Jump to content


Питање у вези грамофона Denver VPL-200


Recommended Posts

6 minuta ranije, zek said:

Kako je već ranije rečeno, ako i dalje želiš gramofon u svom sistemu, moraš tražiti neko integralno pojačalo i pasivne zvučnike

Боље нека пазари неки крштени грамофон.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 minuta ranije, sondek said:

Btw i ja sam za bolji gramofon.Sa 100eura vec nesto polovno moze da se nadje

Ево мој добар дугар продаје изузетан и то веома повољно.

Можда ни је по правилима форума али ипак....

viber_slika_2022-06-15_12-38-24-500.jpg

viber_slika_2022-06-15_12-54-57-869.jpg

viber_slika_2022-06-15_12-39-04-712.jpg

viber_slika_2022-06-15_12-38-39-754.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, agnostic_Nik said:

Ок, значи закључак би био да не вреди да узимам ниједно грамофонско претпојачало јер колико сам ја лаички схватио овај мој јеб. Denver већ има у себи интегрисано претпојачало и ако би још на њега додао екстерно претпојачало не би ништа добио, већ би се звук изобличио. Што се тиче неких преправки на грамофону (један од вас је то предложио) то сигурно нећу радити јер је фрамофон под гаранцијом, па ћу га радије продати, додати лову и узети нешто боље.
Нико ми није рекао има ли ко искуства са овим активним звучницима:
https://stereokod.rs/edifier-s350db/
Чуо сам да су најбољи у овом ценовном рангу...

Tacno tako. Jedino predpojacalo koje bi odgovaralo je linisko. Kao sto je neko predlozio ono sto se sklapa ili ima gotovih onih lampasa ali su skupi i ne ispraltljivi. Druga opcija bi bila neka mikseta, a moglo bi i neko pojacalo za slusalice da dodje u obzir.

Sto se zvucnika tice nemam iskustva sa napomenutim modelom, Ali rekao bi da nema greske sa njima. Samo odete da ih cujete pre kupovine

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, zek said:

Kako je već ranije rečeno, ako i dalje želiš gramofon u svom sistemu, moraš tražiti neko integralno pojačalo i pasivne zvučnike, jer sa ovim aktivnim zvučnicima nećeš se usrećiti zbog visoke osetljivosti ulaza (oko 2 V) a gramofonska predpojačala daju verovatno oko 150-300 mV na izlazu.

Nisi rekao koju mini liniju imaš i kako si povezao gramofon sa njom.

Još jedno pitanjce: Da li potenciometar na gramofonu ima uticaja na izlazu za slušalice?

Не знам сад напамет модел Samsung линије (то ми је све у мојој "шок соби" - моја соба за музику и вежбе, у сутерену, а ја сам на спрату) али мислим да је линија 2005 год., има негде око 75W звучнике, CD. radio и два дека за касете који одлично раде (имам све оригинал касете од Ритма Нереда и још око скоро 50/60 касета које су очуване и раде одлично) и спојио сам нормално на RCA улаз (тако исто и спајам комп. за мјузу који је исто доле).
Потенциометар на грамофону утиче само на јачину звука на грамофону, на звучнике од 5W :), тако да га ја смањим скроз. Боље ми је слушати грамофон преко линије јер на линији има онај бустер баса, па се могу мало додати басови који фале ;)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agnostic_Nik said:

Не знам сад напамет модел Samsung линије (то ми је све у мојој "шок соби" - моја соба за музику и вежбе, у сутерену, а ја сам на спрату) али мислим да је линија 2005 год., има негде око 75W звучнике, CD. radio и два дека за касете који одлично раде (имам све оригинал касете од Ритма Нереда и још око скоро 50/60 касета које су очуване и раде одлично) и спојио сам нормално на RCA улаз (тако исто и спајам комп. за мјузу који је исто доле).
Потенциометар на грамофону утиче само на јачину звука на грамофону, на звучнике од 5W :), тако да га ја смањим скроз. Боље ми је слушати грамофон преко линије јер на линији има онај бустер баса, па се могу мало додати басови који фале ;)

ево нађох слику линије на компу (да сад не идем доле пошто ми је проблем због јеб. кичме)

Samsung.jpg

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, shon3i said:

Tacno tako. Jedino predpojacalo koje bi odgovaralo je linisko. Kao sto je neko predlozio ono sto se sklapa ili ima gotovih onih lampasa ali su skupi i ne ispraltljivi. Druga opcija bi bila neka mikseta, a moglo bi i neko pojacalo za slusalice da dodje u obzir.

Sto se zvucnika tice nemam iskustva sa napomenutim modelom, Ali rekao bi da nema greske sa njima. Samo odete da ih cujete pre kupovine

ок, хвала на саветима ;)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, giZ_Mo said:

Ево мој добар дугар продаје изузетан и то веома повољно.

Можда ни је по правилима форума али ипак....

viber_slika_2022-06-15_12-38-24-500.jpg

viber_slika_2022-06-15_12-54-57-869.jpg

viber_slika_2022-06-15_12-39-04-712.jpg

viber_slika_2022-06-15_12-38-39-754.jpg

јбг. да сам знао за ово пре куповине овога, и ја сам био за то да узмем пре нешто половно али квалитетније него ова данас нова срања. Можда ако одлучим да продам овај, онда узмем тако нешто...

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, agnostic_Nik said:

јбг. да сам знао за ово пре куповине овога, и ја сам био за то да узмем пре нешто половно али квалитетније него ова данас нова срања. Можда ако одлучим да продам овај, онда узмем тако нешто...

Глава је буквално нова, стављена пре месец ипо дана, "мало вожена само суботом до пијаце" 😄

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, giZ_Mo said:

Глава је буквално нова, стављена пре месец ипо дана, "мало вожена само суботом до пијаце" 😄

1. Онда претпостављам да за тај грамофон (који у себи нема претпојачало) може да иде оно analogis или оно PP500 претпојачало па на линију или активне звучнике?

2. Која је цена тог грамофона од твог друга?

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog bi bio pre svega drugi gramofon. Kupuju deca svoje prve gramofone, naci ce se neko da ga kupi. Zatim gramofon bez fono sekcije i neki vintage amp ili preamp sa fono sekcijom. Ove fono sekcije iz linkova, moram niti islren, su sledece usko grlo koje ce da upropasti zvuk. Nigde vise izrazeno nego kod gramofona "koliko para toliko muzike". Evo na pr. drugar je na poklon formirao sistem marantz amp, denon gramofon i energy esm4 zvucnici ...zvuk milina, nemaju ga neki koji su potrosili i 2k u nove sprave. ...a ne kosta sve zajedno vise od 300-350 eur.Pridodata jos bluetooth spravica za streaming sa telefona. Sve je to staro, vremenom ce trebati po neki refresh ali radi trenutno i uziva se za male pare. Ja sam uleteo sa 10-15 ploca iz 80-tih i evo, uzivancija. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Moj predlog bi bio pre svega drugi gramofon. Kupuju deca svoje prve gramofone, naci ce se neko da ga kupi. Zatim gramofon bez fono sekcije i neki vintage amp ili preamp sa fono sekcijom. Ove fono sekcije iz linkova, moram niti islren, su sledece usko grlo koje ce da upropasti zvuk. Nigde vise izrazeno nego kod gramofona "koliko para toliko muzike". Evo na pr. drugar je na poklon formirao sistem marantz amp, denon gramofon i energy esm4 zvucnici ...zvuk milina, nemaju ga neki koji su potrosili i 2k u nove sprave. ...a ne kosta sve zajedno vise od 300-350 eur.Pridodata jos bluetooth sprabica za streaming sa telefona. Sve je to staro, vremenom ce trebati po neki refresh ali radi trenutno i uziva se za male pare. Ja sam uleteo sa 10-15 ploca iz 80-tih i evo, uzivancija. 

јесте, у праву си. Вероватно ћу га и ја дати на КП. 90% онога што сам до сад стављао на продају на КП сам и продао. Тако да није ту фрка. А овај твој пример за добар сисзем за не тако велике паре је ок, и такав нели сисзем ћу и ја гледати да измем, и можда додам неки мало бољи CD плејер 👍.

Мада и овај што тренутно имам добро ради...али то је пре свега dvd player...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, agnostic_Nik said:

1. Онда претпостављам да за тај грамофон (који у себи нема претпојачало) може да иде оно analogis или оно PP500 претпојачало па на линију или активне звучнике?

Da za ovaj ce trebati predpojacalo kao sto su Analogis ili PP500. Oba su ok imam analogis, ali sam imao prilike krace vreme da koristim PP400 koji je bio odlican, PP500 je mozda najbolja kupovina tih eksternih i jeftinih phono sekcija jer ima level i volume potenciometre, posto zvuk sa bilo kog gramofona ce opet biti tisi u odnosu na digitaliju i cd, tako da sa ovim PP500 cete moci da kompezujete i pojacate, da ne bude ono sve je promenjeno, sve je sad kako dobro a efekat isti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Moj predlog bi bio pre svega drugi gramofon. Kupuju deca svoje prve gramofone, naci ce se neko da ga kupi. Zatim gramofon bez fono sekcije i neki vintage amp ili preamp sa fono sekcijom. Ove fono sekcije iz linkova, moram niti islren, su sledece usko grlo koje ce da upropasti zvuk. Nigde vise izrazeno nego kod gramofona "koliko para toliko muzike". Evo na pr. drugar je na poklon formirao sistem marantz amp, denon gramofon i energy esm4 zvucnici ...zvuk milina, nemaju ga neki koji su potrosili i 2k u nove sprave. ...a ne kosta sve zajedno vise od 300-350 eur.Pridodata jos bluetooth sprabica za streaming sa telefona. Sve je to staro, vremenom ce trebati po neki refresh ali radi trenutno i uziva se za male pare. Ja sam uleteo sa 10-15 ploca iz 80-tih i evo, uzivancija. 

мада ми је "запело око" на оне 2.1 Edifier активне звучнике. Али онда ћу продати ове моје Microlab FC330 и овај грамофон и додати за те солидне Edifier звучнике 😉

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, agnostic_Nik said:

1. Онда претпостављам да за тај грамофон (који у себи нема претпојачало) може да иде оно analogis или оно PP500 претпојачало па на линију или активне звучнике?

2. Која је цена тог грамофона од твог друга?

1. нема преамп и мора додатни

2. могу само да ти проследим број телефона па се договарај, мислим да тражи око 100+Евра .

Link to comment
Share on other sites

Ovako nesto bi ti dobro doslo.Ima i po pravilu odlicnu fono sekciju, bolju od tih budzet danasnjih.Moze da radi i kao preamp uz par aktivnih ali i amp od 60w tako da mozes preci i na pasivne zvucnike nekad. Ne znam prodavca, niti primerak samo navodim kao primer.Malo cenkanja se podrazumeva.

https://m.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/nad-3100-monitor-serija/oglas/136625710#mhs0-1655383858797

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, giZ_Mo said:

1. нема преамп и мора додатни

2. могу само да ти проследим број телефона па се договарај, мислим да тражи око 100+Евра .

ок, јавићу се кад се будем одлучио за то 👍

Link to comment
Share on other sites

On 16.6.2022. at 11:00, agnostic_Nik said:

... оно PP500 претпојачало па на линију или активне звучнике

Ja bih samo da dodam, taj PP5500 phono preamp je bzvz. nacrtan na slici na KP.
Piše da je phono peamp, a na slici ja kao ulaz nacrtan sintisajzer?!?

Phono preamp (predpojačalo za gramofon) podrazumeva RIAA ekvlizaciju signala, koja je potpuno besmislena da bude na putu signala iz bilo kojeg drugog izvora uključujuću sintisajzer. Dakle, to je ili phono preamp sa RIAA karakteristikom i kao takav je neupotrebljiv za bilo šta drugo osim za gramofon sa MM zvučnicom, ili je neki linearni (pred)pojačavač za bilo šta drugo OSIM za gramofonsku MM glavu (ali može da radi kao linearni pojačavač inače slabog signala).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...