Jump to content


Servis za schiit modi 3


Zoks77

Recommended Posts

Ne bih da te obeshrabrujem ali dac će verovatno morati u kantu ako je uzrok hardverski. Imao sam isti problem samo drugi dac i niko nije hteo da se petlja sa tim jer su komponente i elektronika na ploči suviše sitni da bi se nešto lemilo i popravljalo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Denny said:

Ne bih da te obeshrabrujem ali dac će verovatno morati u kantu ako je uzrok hardverski. Imao sam isti problem samo drugi dac i niko nije hteo da se petlja sa tim jer su komponente i elektronika na ploči suviše sitni da bi se nešto lemilo i popravljalo.

Mobilne popravjaju, a to je još gore. Nego nema niko iskustva sa tim spravama, mali je broj primeraka kod nas, pa neće majstor da se bakće. Izgubi silno vreme, a možda ništa ne uradi i ne može da naplati. U principu to nije nešto previše sitno.

schiit_modi-3-pcb_1-600x381.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Nixie said:

Kako popravio a ne može da menja kanale? Taj prekidač se može kupiti i zemeniti, ako je do prekidača. Ako se spoj neki tu odlemio, to se tek lako rešava, da uređaj bude potpuno ispravan.

Ма мани се ћорава посла, каже поправио....енде.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Nixie said:

Kako popravio a ne može da menja kanale? Taj prekidač se može kupiti i zemeniti, ako je do prekidača. Ako se spoj neki tu odlemio, to se tek lako rešava, da uređaj bude potpuno ispravan.

Popravio spoj sto bi rekli nabudzio nece da menja kanale uvek je na istom , najbitnije je da radi verovatno moze da se lako popravi a ja to ne znam i ne bih da eksperimentisem. 

Link to comment
Share on other sites

Samo je takav kipp sa tim izvodima malo teže naći kod nas, onda najbolje npretraga po ebay, možda ima i na KP. Koliko vidim ima tri položaja i dva para kontakata, to se proveri instrumentom. Nego ja sumnjam da je otišao prekidač, nego je verovatno lem popustio. To je glup način montaže prekidača mehanički loš. PCB trpi stalno ako se često koristi prekidač, ili slučajan udarac u prekidač može dovesti do popuštanja lema.

Evo ga na sliki iz drugog ugla, nije Modi3 al sve jedno ista je firma.

magni 3plus-pcb-1920.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...