Jump to content


Preporuka za "ugradni" DAC sa Aliexpress-a


hi fi interesent

Recommended Posts

Elem... skutijavaće se neki preamp narednih meseci i tu nemam dileme šta će se ugraditi.No, kako imam mesta u kutiji, ugradio bih i jedan DAC.

Tehnologija mi je totalna nepoznanica te bih voleo ds mi neko od iskusnijih da predlog.Šta KONKRETNO naručiti sa aliexpressa.ono što postavljam kao "must have" je USB ulaz, i valjalo bi da ima i optički.Ostalo je nebitno.

Što se čipova tiče, voleo bih da to bude neki AK ili ES, mada, razmotriću i druge predloge.

Dakle da ponovim:

Ugradni DAC, PCB sa svim elementima na njemu

USB ulaz

AK ili ES čip.

Napajanje nije potrebno(to radim sam).

Takođe kada smo kod aliexpressa, može i preporuka za selektor ulaza.

Link to comment
Share on other sites

Odgovoriću svima u jednoj poruci..ako nije frka

1. Nemora sa Alija, ali ja nemam mogućnosti kupovine sa ebay recimo(ne pitajte zašzo, duga priča, nešto mi je zaheban nalog na ebay...

.Znači nemora ništa od toga sa ali expressa, ako imamo šta lokalno, kipiću lokalno naravno.Pri tom mislim i na selektor ulaza, za koji bih voleo da bude relejni i valjalo bi kada bi imao više od 3 ulaza.

JL sounds i Pavouk neznam šta su, ali proučiću koliko mi internet dozvoli(na brodu sam pa je internet najbliže rečeno poput nekadašnjeg dial up-a 🙄

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Nixie said:

JLSounds I2S over USB i Pavouk nonoversampling  dak sa AD1865. To tuče sve te Kineze sa Alija. JlS je poželjno da ima 5V 400mA i 5V 100mA napajanje ali i ne mora. 

Ovaj Pavouk, koliko sam razumeo moraš sam da popunjavaš PCB? Mission inpossible za mene 😆, pogotovo SMD i IC.

Da li mi možeš reći koja je cena tog Pavouka?

Takođe vidim da JL Sounds ima kao gotov proizvod Combo I2S over USB i neki AK DAC, s tim da to nemaju na stanju, ako je vetovati sajtu. 

Gde se nalazi JL Sounds i kako ste iz Srbistana poručivali?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Willi Studer said:

Zašto jednostavno ne raskutijaš neki jednostavan DAC iz jednog dela, kao što je V-DAC, i ugradiš ga?

Pa konkretan Musical Fidelity V-dac nisam bideo da se mota kod nas po oglasima, a drugo šta ima do 100-150e (koliko bi me koštala kit vatijanta sa alija recimo) da se kupi? Ono što se vrti kod nas po oglasima u toj ceni je ili praistorija ili neki Topping, gde opet smatram da ću za iste pare dobiti bolje ukoliko uzmem nešto od pomenutih AK ili ES čipova u kit-u.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, hi fi interesent said:

Ovaj Pavouk, koliko sam razumeo moraš sam da popunjavaš PCB? Mission inpossible za mene 😆, pogotovo SMD i IC.

Da li mi možeš reći koja je cena tog Pavouka?

Takođe vidim da JL Sounds ima kao gotov proizvod Combo I2S over USB i neki AK DAC, s tim da to nemaju na stanju, ako je vetovati sajtu. 

Gde se nalazi JL Sounds i kako ste iz Srbistana poručivali?

http://www.pavouk.org/hw/modulardac/en_ad1865i2s.html

Sem AD1865 sve ostalo ima u Vremeplovu i Silkenu. AD mora na ebay, nađi nekog sa nalogom. Nema SMD osim malih keramičkih kondenzatora odozdo, a to se lako lemi.

JLS 68eur + 7.5eur običnom poštom, uzimo više puta, nema drugog troška. Kontaktiraš Ljubena na mail, pošalješ mu svoju paypall mail adresu on ti da link za plaćanje. Tu je za 10tak dana, u poštici miloj nam.

Imaš priču na diyaudio.rs o tom daku i nekim drugim, zove se tema isto kao i ovde, AD1865 blast from the past.

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj to uzimati. Samo USB kartica valja. 

Za plaćanje sam već rekao.

Svi ti dakovi u jeftinim kitovima zvuče mlitavo. Znači ide oversampling, pa digitalni filter, pa dak, pa nekoliko operacionih pojačavača na izlazu od kojih je jedan analogni filter. Od te šeme leba nema niti neke muzike. Ako to hoćeš, u rangu cene 120 do 300eur imaš gotove uređaje, recimo Topping D10S, D50S, ili nešto slično tome. Ne mlatiš se, samo za D50S napravi neko dobro eksterno napajanje, to ti je još možda 100 evrića sa kutijom ali tako dosta bolje zvuči pa se isplati.

Jedini pravi put za veselo zvučeći dak po meni je nonoversampling i bez digitalnog ili analognog  filtera usput. I po mogućstvu R2R da bude. AD1865 nije kompletno R2R dak, ali ipak zvuči jako dobro za stereo starinski čip sa svega 18bita. Na njemu po pomenutoj šemi radi sve do 24bita 192 kHz, samo se ne obrađuje najnižih 6 bita. 

Tih Kineskih kitova sa Alija i fabričkih sam se naslušao, i dobri su za onoliko koliko platiš. Ako hoćeš nešto bolje, pročitaj temu o AD1865, AD1862 i PCM63 na švajserskom forumu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
55 minuta ranije, sivuk said:

Šta mislite o ovome i koliko bi još koštalo da se kompletira? 

Ništa naročito ne mislim, ne sviđa mi se.

Cena, pa otići će puno para inicijalno na dak, plus neka proverena USB kartica JLS, WaveIO, plus napajanja za sve to, a ako se želi imati drugih ulaza stvari se komplikuju dodatno.

Gomila operacionih je na izlazu, mislim da to ne vredi sastavljati niti ulagati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...