Jump to content


B&W Nautilus 805 i 805S


Roolieman

Recommended Posts

Trenutna lokacija bowersa i HK je nazalost moj kanc na poslu, posto u stanu nemam uslova ni za bookshelf. Kanc je nekih  20ak kvadrata zvucnici stoje na improvizovanim stalcima, razmak je neki ~2m, ali nema nikako mesta za florstandere.

Posto tu provodim dosta vremena, ideja je da se zamene za nesto bolje. Ako bi sa postojecim zvucnicima i npr nekim od ovih Naim  gore predlozenih pojacala sa DAC-om dobio to sto trazim ne bih se bunio.

Pitanje je da li je to overikill za CDM2.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, Roolieman said:

Trenutna lokacija bowersa i HK je nazalost moj kanc na poslu, posto u stanu nemam uslova ni za bookshelf. Kanc je nekih  20ak kvadrata zvucnici stoje na improvizovanim stalcima, razmak je neki ~2m, ali nema nikako mesta za florstandere.

Posto tu provodim dosta vremena, ideja je da se zamene za nesto bolje. Ako bi sa postojecim zvucnicima i npr nekim od ovih Naim  gore predlozenih pojacala sa DAC-om dobio to sto trazim ne bih se bunio.

Pitanje je da li je to overikill za CDM2.

Kvadratura je sasvim pristojna, ali to je sve 🥺

Ne znam kako na poslu možeš slušati glazbu za ozbiljno, i da li je uopće možeš slušati tako (malo mi je to čudno sve skupa, ali ajde) ili je to više onako "s nogu", i kad nikog nema, pa dok netko dođe. Meni to baš nema smisla za uložiti imalo više novaca, pogotovo ako si relativno zadovojan sada, no dalje je na tebi. Ti znaš ima li tebi smisla ili ne. To ti nitko ne može odgovoriti, pogotovo uzevši u obzir ovako specifične okolnosti.

Btw. Nautilus 805 sam slušao i nije mi se svidio, jer me u srednjima podsjećao na grozni CDM7 (nikakve glatkoće u tom dijelu, kao da je šmirglom sve iznakaženo 😂), a 805S (koje je mislim direktni nasljednik), nisam slušao, ako je bitno uopće. No, za njih definitivno ne bih rekao da su zvučnici koji će na tiho zvučati puno, pa da im daš i 200w vrlo kvalitetnih watta.

 

Link to comment
Share on other sites

E to sam hteo da cujem, da li uopste ima smisla ici poslusati.

Na poslu nas je troje u kancu svi slusamo istu vrstu muzike i to tiho do srednje cepa po ceo dan. HK ne zvuci lose ima on dosta snage, ali jedan kanal zna ponekad da doda suma a i mikroprekidaci pucketaju i to bas jako, tu nema leka.

DAC koji imam (earmen TR-amp) je odlican ali ga stalno nosam od kuce do posla posto mi kuci sluzi kao amp za sluske (beyerdynamic dt 770 pro), pa zato gledam da to zamenim jednim uredjajem, a ako ce na njemu bowersi zvucati kvalitetnije tim bolje.

Jednom ce valjda biti uslova, pa ce deo te opreme biti osnova za kucni sistem.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Zexx said:

Čega refresh?:rolleyes:

 Zar to nije preko 10 godina stara kutija? Otkud znam cega, vesanja, kondenzatora, sta sve jos moze da ima. Ne mora da je za menjanje odma, ali bice za par godina, moze covek da vidi koliko ce ga kostati.

 Kad kupis nov zvucnik racunas da si godinama miran. Kad kupis 10+ godina star, valjda racunas da ces morati nekad da radis refresh, red je da znas koliko kosta.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Roolieman said:

Na poslu nas je troje u kancu svi slusamo istu vrstu muzike i to tiho do srednje cepa po ceo dan.

Moje mišljenje je da se, u takvom okruženju i takvim okolnostima ne može postići Sweet Spot, pogotovo što troje ljudi na različitim mestima učestvuje u slušanju. Za ovakve situacije su, po meni idealni neki Bose sistemi, pa čak i neke micro linije. Sve ostalo je bacanje para.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Roolieman said:

E to sam hteo da cujem, da li uopste ima smisla ici poslusati.

Na poslu nas je troje u kancu svi slusamo istu vrstu muzike i to tiho do srednje cepa po ceo dan...

Uvijek ima smisla poslušati ako si se nameračio kupiti, ali ...

Hajde mi reci što ti fali glede tog sadašnjeg sisitema ili zvučnika konkretno? Zašto nije dobar, odnosno iz kojih razloga zamjena zvučnika (da ostanemo pri tome, recimo da je pojačalo priča za sebe, što je donekle i točno)? Što želite dobiti ako to slušate više kao background (mislim, valjda radite i nešto korisno u tom uredu 🤣), a da CDM2 ne može ispuniti.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Zar to nije preko 10 godina stara kutija? Otkud znam cega, vesanja, kondenzatora, sta sve jos moze da ima. Ne mora da je za menjanje odma, ali bice za par godina, moze covek da vidi koliko ce ga kostati.

 Kad kupis nov zvucnik racunas da si godinama miran. Kad kupis 10+ godina star, valjda racunas da ces morati nekad da radis refresh, red je da znas koliko kosta.

Zvučnik te klase doživi +30 godina da ne čuješ i ne vidiš da se išta promijenilo na njemu. Pogotovo ako je manje-više bio stalno u upotrebi. Nema se tu što mijenjati, osim ako svojom greškom ne zadereš zvučnu jedinicu ili imaš sreće pa upadneš u onaj 0,1% nesretnika kojem se napuhao kondić. A to košta - ne puno. Drugo nema što otići.

Da je meni taj zvučnik interesantan, godište mi sigurno ne bi bila prepreka da ga poslušam doma, ako može. Ali cijena bi ipak morala ići barem malo dolje. Što je previše, previše je. Evo lik kod nas na oglasu prodaje Nautilus 803 za te novce, pa ga ne može prodati.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislio No1 sistem, kad ono kanc za usput…

Trojca na različim mestima, tu je sigurno i jedna solidno velika staklena površina, verovatno nemate (i ne razmišljate) da stavite neki tepih, a verovatno nije baš ni nešto popunjena.

Ja bih možda ostavio tako, eventualno probao neki malo bolji i moderniji integrisani amp, da vidim da li se tu da nešto popraviti.

Link to comment
Share on other sites

Ima 2 prozora, sa trakastim zavesama ispred, ima tepih, ima dosta praznog prostora, posto smo stolove stavili uz zidove.
Dosta se tu vremena provodi pa taj kanc izgleda skoro kao dnevna soba.
Ideja je bila za slicnu velicinu zvucnika dobiti bolji zvuk, i meni sad nakon malo citanja po forumu, sve vise se cini da treba probati neki bolji amp.

Ne bih imao nista protiv ni da nadjem neki ocuvani HK novije generacije HK68xx HK69xx ali slabo ih ima.

Link to comment
Share on other sites

Zar su ti 805 stari 25 godina? 

Koja je to generacija 8 serije? Prva nakon matrix 805 ili? 

Sadašnji 805 d4 košta 8000 eura,  tako da jedino ako zanemarimo da infalcija postoji onda može da se kaže kako sada to toliko su koštali novi 🙂 

Plus i stalci su skupi.

A po karateristikama 805 sadašnji i taj dođe na isto, Ok sada će da kažu ali ovo je novo, svemirska tehnologija, ali rećiće ti i da strujni kabl menja bass, pažljivo sa audio forumima, idi da čuješ i to je jedno merodavno ✌️

Ali i meni deluje da svašta može da se kupi za 2000, pogotovo što bi moralo i novo pojačalo da bi imalo smisla. Ja bih prvo probao moćnije pojačalo sa tim što već imaš pa onda dalje. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Chieftec said:

Ok sada će da kažu ali ovo je novo, svemirska tehnologija, ali rećiće ti i da strujni kabl menja bass, pažljivo sa audio forumima, idi da čuješ i to je jedno merodavno ✌️

 

Naravno da menjaju strujni kablovi uticaj na zvuk.  Ne slazes se?

Strujni kabal nije samo za bass,

kako ti pises. Postoje osnove koje treba primenjivati u sistemima, ko i koliko moze. Za sve kablove, a medju njima i strujni su. Prvi izvor struje odakle dolazi. Posle IC itd.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Chieftec said:

A po karateristikama 805 sadašnji i taj dođe na isto.

Ni ne lici. Za pocetak, samo dijamanski visoki imaju vrlo ozbiljnu cenu od preko 2k evra za par (sto je i dalje daleko nize od dijamanskih Accuton-a koje recimo koristi Marten). Da ne pricamo da je "voicing" vrlo razlicit.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Ni ne lici. Za pocetak, samo dijamanski visoki imaju vrlo ozbiljnu cenu od preko 2k evra za par (sto je i dalje daleko nize od dijamanskih Accuton-a koje recimo koristi Marten). Da ne pricamo da je "voicing" vrlo razlicit.

Nisam rekao da su iste komponente i da zvuče isto, nego da su po karakteristikama na papiru isti. (ok, shvatam da je glup argument, mogu sada naći i neke zvučnike na aliekspres koje imaju iste karakteristike, ali ipak to je ta b&w klasa, sadašnji naslednik košta 8000. Prevedeno u nešto što tebe zanima, bmw m3 iz 2002 i dalje je bmw m3 i nije za opad i vredi nešto :) 

Ali jesu preskupi, zaista vidim 803 iz te generacije se prodaju za oko 2000, a to je bio dve veličine iznad model.  

Screenshot_20220731-162421_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220731-162438_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, surferlola said:

covek iz NS prodaje kompletan sistem za 2000. poslusaj, mozda ti se dopadne. imas ga na forumskim oglasima:

 Lyngdorf & Gallo audio sistem

Thx, ovo def mora da se cuje.

Pojacalo deluje da je ono sto mi treba, ima snage ima i DAC.

Za zvucnike tesko da bi imalo mesta sa 2 woofera, ali videcemo

Inace nikad cuo ni za jednu ni za drugu firmu.

 

Link to comment
Share on other sites

Poslusao Lyngdorf & Gallo kombo. 

U prvi mah  nizi srednji i bas bili praznjkavi, visoki perfektni, zvucna slika perfektna, skoro da mozes pokazati gde se koji instrumenat ili vokal nalaze. Zamolio vlasnika da to malo "zamastimo" pa  je na wooferima pojacao i na pojacalu podesio drugaciji ekvilajzer. Neverovatno kako se dobro ceo spektar cuo bez ikakve buke sa jasno definisanim tonovima sta god da smo pustili. 

Nije mi trebalo puno da odlucim da uzmem sve komplet, bonus dobio i D/D konverter sa USB na AES/EBU konektor kojim je povezan komp na pojacalo.

Bice zanimljivo sad to ubudziti u kanc, ali sa kalibracijom i mikrofonom koji ide uz pojacalo ce se sigurno resiti. Samo moram da smislim neke nosace za satelite da mogu na stolu da mi stoje.

Hvala svima na pomoci i preporukama.

Link to comment
Share on other sites

ДСП и еквилајзер до балчака за свиђање, то излази из неке кошер приче али ако тако волиш - нека је са срећом. 
Иначе, ако не еквилајзер оно под обавезно вуфер. Неко тако време нагиње на модерно

Link to comment
Share on other sites

Javljam utiske kad namestim, cak cu i slikati, iako znam da ima da izneverujete sto ce ovako nesto biti desktop setup 😁
Doduse dok sam citao reviewe za zvucnike vise njih ih koristi na slican nacin samo ih zovu nearfield setup.

Probacu naravno prvo na stare dobre bowerse, da cujem kako ce se Lyngdorf snaci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...