Jump to content


Cambridge Audio CXN2 vs externi DAC/laptop


paja959

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, Thecoki said:

 

Cesto rumuni imaju dobre popuste samo se treba organizovati ,i pitanje kako u tom slucaju funkcuionise garancija?

Ako nemas papir da si platio kod nas carinu i PDV, kako ces ga izneti za RO? Mogu i tada naknadno da ti naplate.

I onda krece gimnastika, sta kako itd.

Prilikom izlaska iz RS dobijas obrazac, po kojem ga posle popravke vracas u RS.

Paja ne placa dazbine, posto je roba iz EU u EU, ili gresim.....

Pajo koji je to tacan model? CXN?

Sa srecom da sluzi.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, nesone said:

Ako nemas papir da si platio kod nas carinu i PDV, kako ces ga izneti za RO? Mogu i tada naknadno da ti naplate.

I onda krece gimnastika, sta kako itd.

Prilikom izlaska iz RS dobijas obrazac, po kojem ga posle popravke vracas u RS.

Paja ne placa dazbine, posto je roba iz EU u EU, ili gresim.....

Pajo koji je to tacan model? CXN?

Sa srecom da sluzi.

 

thanks :xmas

CXN V2...ja platio 800,mrdnuo sam cca 10km od kuce,pokupio neotpakovan primerak...sta su radili,kako su radili,ne me interesira...cuj sa ovakvim cenama goriva,nema se smisla zapucavati,2x400-500km(meni barem)..iz EU za EU nemas prava podizati porez...ima neka sema i za Holandiju,drugi tip je rekao da ce imati u januaru za 750...bolje vrabac u ruci,no golub na grani...imao sam tesku,izuzetno tesku averziju prema spravi,iako se cinilo sto se tice komfora da je to,to...CA mene u vidu nekih CD plejera (840),DAC (DacMagic) nisu odusevljavali,ni najmanje....

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, sondek said:

Ima li i Qobuz, ako ima neces se pokajati. Streamer inace opasno krade vreme od ploca. Ima svasta u "biblioteci". Indžoj, dugo da strimuješ.

falaVi,problem je otkako je Covid "faza",na moju srecu,mogu da radim dosta od kuce...svira mjuza nekad 10-12 sati,ucmali se covek,pa ne okrece ploce...zivim ja sa streamingom cini mi se vec 4 godine (AQ DragonFly Red),fina je to sprava,fenomenalan odnos kvalitet/cena,al eto smislio se da malo da uradim neki "napredak"...smesno(zalosno!),da sam ga vise platio no gramofon i CD plejer zajedno B)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nesone said:

Ako nemas papir da si platio kod nas carinu i PDV, kako ces ga izneti za RO? Mogu i tada naknadno da ti naplate.

I onda krece gimnastika, sta kako itd.

Prilikom izlaska iz RS dobijas obrazac, po kojem ga posle popravke vracas u RS.

Paja ne placa dazbine, posto je roba iz EU u EU, ili gresim.....

Sve se da preneti i sa i bez papira (imam iskustva).

Neke dazbine se ne placaju pri uvozu ako je roba poreklom iz EU ,ne gleda se iz koje zemlje je uvezena.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Thecoki said:

Sve se da preneti i sa i bez papira (imam iskustva).

Neke dazbine se ne placaju pri uvozu ako je roba poreklom iz EU ,ne gleda se iz koje zemlje je uvezena.

u EU na jednom mestu treba da je placen porez,ako je roba iz EU u EU,ako dosla je izvan EU...mozes traziti exportnu cenu iz jedne zemlje gde je porez vislji,i da platis u destinaciji,gde je porez nizi...kerovi tragaci ce te naciB)

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Thecoki said:

Samo neka svira,oni neka traze.

Svako radi svoj deo posla.😁

ma znaju da budu degutantni do 00...drugar mi uzimao neko pretpojacalo sa nemackog ebay-a,proizvodjac je svajcarac,koji daje dozivotnu garanciju na svoje proizvode...ispostavilo se da ima nekih "tehnickih problema",kontaktirao proizvodjaca,ovaj bez ikakvih problema rekao,da mu se vrati proizvod,na garancijsku popravku,prilozio i neku izjavu koja je isla sa spravom i tamo,i natrag...na povratku trazili od drugara potvrdu,sa kojom se potvrdjuje,da je placen porez,kad je iz svice usla roba u DEU....jedva se izcibao nekako,nakon mesec dana dopisivanja sa administrativim kerovima...msm nakon brexit-a,ne kupujem nista odatle,jer me zavitlavaju za neki CD koji sam platio 4-5 funti...mrsh...B)

Link to comment
Share on other sites

On 15.12.2022. at 11:00, paja959 said:

 

 

kad sam ja gledao,bejase jos oko 800-850,ovde je zvanicna cena oko 1400 eura :(...garancija je za ROU..

@DejanM XLR do ampa,ostalo sve bez zice,ovo mi je bio jedan od uslova,ruter se nalazi dijagonalno od hife,na drugoj strani sobe...samo Tidal u nativi ce da bidne kad uspem instalirati i radio stanice,znaci to sto pruza sam po sebi,i nikakve dodatne kerefeke :beer 

Znaci nemas disk sa muzikom vec Tidal i to je to ... ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DejanM said:

Znaci nemas disk sa muzikom vec Tidal i to je to ... ?

Dejane,imam primarni izvor gramofon,sekundarni izvor CD plejer,i tercjalni izvor CA CXNV2 u formi "as is",i ovo zadovoljava sve moje potrebe (Tidal+internet radio stanice).. ...dosta brte i za naredni zivot nekome:lol:...te price sa hard diskovima,ja preskacem :cool:

Link to comment
Share on other sites

+1  sa istim rasporedom prioriteta.

Edit. Zapravo jos sam gori, dobio disk sa 3000 albuma u flac na poklon i evo prodje godina da ga ne ukljucih ...zapravo verovatno i 2g

Zvuk jeste bolji, tad sam imao samo tidal...a od tidala je bolji zvucno Qobuz, pa me to dodatno destimulisalo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, paja959 said:

Dejane,imam primarni izvor gramofon,sekundarni izvor CD plejer,i tercjalni izvor CA CXNV2 u formi "as is",i ovo zadovoljava sve moje potrebe (Tidal+internet radio stanice).. ...dosta brte i za naredni zivot nekome:lol:...te price sa hard diskovima,ja preskacem :cool:

Podrzavam te prioritete, samo me zanimalo koju konfiguraciju koristis.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

+1  sa istim rasporedom prioriteta.

Edit. Zapravo jos sam gori, dobio disk sa 3000 albuma u flac na poklon i evo prodje godina da ga ne ukljucih ...zapravo verovatno i 2g

Zvuk jeste bolji, tad sam imao samo tidal...a od tidala je bolji zvucno Qobuz, pa me to dodatno destimulisalo.

ma Qobuz slusam kod drugara kad odem,tamo je mlogo ozbiljniji sistem od mog,ono bas dobro nategnut,pa ima smisla,ali kad sam par puta pretrcavao ima li ovog,ima li onog izvodjaca,vidim corak,tako da za mene Tidal,mirna Backa,ravan Srem...moze li bolje ?..moze...moze li bit gore,moze...B)

da je idiot proof system,jeste,to sam trazio,trazio sam prioritet da imam XLR izlaz,samo da popunim prazno mesto na selektoru izmedju phono i line 1 pozicije (:cool:)..jest zvuk cisci,transparentniji,mozda malo vise detalja,al lako je moguce da je do kabla,nekako sa RCA strane cini mi se da vise prija sa vintage snimcima...imam jos tog Van Damme kabla sto mi je na RCA,lako bidne da dam da se izvade iz XLR stekera "pletenica" sto meni lici na neki Neotech kabl,namenjen za unutrasnja zicenja..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozz,evo mene ponovo :xmas

posle visemesecne upotrebe mobilnog telefona kao "daljinac" (RP4/Volumio,CA CXN V2,Yamaha WXC50),mene muci dalje jedna stvar:nisam zadovoljan "vizualizacijom" sta ja vidim na mobilnom od Tidal-a,ako uporedim sta se vidi recimo na laptopu,od Tidal-a...kolko su mene upucivali,raznorazni touch padovi/i-padovi,isto pate manje vise od tog problema...

Navodno Onkyo 6170 i Pioneer N50/70 "primaju" prikljucivanje laptopa kroz USB,i dozvoljavaju upotrebu njihovih DAC-ova ?

Ima li ko iskustva oko ovoga ?....

thnx

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mene je isto nerviralo što stand alone strimeri (možda ne svi, ali svi koje sam ramatrao) imaju svoj app kroz koji se koristi tidal i deezer, što nije nikako isto nativnim aplikacijama na koje sam navikao, tako da sam napravio svoj socijalni strimer, google chromecast audio - optiči izlaz na schiit dac i eto 🙂 

 

Ne znam da li neki od tvojih uređaja podržava cast, onda možeš da koristiš pravu tidal aplikaciju

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, paja959 said:

Pozz,evo mene ponovo :xmas

posle visemesecne upotrebe mobilnog telefona kao "daljinac" (RP4/Volumio,CA CXN V2,Yamaha WXC50),mene muci dalje jedna stvar:nisam zadovoljan "vizualizacijom" sta ja vidim na mobilnom od Tidal-a,ako uporedim sta se vidi recimo na laptopu,od Tidal-a...kolko su mene upucivali,raznorazni touch padovi/i-padovi,isto pate manje vise od tog problema...

Navodno Onkyo 6170 i Pioneer N50/70 "primaju" prikljucivanje laptopa kroz USB,i dozvoljavaju upotrebu njihovih DAC-ova ?

Ima li ko iskustva oko ovoga ?....

thnx

 

 

Ja sa iPad-om nemam nikakvih problema kada koristim app-ove za Spotify, Squeezebox, Denon, Netflix, ... Doduse ne koristim Tidal pa ne znam da li je to mozda neki izuzetak. Telefoni imaju ipak previse mali ekran za konfomno koriscenje uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Chieftec said:

Mene je isto nerviralo što stand alone strimeri (možda ne svi, ali svi koje sam ramatrao) imaju svoj app kroz koji se koristi tidal i deezer, što nije nikako isto nativnim aplikacijama na koje sam navikao, tako da sam napravio svoj socijalni strimer, google chromecast audio - optiči izlaz na schiit dac i eto 🙂 

 

Ne znam da li neki od tvojih uređaja podržava cast, onda možeš da koristiš pravu tidal aplikaciju

okej,mislio sam da sam neki usamljenik sa tom mojom primedbom..:cool:

2 sati ranije, Zvukoljub said:

Koja je onda svrha eksternog strimera?

da logicno pitanje :xmas:thumbsup2....msm da si sa ovim pitanjem resio moje (trenutne) muke...:beer

Link to comment
Share on other sites

Vidim da CXN V2 ima cast opciju. 

Znači instaliraš Tidal aplikaciju, koja bi trebala da ima sve što i web verzija koja ti se sviđa, odabereš kvadratić koji služi za castovanje, tu odabereš CA i.. pročitaj oko toga, ima u uputstvu sigurno 🙂

 

To nije stream sa telefona, isto telefon služi samo kao daljinski, stream ide net - cambridge audio, koristi se isto njegov dac, sve isto. telefon može da se ugasi kada pustiš nešto. 

 

Ako sam uopšte shvatio prvobitno pitanje 🙂, ovo bi trebalo da poboljša iskustvo

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Chieftec said:

Vidim da CXN V2 ima cast opciju. 

Znači instaliraš Tidal aplikaciju, koja bi trebala da ima sve što i web verzija koja ti se sviđa, odabereš kvadratić koji služi za castovanje, tu odabereš CA i.. pročitaj oko toga, ima u uputstvu sigurno 🙂

 

To nije stream sa telefona, isto telefon služi samo kao daljinski, stream ide net - cambridge audio, koristi se isto njegov dac, sve isto. telefon može da se ugasi kada pustiš nešto. 

 

Ako sam uopšte shvatio prvobitno pitanje 🙂, ovo bi trebalo da poboljša iskustvo

CA CXN V2 moze da ima sta god hoce s moje strane,on je otisao niz Dunav,davno,zbog sonicnih parametara...not my cup of tea..B)

P.S.:

msm,da foto (prica) bude kompletnija,sa CA CXN V2 su nam se putevi razisli,nakon jedno 3-4 nedelje,bez da sam pustao krokodilske suze za njime...uzeo sam Yamaha WXC50...za 1/3 cene,mene vise lezi...otvoreniji,direktniji zvuk sa mnogo boljim PRaT-om od CA...nije tolko rafinisan/razradjen/artificijelan zvuk,al nekako bolje radi sa naftalinskim snimcima iz '60 godina tipa Jefferson Airplane,Grateful Dead,Love i slicnim kerefekama....:beer

IMG_5097.JPG

IMG_5100.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...