Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koristim i kao pramp, on je u suštini jedina komponenta u sistemu, s obzirom da je povezan sa aktivnim zvučnicima (Audium comp 5). Nisam baš razumeo ovo za druge opcije?

Inače, atoll st300 ide sa Double Burr-Brown PCM1792 converters (one for each channel), to mora da svira sjajno...
https://www.atoll-electronique.com/en/products/streamers/streamer-st300-signature/

Link to comment
Share on other sites

Za neki minimalisticki hajend sistem, ovaj Lumin P1 deluje privlacno, makar nekom kome je cena od $10k dostizna.

Strimer, DAC i pretpojacalo - 3u1!
Samo dodati snagas prema licnom ukusu, eventualno CD transport za nas koji volimo i fizicki medij.

Sa Lumin AMP-om ($13k), ovaj kombo izgleda kao milion dolara, ali je i cena paprena :) 
Sto rece Delija, steta sto ovih uredjaja nema u nasim krajevima, pa da mozemo da pricamo i o zvuku.

Izvinjavam se na off-u, makar sto se tice cenovnog ranga, ali mi se dopala multipraktik strana ovog uredjaja.

LUMIN-P1-with-remote.thumb.jpeg.387a561ba871fcb860bbfeb0d61549db.jpeg

LUMIN-P1-silver-rear-facing-right.thumb.jpeg.c09fc9680927276841a3af99ac860e79.jpeg

LUMIN-P1-silver-iso-facing-left.thumb.jpeg.363d80162328ade4f3e9bb6aa81025cd.jpeg

LUMIN-P1-black-inside.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam u Atom ide 1791A, dok 1792A ide u NDX2 i slične modele više klase, ali nije to mnogo ni bitno jer Naim koristi 40-bit SHARC DSP i custom digital filter, i to je ono što svira, a ne ovaj ili onaj čip.
Moram priznati da o ovome vrlo malo znam te mi je interesantno. Naim skoro nigdje ne navodi koji tip DAC-a ugrađuje, samo da je Burr brown. Koja je razlika između 1791A i 1792A?
I ne mislim da je ovo off na temi strimeri, naprotiv. Ionako u zadnje vrijeme nema puno kvalitetnih tema.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...