Da ima mogucnost da rade eksterni HDD sa napajanjem. I da mogu bar 2 eksterna  HDD da se povezu. U isto vreme.

2. Da je napon 230V, i da postavim adekvatan strujni kabal na strimeru. Koji zelim. Bez ispravljaca, mada imam IFI  power 2. Za PC astal. Radi fantasticno.

3. Tidal je zadnji, doduse, slusace se i on.

Cekam predloge i pisite.

CA CXN V2 može sve to + vrlo fin zvuk. Prednost je dosta povoljna cena, mana što je malo plastičan i ima neke momente sa napajanjem na pojedinim primercima. Solidna kontrolna aplikacija za iOS (android nisam probao). Cena oko 1000€ za novo neotpakovano.

Volumio stremer: nekom bi izgledalo sumanuto da da 800€ za rPi4 sa nekim DACom i lifetime pretplatu za custom Volumio software, meni se vrlo svidelo kako to izgleda i zvuči. Kompaktna komponenta koja ima vrlo vrlo solidan zvuk i korektnu app za iOS i Android. Napravio sam sam svoj sa RPi3b+ i Alo BOSS 1.2 DAC.

Cocktail Audio X45 takođe može sve zahtevano + ima CD i tjuner. Jako dobra iOS app, zvuk odličan. Cijena 1800€ kod nas za novo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala.

Pitanje za sve. Da li je neko koristio, slusao,  Primare NP5 Prisma MKII?

I da li ide uz  njega fabricko napajanje i koje?

I kakvi su utisci.

Zexx, da li si onda mislio na ovaj strimer?  Kada si napisao do 600 eur,  i nova tema da se pokrene?

Ako jesi slusao uredjaj, napisi misljenje. 

Hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...