Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 minuta ranije, No1Livz4Ever said:

Odličan strimer ali mislim da zahteva eksterni DAC. Kad se na njegovu cenu doda neki kršten DAC (npr CHORD Hugo ili Qutest) stiže do prilično ozbiljne cene.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Jeste, to je samo streamer - bez DAC-a.

Link to comment
Share on other sites

Meni je jedino krivo sto LUMIN nema Deezer. Sto ne znaci da neće sklopiti ugovor. Ono sto je recimo ok za one koji ne vole/ne veruju u MQA je da se ta opcija može iskljuciti u podešavanjima kada LUMIN povlaci Flac koji ona možete po želji da upsample-ujete. Ili ne, kako se kome svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

On 16.8.2022. at 22:12, Iron man said:

Ovom fali samo jedna crna nalepnica sa Mcintosh logom preko displeja i eto ga sirotinjski MC 😁

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, sondek said:

Ovom fali samo jedna crna nalepnica sa Mcintosh logom preko displeja i eto ga sirotinjski MC 😁

Hvale  ga da je u klasi ROSEa

A za ove pare tesko da se i DIY  nasvajsuje nesto slicno,(rosberi ili   thin klient,xmos ,dsd  dac, ovakav touch panel, skutijavanje)

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, većina uredjaja su sastavljeni u Kini. Ogromna većina. Ono sto ja za LUMIN mogu da kažem da je aplikacija neverovatno stabilna i relativno laka za upotrebu sa mnogo podešavanja. Do sada mi nijednom nije zabagovala, a koristim svaki dan pomalo. I to na iOS-u. To mi je bila jedna od važnijih stvari jer to bagovanje softvera i hardvera je za mene nedopustivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je na probi ifi Zen Stream. Mogu da kažem da za ove novce za koje se prodaje, veoma dobar uređaj.

Povezivanje i setup su vrlo jednostavni, Srba je već to lepo prikazao u svojoj recenziji i sve je onako kako valja i trebuje.

Ono što je možda mana i nedostatak, a pisano je o tome je inicijalno pokretanje strimovanja. Npr. uključiš telefon/laptop/tablet i hoćeš da se povežeš na iFi da pustiš da li Tidal, Spotify, Radio... treba mu malo vremena da skopča da si mu dao signal.

Inače nemam zamerki, MQA normalno radi na externi DAC, što je meni super jer volim kako MQA zvuči.

Pomenuli su problem sa Wifi konekcijom, ali iskreno nisam probao, jer sam ga vezano na LAN.

Povezan je USB kablom na externi DAC. USB kabl je iz DIY produkcije, veoma kvalitetan i primetio sam da su basovi dosta mirniji sada i da nema brundanja na sobwoofer. Čistiji zvuk, jasniji vokali.

Najvažnije je da ovaj iFi može da se kupi za relativno pristojne novce i mislim da neko ko ne želi da ulaže 1000 i više evra z strimer, da je ovo odličan izbor.

Dizajn, težina, kvalitet izrade... veoma lepo i dobro.

Eto i ja da dodam malo nešto oko strimera. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam, cena mu je 400 - 420 evra.

Još par zapažanja sa moje strane:

1. Sa usb stick, sasvim lep I brz odziv, lako se pravi playlist i pretražuje media server. 

2. Sa Windows laptop možete koristiti Tidal Connect, Spotify Connect, pristup preko weba gde opet možete puštati fajlove sa USB koji je povezan na ifi. 

3. I treća zanimljiva stvar, možda ko koristi Windows OS... Desni klik na audio fajl, cast to device, odmah pronađe ifi i lako se pušta muzika ako je imate na laptopu ili kompu.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro  shvatio  ovo je  uredjaj koji zahteva jos  i  DAC. Za cenu recimo NUCa.Ne bas malu cenu

Opet je dosta skuplje od Arylica (6-7 puta). +Trosak za DAC.

Uz diskutabilni  benefit u kalitetu.  Odnosno ne bas ni diskutailni. Stavimo  isti DAC na  Arylic i  na  ZEN  i to ce se cuti (priblizno) isto.  

Link to comment
Share on other sites

@Iron man

Neće se čuti isto, nema šanse. Isti DAC sam probao na Wiim mini (pozajmljen od drugara forumaša), kao i "čuveni" Audiolab 6000n. Najbolji kvalitet zvuka se dobija preko ifi. Ošišao je i Audiolab koji je doduše već prilično zastareo, a dodatno mu je aplikacija očajna. 

iFi je lak za korišćenje, supruga  se lako snalazi i to je ono što je dobro kod iFi. Nema mnogo cimanja za ljude koji nisu tehnički potkovani. Kao što rekoh, jedina mana je što nekad malo čeka da krene da strimuje, ali posle sve radi kako treba. 

Kada sam pokrenuo temu, ideja je bila da svako da neki svoj utisak o onome što je slušao i probao ili ima kod kuće.

@BokiTokiVokikome je namenjeno pitanje, sorry? 🤔

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 16.8.2022. at 18:12, Aibo said:

Imamo, odlično zvučeći strimer, pogotovo sa malo finijim napajanjem. Već sa iPower X radi jako dobro. Recimo da šiša Node 2i solidno i tu je negde sa Lindemann Limetree Bridge, ako ne i dlaku finijeg zvuka.


 

Da li je isti napon na  iPower X  i na  IPower2?

Tj. moze li se  IPower2 koristiti za  iFi Zen Stream?

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Oba iPower modela mogu da se nabave sa istim izlaznim naponima, od 5, 9, 12 i 15VDC, s tim da je iPower X nešto jači. Zen Stream traži DC napon u rasponu od 9V/1.8A-15V/0.8A, što znači da je iPower 2 dovoljan, a mislim da se upravo s ovim adapterom i isporučuje, možda bi @_Naum kao zadovoljni vlasnik iFi strimera i nekoliko iFi napajanja ovo mogao da potvrdi.

Link to comment
Share on other sites

Zen stream se isporucuje sa nekom ogoljenom verzijom prvog iPower_a. Znaci nista narocito. Velik je pomak sa iPower 2. Ja sam izabrao 12v verziju. Na netu ima dosta prepucavanja oko toga sa kojom voltazom najbolje radi Zen, jer navodno postoji razlika..
Ja nemam te probleme sa kasnjenjem pocetka strima, sve radi u milisekundi. Kasnjenja zna da bude ako je mala brzina neta. ZS mi je konstantno u DLNA exclusive modu, naravno lan kablom vezan. Koristim ga sa BubbleUpnp.

Link to comment
Share on other sites

@_Naumovaj Ifi je sa svojim default napajanjem iz kutije. Vezan je na LAN na SBB ruter, 600 Mbit/s.

Kašnjenje se desi verovatno zbog WiFi na koji su vezani uređaji sa kojih puštam... šta znam, može da bude to. Ali generalno, ovo ne smeta uopšte. Ja koristim All in One mode, ali sam ugasio Roon i NAA opciju. Generalno nemam zamerku jer MQA radi passtrough na DAC tako da Tidal stvarno dobro zvuči.

Ovo za napajanje ne znam, dobo si napisao jer ako ovaj uređaj bude imao sudbinu da ostane kod mene, možda bih uzeo taj iPower. Naravno ako imaš na probu, značilo bi mi ako može.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...