Jump to content


AD1865 DAC blast from the past.


Nixie

Recommended Posts

Ali treba paziti, ovaj V5 i recimo V6Clasic prilično različito zvuče. Recimo V5 sa AD1865 i AD1856 je bolji od V6C. A u pretpojačalu za slušalice, mom pravljenom, je obrnuta situacija.  Skupo je da kupiš oba za probu. Zatim ima još tu Muses02 koji je zaista dobar, al nema single verziju, samo dual. Slušao sam ga u jednom PC ju gde je zamenio neki ne znam koji na zvučnoj kartici. To je zvučalo baš dobro. Bez ikakvih drugih izmena, samo Muses02 i oma nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisam primetio, ide bez problema u svako podnožje, a zabadao sam ga svuda.🙄

Ono što je problem sa ovim  diskretnim OPA su njihove fizičke dimenzije, neće da stanu u svaku spravu. Burson je visok, Sparkos i neki drugi široki. Ako kutija nema visinu ili su okolo kondenzatori (klasičan slučaj), mora onaj žičani adapter da se koristi i da landara po kutiji. Nekad pomaže nabadanje još jednog ili dva DIP8 podnožja, ali to nije baš dobro za kvalitet zvuka, previše kontakata i mesinga usput.

Sparkosi imaju baš tanke nožice, labav je kontakt u podnožju često. Bursoni su OK što se toga tiče, taman kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Malo je kutiče, al je stalo nekako. Metalna kutija koju imam za ovo je komotnija.

Sinoć sam prvo slusao AD1856 a onda ubacio AD1860 i nastavio sa tim. Koliko sam primetio, to svira veoma slično. Nemam PCM56 pri ruci za poređenje, ali verujem da nema neke bitne razlike. Ono što sam primetio, AD1856 i AD1860 su definisani na 8x44.1kHz=352.8kHz. AD1856 oće da radi 24bit 192kHz i AD1860 neće, završava se na 24bit 96kHz. Na 192kHz ima metalni prizvuk. PCM56 mislim da je definisan na 4x44.1kHz=176.2kHz.

Kupio sam ovaj AD1860N-T napravljen 1989 god. na ebaju. Možda N-K radi bolje, ko će ga znati? U svakom slučaju ne zvuči loše sa Burson V5, moram da probam i druge OPA, nikad se ne zna šta je dobra kombinacija. Ovi čipovi su jeftini, možete ih kupiti i probati ako imate Miro PCB za PCM56.

Mislim da neću dalje eksperimentisati sa ovim, sada me prvenstveno zanima PCM1702. 

Link to comment
Share on other sites

Ја и данас чувам два комада PCM61P, знам да су матори ал' чекам неку штампу па да вица ради пробам

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On je baš sličan ovom AD1860, samo ne znam dal su pin kompatibilni.

Kvalitet zvuka je na otprilike nivou PCM56, AD1856 i AD1860. Sledaći bolji multibitni čip je AD1865, pa onda dolaze PCM1702 i na vrhu su AD1862 i PCM63. Ima možda i boljih čipova, ali to su teške priče oko nabavke i dizajna daka. Recimo PCM65P, gabaritno najveći DAC čip svih vremena.

400654664050__46442.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo originalnog teksta. Lista DAC čipova sa nekim komentarima. Trebalo bi da je PCM61P pin kompatibilan sa PCM56, AD1856 i AD1860 samo je 18bita, što bi značilo da može da radi u ovoj PCB koja ima jumper za izbor daka os 16bita i 18bita. Mrzi me da gledam datasheets, mislim da je tako.

DAC Chips List - The Elitist Journal.pdf

Link to comment
Share on other sites

A sa JLS I2S over USB kartice ne trebaju ni šift registri, direktno Data L/R + LRCK + BCK na čip samo se konfiguriše JLS kartica za ovaj dak čip. Ne treba ti ni PCB to može na raster board da se sklopi, šaka delova samo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...