Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

22 minuta ranije, Vlada Jovanović said:

Da, izgleda da je tako... :)

I na njihovom webshopu je cena za američko tržište 999 USD... za EUropu je 1.200 EUR...

US su neki drugi svet i to vazi i za svu tehniku, automobile, odecu...

I to ne samo za US/CA, vec i za sprave poreklom sa drugih kontinenata.

US/CA uredjaji u Evropi po pravilu kostaju mnogo skuplje nego tamo - a sad sa slabljenjem evra ce biti jos gore :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, Arn said:

Mali off (možda i nije). 

Za Staccato nisam znao ni da postoji dok nisam došao na sajam. 

Tamo sam prelepu damu koja je stajala pored pitao o par pojedinosti o uređaju. Sve je znala da mi kaže, osim:

  • da li USB može da se koristi i kao izlaz ili samo kao ulaz
  • ako se USB koristi kao ulaz, koliki je kapacitet diska i koliko fajlova može da indeksira
  • da li je strimer UPnP/DLNA kompatibilan
  • da li može da funkcioniše kao Roon end point

Istina, odgovore na sva ova pitanja nisam u potpunosti uspeo da nađem ni kasnije na zvaničnom sajtu firme, a o manualu da ne govorim. 

Ниси је питао право питање у шта се разуме 🤭

Свесно је направила компромис да је (не) смарају, иначе би радила на неком мачомен сајму 😆

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Delija said:

US su neki drugi svet i to vazi i za svu tehniku, automobile, odecu...

Prijatelj je svojevremeno (pre 15-tak godina) radio u sedistu Forda. Tada su njihova vozila bila oko 25% jeftinija nego u Evropi. Plus sto je on kao zaposleni imao popust od 30% na nove automobile, i tu beneficiju je godisnje mogao da koristi 5 puta, za sebe i svoje rodjake/prijatelje. Secam se da je transport automobila iz US u Srbiju bio 1000 evra (brodom/vozom), a bile su cini mi se i neke carinske olaksice. Sve u svemu, npr. novi Ford kupljen u Evropi za 20k evra neto, preko prijatelja se mogao kupiti za cca. 10k evra neto. Ludilo!

(Znam da je tih godina barem deset i vise primeraka preko njega stiglo u KC Nis, u NS i okolinu...).          

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Delija said:

US su neki drugi svet i to vazi i za svu tehniku, automobile, odecu...

I to ne samo za US/CA, vec i za sprave poreklom sa drugih kontinenata.

US/CA uredjaji u Evropi po pravilu kostaju mnogo skuplje nego tamo - a sad sa slabljenjem evra ce biti jos gore :rolleyes:

Naravucenije - kupite Europejski Dynaudio 😁🤪

Link to comment
Share on other sites

https://www.hi-files.com/matrix-audio-mini-i-pro-3/

Po meni bi ovaj uređaj bio sjajan, da nema jednu falinku, koju je i recezent primetio, a koja i meni mnogo smeta (i zbog koje sam za sada odustao od kupovine - pošto sam jedno vreme razmišljao da mi uređaj bude strimer, a u isto vreme i headamp).

U pitanju je rešenje, gde uređaj može da radi kao strimer isključivo preko Roon-a ili interne aplikacije, UPnP i DLNA nisu opcije (a imaju aplikaciju MA Remote za druge modele, koja ima podršku za UPnP).

Pošto je "mana" softverske prirode, nadam se da će u nekoj budućoj iteraciji da implemetiraju barem UPnP, čime se dobija jedan sjajan multipraktik za 1K EUR (strimer, DAC, preamp, headamp). U kvalitet ne sumnjam, s obzirom da ga jedno vreme ima član foruma do čijeg mišljenja držim i koji mi je rekao da je baš dobar (a čovek ne "gaji" kod sebe baš naivne sprave, daleko od toga).

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Pošto je "mana" softverske prirode, nadam se da će u nekoj budućoj iteraciji da implemetiraju barem UPnP

Ne verujem. Mana je verovatno namerna ne bi li se eventualni korisnik koji ne želi da zavisi od Roon-a naterao da se ispruži još koji dinar do Element serije. 

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno mi je to, ovo je više bila pusta želja da se dobije i ovo u nekom razumnom cenovnom okviru, pošto je Element serija solidno skuplja.

Ja trenutno "zavisim" od Roon-a, s obzirom da Devialet D200 nema hardverski strimer i jedino sa Roon-om može da radi preko drajvera, pa rekoh da probam da postanem nezavistan, a u isto vreme napravim solidnu osnovu za neki budući headamp sistem.

Link to comment
Share on other sites

И шта ћемо када изостане подршка?

сви ти уређаји имају комфор да преко ноћи напусте подршку актуелним сервисима

у овој грани “индустрије” подржавам јефтиније allinone уређаје док прилику теба тражити код Allo DigiOne Signarure + Allo Shanty + RPi4

Link to comment
Share on other sites

On 27.10.2022. at 21:07, Arn said:

Ne verujem. Mana je verovatno namerna ne bi li se eventualni korisnik koji ne želi da zavisi od Roon-a naterao da se ispruži još koji dinar do Element serije. 

Ne verujem da je bas tako. U vreme kad se pojavio na trzistu u Element seriji je postojao model “i” koji je bio tek 10% skuplji, imao je opciju DLNA i bolji DAC chip.

Tek skoro godinu dana kasnije izasla je Element mkII serija pa je tek sad razlika u ceni izmedju Mini i-pro 3 i Element i2 znacajnija.

 

Slazem se da ideja proizvodjaca ostaje nejasna cemu ovakvo resenje da uredjaj tek u Roon okruzenju ima sve mogucnosti striminga - hi-res, MQA, DSD... a  da se manje zahtevni korisnici mogu zadovoljiti AirPlay i BT konekcijom... 

Upravo iz tog razloga pomenuti uredjaj i posmatram vise kao odlican DAC sa ogranicenom mogucnoscu striminga pre nego fool blooded strimer.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 27.10.2022. at 21:29, ab said:

И шта ћемо када изостане подршка?

сви ти уређаји имају комфор да преко ноћи напусте подршку актуелним сервисима

у овој грани “индустрије” подржавам јефтиније allinone уређаје док прилику теба тражити код Allo DigiOne Signarure + Allo Shanty + RPi4

Sta cemo kad presuse naftna polja? 
Da odmah sad prestanemo da kupujemo automobile sa motorima sa unutrasnjim sagorevanjem? 😂

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Dražo said:

Jesam ja, nekoliko puta sa novim clanovima. Mislim da je problem sa gmail-ovima. Poslednji put bese sa clanom @veljko, pa ako on moze da kaze kako smo ovo resili, ja se sada vise i ne secam.

Btw, imam kvazi US vpn nalog.

Koliko vidim, Tidal nalog mi je na  mailu koji je vezan za US Play Store. Pretpostavljam da je u tome fora, ali se ne sećam

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Sonichammer said:

U vreme kad se pojavio na trzistu u Element seriji je postojao model “i” koji je bio tek 10% skuplji, imao je opciju DLNA i bolji DAC chip.

Upravo o tome pričam, 10% je suviše mala ušteda love da bi se neko lišio boljeg DAC-a i UPnP/DLNA opcije. Razlika u ceni je morala da se poveća da bi Mini uopšte imao kupce. I sigurno nikad neće biti ispravljena "greška" kod Minija zato što bi onda Element po aktuelnoj ceni bilo dosta teško prodati. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Arn said:

da bi se neko lišio boljeg DAC-a

Али DAC чипови су исти. Clock је исти. Хардверска разлика је у централном процесору (Cortex A7 уместо A9).

За неког коме је Roon примаран, нема дилеме. Зато сам и ја узео mini. Не видим себе у скоро време ван Roon екосистема. Тиме да сам ја добио нешто бољу цену од ових што су сад актуелне.

Чини ми се да сам писао у теми о систему за слушалица - оригинално је план био купити DAC + RPi4 (Ropiee) + линеарно напајање за RPi4. Али када сам схватио да би дигитална страна тог система била 100% зависна од Roon околине (по мом избору), одједном ми је већина опција постала вишак.

Једино што ме мало нервира код mini-ја је USB-C конектор. Али за сада то није никакав проблем зато што и не користим тај улаз.

Интересантно, код мене wifi ради боље од жичане везе - у контексту системског UniFi решења.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, InSides said:

Али DAC чипови су исти. Clock је исти.

Nisam gledao, izvinjavam se. Uzeo sam zdravo za gotovo ovo:

11 sati ranije, Sonichammer said:

U vreme kad se pojavio na trzistu u Element seriji je postojao model “i” koji je bio tek 10% skuplji, imao je opciju DLNA i bolji DAC chip.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...