Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

2 hours ago, veljko said:

Koliko vidim, Tidal nalog mi je na  mailu koji je vezan za US Play Store. Pretpostavljam da je u tome fora, ali se ne sećam

Ok, verovatno je to u pitanju, kako je i napisano  poruci koju je Sondek postavio. Ali ocigledno je resio.

Izvini na cimanju.

I izvinjenje drugima iz teme na offtopic-u.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izgleda bas komplikovano primiti nekog u familiju... vec 4 mail adrese promenusmo. Usa nalog mi je, napravljen pre sbb.Ne mogu nikako iz Srbije novi clanovi porodice ...

Najbolje od svega sto ne mogu da primim clanova odavde sa porukom da nisu clanovi iz iste zemlje gde je nalog otvoren, a otvoren je odavde 🙄

Ako neko ima neku ideju za muvanje nek javne na pp

Link to comment
Share on other sites

Здраво свима,

Пошто је тема стримери, а нисам видео да је неко писао већ ја у односу на екипу овде имам ”буџетни” стример Denon DNP 800NE. ДАК у овом стримеру је BurrBrown PCM1795.

Спецификације нећу писати јер их све можете наћи преко нета. Апликација која контролше стример поред даљинског управљача је HEOS. Апликација је просечна тј. какве апликације све постоје није ни лоша, али није ни нешто сад претерано добра. Нпр. не можете да премотавате песму ако желите. Не знам да ли неке друге апликације дозвољавају премотавање FLAC и DSD формата. Сервисе које подржава су Pandora, Spotify, Amazon Music, Deezer, Tidal, Soundcloud и још неких пар других сервиса/радио страница на мрежи. 

Поред ових сервиса музика може да се ”потера” и са USB-а и преко мрежног LAN порта.
Ја тренутно слушам FLAC са USB-а и може DSD до 5,6Mhz да иде. Мана коју сам приметио ако се користи USB флеш 2.0 није довољно брз у зависности какав фајл пустате са њега и колико музике имате да учита уме да закочи па после цео уређај мора да се угаси па упали опет да би кренуо да чита музику. Лек за ово је куповина брзог USB флеш 3.0 (компатибилан је се уређајем) и такви проблеми нестају. Ја сад користим SanDisk UltraFit од 3.1 64Gb.
Иначе планирам да узимам Synology DS920+ да правим сервер за посао плус део бих одвојио за музику, филмове, серије па ћу тад видети како то све ради преко мреже. Верујем да ће радити одлично пошто ће имати директну конекцију преко мрежног кабла.

Друга проблематична ствар за мене је и ако имате Denon појачало новије генерације (серија 600, 800, 1600, 1700, 2500 и A110) и планирате да додате овај стример је да идеја да стример у таквој конфигурацији може да контролише и појачало (осим тон контрола) и код мене има један проблем то што опција у апликацији HEOS на iOS оперативном систему има опцију INPUTS која не ради. До задњих пар верзија ова опција је радила у апликацији али задњих пар ажурирања комплетно је неупотребљива. Шта сте могли са овом опцијом INPUTS је да контролишете или да пребацујете селектор на појачалу типа на CD, AUX, NETWORK, OPTICAL и сл. преко ове апликације на мобилном уређају. Значи то код мене сад не ради и у INPUTS кад се уђе неам понуђена ни једна опција са појачала, а пре је све било излистано шта све прикључено појачало подржава. Не знам на Андроиду да ли функционише.
Лично сам писао подршци за овај проблем и кажу да су свесни проблема али да не знају кад ће бити решено али пошто је пар ажурирања прошло од кад сам пријавио мислим да ће то остати овако нефункционално. Мислим да су то наменски ”убили” због PMA 900HNE.

Иначе ја сам генерално са уређајем презадовољан. За мене ради оно што је намењен и да не морам да гомилам дискове, плоче и сл. и ако имам доста дискова и у искушењу сам да купим ЦД плејер.

Да ли бих га препоручио за неки ”улазни” или јефтинији систем ја бих рекао ДА. Плус лепо изгледа и права је компонента и кад се упари са неким појачалом из исте куће и можда ЦД плејером то буде релативно фин систем који лепо свира и лепо изгледа. Проблем је што га већ не виђам задње време у продаји али верујем да је цела та серија 800NE повучена у корист PMA 900HNE.

Ако неко можда има питања о уређају или можда да подели савет неки ако зна нешто корисно о овом уређају везано за коришћење ја сам ту 😁

Поздрав свима!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 19.10.2022. at 8:38, Zexx said:

  Zen Stream traži DC napon u rasponu od 9V/1.8A-15V/0.8A, što znači da je iPower 2 dovoljan, a mislim da se upravo s ovim adapterom i isporučuje, možda bi @_Naum kao zadovoljni vlasnik iFi strimera i nekoliko iFi napajanja ovo mogao da potvrdi.

Koju voltazu koristiti onda? Kontaktirao sam uvoznika za RS i kazu ispravljac  15V dolazi sa strimerom.

On 19.10.2022. at 9:49, _Naum said:

Zen stream se isporucuje sa nekom ogoljenom verzijom prvog iPower_a. Znaci nista narocito. Velik je pomak sa iPower 2. Ja sam izabrao 12v verziju. Na netu ima dosta prepucavanja oko toga sa kojom voltazom najbolje radi Zen, jer navodno postoji razlika..
Ja nemam te probleme sa kasnjenjem pocetka strima, sve radi u milisekundi. Kasnjenja zna da bude ako je mala brzina neta. ZS mi je konstantno u DLNA exclusive modu, naravno lan kablom vezan. Koristim ga sa BubbleUpnp.

Kupiti onda iPowerX 12V ili 15V?

Hvala obojici na odgovoru.

Takodje i za Dragana Peneva pitanje,

koji si ispravljac koristio?

Link to comment
Share on other sites

Fabričko napajanje za moj Intel NUC je 19V 3.42A, i zamenjeno je Ferrum Hypsos hibridnim napajanjem. Eksperimentisao sam s nižim naponima, počevši od 12V i povećavao napon u inkrementima od 1V, i zaključak je da najbolje radi na 19V, iako razlike nisu dan i noć.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _Naum said:

Po meni bolje uzeti 12v iPower X, ako ne primetite napredak u odnosu na stock psu (vrlo malo verovatno), uvek se moze isti iskoristiti za router (uglavnom su 12v) a tu je vec nemoguce ne osetiti poboljsanje u iole krštenom sistemu..

Šta će ti napajanje od 12V doneti kao poboljšanje na samom ruteru? Udaljismo se od teme... Jbg. 

Btw. Default napajanje za Zen je 12 V, 1A.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan Penev said:

Šta će ti napajanje od 12V doneti kao poboljšanje na samom ruteru? Udaljismo se od teme... Jbg. 

Btw. Default napajanje za Zen je 12 V, 1A.

Nismo se udaljili od teme, samo ti kazem da to napajanje mozes da probas i na routeru ako ti se ne svidja kako radi na strimeru.

Link to comment
Share on other sites

Znaci 3:0 (u tri sistema gde je probano bolje napajanje na ruteru, vlasnik je odmah sutradan porucio svoj primerak), s' tim da je kod mene Asus router. Kod mene se cuje ista takva razlika i na access pointu. Nego da se ne udaljavamo mnogo od teme, Dragan ce se naljutiti..

Link to comment
Share on other sites

Znaci 3:0 (u tri sistema gde je probano bolje napajanje na ruteru, vlasnik je odmah sutradan porucio svoj primerak), s' tim da je kod mene Asus router. Kod mene se cuje ista takva razlika i na access pointu. Nego da se ne udaljavamo mnogo od teme, Dragan ce se naljutiti..
Ispravka, ja sam naručio isto veče. Nisam mogao da zaspim dok nisam kliknuo order.
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, petarjovic said:

Gde ima da se kupe

Audiophonics.

Ranije preko Suboticana odnosno iPon sajta ali ni pre 6 meseci nije bilo na stanju opcija 5/12V. Nema ih ni trenutno.

3 sati ranije, ab said:

Могу ли та напајања за рутер да раде на 9VDC?

SBB-ov Ubee je 12VDC, ako imas isti ne bih preporucio, verovatno ce pregoreti u nekom trenutku. Dobrano se greje i sa ovim od 12V. 

Link to comment
Share on other sites

на 9 би се верујем и мање грејао ако је могућ тај опсег али не знам да ли може

за то је потребно испитати струјно коло где је дат улазни напон

можеш ли молим те погледати на свом рутеру шта је назначено?

Link to comment
Share on other sites

Dubwiser,

upravo kada sam procitao sta si napisao da se dobrano greje, proverio  sam Ifi zen 2. Hladan kao spricer, a upravo se koristi i slusa muzika. Topping DAC E50.

Nego, ajte molim Vas, konacno da se dogovorimo. Koja voltaza i amperaza za Ifi zen strimer. Podaci kazu:

DC 9V/1.8A-15V/0.8A

Koji napon postaviti? Ispravljac ce biti iPower X .

Delim misljenje sa  Zexx

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...