Jump to content


B&W Nautilus 805 i 805S


Roolieman

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Video na oglasima par B&W Nautilus 805 i 805S, idu u kompletu sa originalnim stalcima cena oko 2K eur.

Otici cu naravno da to poslusam, ali ako moze komentar nekoga ko ih je imao/slusao vredi li to te novce i kakvo bi pojacalo odgovaralo.

Trenutno imam B&W CDM2 SE sa HK 655vxi pojacalom i tr-amp dac-om. Koliko bi dobio sa ovim apgrejdom? Uglavnom slusam rock/blues pomalo elektronike.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tako i meni deluje, doduse jeste mint stanje, a i ti stalci kukaju na netu da je cena novih oko 600$, pa verovatno dodatno dize cenu.

Da li bi dobio nesto da zamenim trenutno pojacalo sa npr Rotel A14 mk2, kazu da se slaze dobro sa B&W, plus dobijem i DAC.

Ima one standardne probleme sa pucketanjem mikroprekidaca na starijim HK i ponekad sumom na desnom kanalu kada je hladan.

Link to comment
Share on other sites

1. Ti Nautilusi su matori i ne vrede 2K.

2. Ako tebi ipak vrede tih 2K, imaćeš problem sa ostatkom setup-a koji ne da im nije dorastao, nego je miljama daleko od onoga što treba da imaš, da bi prosvirali kako treba, sve to pod uslovom da su ispravni i da ih nije neki "majstor" čačkao

3. Čak i da sve doteraš da bude kako treba i istereseš poslednju paru da renoviraš ceo sistem, opet će to biti nešto što je staro 2,5 decenije

4. Za to koliko treba da potrošiš imaš danas mnogo bolja rešenja, second hand, a nije da toliko matoro

Link to comment
Share on other sites

Hvala na detaljnim odgovorima.
Slazem se i meni deluje previse. Jel moze neki savet sta bi onda odgovaralo za slicne novce. Da li bi gorepomenuti rotel pomogao sa trenutnim cdm2 ili da jurim i neke bolje zvucnike.
Ima ga novog u koratu za 1400 eur a svidja mi se sto ima dac posto muziku uglavnom pustam sa spotify/tidal sa kompa.
Napomena da nemam mesta za floorstandere i bitno je da se kvalitetno cuje na tisem/srednjem pojacanju.

Sent from my IN2023 using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Ja bih prije nabavio osjetno bolje pojačalo (nisam upoznat s tim HKom, ali sumnjam da iskače iz uobičajenih okvira za te novce i godište), ako se već pikira potrošiti 2k eura na upgrade zvučnika, ili barem biti svjestan da je to neminovno nakon eventualne kupnje nekog takvog zvučnika.

I zaboravi Rotele, kako na Bowersima, tako i za bilo što za 2k eura polovno. "Slažu se sa B&W" je čisto prodavačka fora, jer se distribuiraju zajedno. Osobno to smatram kombinacijom koju treba izbjegavati. Iznimke su moguće, ali ne bih igrao na tu kartu.

A ozbiljniji bookshelf koji jako dobro radi na tihim glasnoćama... to bi mogao biti izazov. Uglavnom se njih mora malo "naložiti" da ožive. Nije pravilo, ali većina je takva, pogotovo ako očekuješ da i bas bude dio zvučne slike, pod uvjetom da ga bookshelf uopće ima u dovoljnim količinama. No, ako je soba manja, možda i neće biti neki veći problem. Ali, može dobrim dijelom ovisiti i o pojačalu.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Roolieman said:

Hvala na detaljnim odgovorima.
Slazem se i meni deluje previse. Jel moze neki savet sta bi onda odgovaralo za slicne novce. Da li bi gorepomenuti rotel pomogao sa trenutnim cdm2 ili da jurim i neke bolje zvucnike.
Ima ga novog u koratu za 1400 eur a svidja mi se sto ima dac posto muziku uglavnom pustam sa spotify/tidal sa kompa.
Napomena da nemam mesta za floorstandere i bitno je da se kvalitetno cuje na tisem/srednjem pojacanju.

Sent from my IN2023 using Tapatalk




 

https://buchardtaudio.com/collections/b-stock/products/s400-mkii-b-stock

Svi troškovi ulaze u cenu, uklapa se u budžet, novo sa garancijom, sjajan bookshelf.

A onda prodaš to što imaš, dodaš još para i kupiš odgovarajuće pojačalo, koje ima integrisan DAC (kao verifikovan kupac nekog njihovog uređaja imaš posebnu cenu - Buchardt Family Price)

https://buchardtaudio.com/collections/passive-speakers/products/i150-integrated-amplifier?variant=36929387888805

A imaš i temu na forumu gde je čovek oduševljen zvukom, a kroz kuću mu je prošlo finih i skupih uređaja.

Da nemam sistem koji imam, ja bih bez puno razmišljanja išao na ovaj combo.

Imaš i skuplji combo na koji se prebacio i koji je po njemu mnogo bolji nego ovaj Buchardt, pa može i to.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Engine said:

Aktuelni model je 3-4 puta skuplji.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Актуелни модел је модел прављен у садашњости, стар неколико месеци, унапређен. Модел из 90их је стар деценијама и имао је своју вредност тада. Коришћен је, материјал стари и троши се. Нема логике да му цена скаче. Једини разлог би била зарада продавца.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Sten said:

A ozbiljniji bookshelf koji jako dobro radi na tihim glasnoćama... to bi mogao biti izazov. Uglavnom se njih mora malo "naložiti" da ožive. Nije pravilo, ali većina je takva, pogotovo ako očekuješ da i bas bude dio zvučne slike, pod uvjetom da ga bookshelf uopće ima u dovoljnim količinama. No, ako je soba manja, možda i neće biti neki veći problem. Ali, može dobrim dijelom ovisiti i o pojačalu.

Bas mi tako nesto i treba, da se oseti i bas na tihom/srednjem.

Ne mora biti novo, i znam da moram uzeti i pojacalo uz zvucnike da bi to i dobio. Idealno sa DAC-om da mogu povezati komp. Neki okvirni budzet bi bio ~2-2.5K za sve.

Dolazi u obzir i opcija da se na trenutnim bowersima stavi kvalitetno pojacalo/DAC, sigurno bi bilo razlike.

 

Link to comment
Share on other sites

B&W 805 su ozbiljni zvučnici, slušao sam ih sa ozbiljnom elektronikom (analogijom). Nisam neki stručnjak al volio bih da imam neki nepotrošen i očuvan primjerak. Baš zato što su prezahtjevni, izazov su za kombinovanje i podešavanje, prava hifi poslastica. E sad, dali vrijede 500, 1000 ili 2000eur stvar je želje da ga imate.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

 Cisto moja 0.02 EUR :

 Uzmes pocetnu cenu od 2000 EUR za zvucnike sa stalcima. Po meni malo jaca, ali ajde.... Onda te zvucnike odneses, u dogovoru sa vlasnikom naravno, u Korato i pitas koliko kosta refresh, orginalim delovima svega sto treba. Full servis / refubrish da budu "as new".

 Njemu ide ostatak do 2000 EUR, ako hoce naravno.

 Mozda to jeste kostalo skoro toliko kad je izaslao, ali:

  1. Sad je devalviralo, zbog tehnloskog napredka
  2. Sad nije u stanju kao kad je bilo novo

 Ovo 1. je subjektivno, mozda. Ovo pod 2. je vrlo objektivno i ova procedura sluzi da se to koriguje.

 Ovo, naravno samo ako ti se svidjaju ti zvucnici :D

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Roolieman said:

Bas mi tako nesto i treba, da se oseti i bas na tihom/srednjem.

Ne mora biti novo, i znam da moram uzeti i pojacalo uz zvucnike da bi to i dobio. Idealno sa DAC-om da mogu povezati komp. Neki okvirni budzet bi bio ~2-2.5K za sve.

Dolazi u obzir i opcija da se na trenutnim bowersima stavi kvalitetno pojacalo/DAC, sigurno bi bilo razlike.

Manji samostojeći zvučnik ima uglavnom isti tlocrt (čitaj, zauzme isto mjesta) kao bookshelf, a iz njih, uz pomoć nešto veće litraže i basa koji obično ide nešto malo niže. Za rock/blues, ja bih tražio neki dvosistemac sa 6 ili 7 inčnim bas/srednjotoncem, manji ne, osim ako su 5 incha x2 ... ovisi. U biti ne znamo ni kolika je soba, pa je teže ići u detalje, a ne znam jesi li od onih koji voli malo više basa ili si zaovoljan i ako je malo "kraći".

Pojačalo bi tu pomoglo ako je zvučnik blizu željenih performansi, ako ne, neće mu vjerojatno pomoći ni amp za 10k eura.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...