Jump to content


Cambridge Audio CXN2 vs externi DAC/laptop


paja959

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 sati ranije, BokiTokiVoki said:

@petarjovic

Da li je negde pomenuto koji je ostatak sistema gde se "borite" sa tom oštrinom?

 

@Boki,pls pusti ovo..apsolutno nije bitno,99,9% danasnjih modernih streamera/DAC-ova,moze da dobije srednji prst,ne iz cenovnog ranga CXN2,nego i iz mnogo visljeg cenovnog ranga...kod mene su se poklali danas na lokalnom forumu u vezi ovog:

https://eng.hifirose.com/RS250-info

navodno je bio i neki sistem sa ozbiljnijim Bowersima na Minhen 2022 sajmu sa ovim...totalno oprecna misljenja..listajmo,pls..:beer..sve ce to na kraju prekriti ruzmarin i sas.proba u svom sistemu je majka i maceha i dalje svemu,svestan sam toga,da osovinu mog sistema cine komponente koje imaju svoje specificne karakteristike,koje su takve,kakve jesu,zadovoljan korisnik je najbitniji na kraju...

thnx B)

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se Intel NUC sa SnakeOil OS (plaćena verzija) i eksternim DAC-om pokazao odlično. Squeezer kao "daljinski upravljač". Muzika se "pušta" sa NAS-a, a radi i Tidal. Nisam pokušavao (ne znam ni da li može) da aktiviram Qobuz.

Radi sve do 192/ DSD64, koliko moj DAC podržava. Intel NUC se ponaša kao bilo koja druga komponenta. Uključuje se na dugme, a isključuje preko aplikacije ili opet preko dugmeta.

Kažu da bolje napajanje doprinosi daljem unapređenju zvuka, međutim ni to nisam probao. Takođe, nisam upoređiva ni sa gotovim farbričkim rešenjima.

SnakeOil OS može da se instalira i na Raspberry Pi.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ivanp said:

A bre Siroma stalno forsiraš taj Arylic. Kako ga koristiš ako recimo nećeš da koristiš njegov DAC? Pa onda još te 3,5 to RCA račve, sve mi je to nekako trice i qčine.

Ne pratiš na času?

Ima Arylic i švajsersku ponudu : Pcb i add on pločice, volj ti DAC, SPDIF out,...tastatura, svašta nešto

Ja uzo sa DACom. I ima činčove a ne banane. Ne treba račva.

Sledeći put ću klot pa I2Som na neki DAC ili SPDIF pa na DAC

image.jpg

image.jpg

A i skockao sam ga . Ifi Zen da mi plati rojaliti

MTS1.thumb.jpg.3bb6c2caca655db8d3e97c799d107f4a.jpg

 

Može i uspravno

mts2.thumb.jpg.2f3b558ffca24ce10022502167a1715b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 3.6.2022. at 12:01, srdjan_cvetkovic said:

@paja959

Zašto laptop? Možda RPi4 ili NUC kao strimer, uz adekvatan softver.

hmmm,samo da se javim...za Chord2Qute je sitaucija na hold on,drugar to nece prodavati,tek tamo rano ujesen,uzeo covek Naim set 32/250/PSU+ je dat na servisiranje,tako da je on malo svoja slobodna sredstva vezana za njegov upgrade DAC-a vezao....mene da ne bude dosadno Raspberry 4+Volumio+mobilni...da taj drzac za sapun zna da svira iznedajujuce dobro,potpisujem,i da mi se cak vise svidja no neki izvikani streameri,al brte izludjuje me (barem zasad)sta sve ja ne treba da izmajmunisem na mobilnom dok to konacno ne prosvira pre svake seanse :heat...:D

IMG_4891.JPG

IMG_4892.JPG

Link to comment
Share on other sites

Volumio i majmunisanje?

Za neke druge operativne sisteme možda, ali Volumio bi sa njihovom aplikacijom koja postoji za Android/iOS trebao da radi perfektno, bar ja nisam imao nijedan problem. Ako želiš i Tidal, onda mora da se plati, ali ako vučeš muziku sa lokala dovoljna je free verzija.

Ja sam muziku vukao sa NAS-a, uredno ga prepozna Volumio, mapira share sa muzikom, pročita sve od muzike i sve se vidi na aplikaciji na mobilnom, uz uslov da je sve propisno tagovano.

RPi4 čak ne mora preko mreže, jer ne deli USB, pa je zvuk i preko USB-a odličan, za razliku od RPi3.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Volumio i majmunisanje?

Za neke druge operativne sisteme možda, ali Volumio bi sa njihovom aplikacijom koja postoji za Android/iOS trebao da radi perfektno, bar ja nisam imao nijedan problem. Ako želiš i Tidal, onda mora da se plati, ali ako vučeš muziku sa lokala dovoljna je free verzija.

Ja sam muziku vukao sa NAS-a, uredno ga prepozna Volumio, mapira share sa muzikom, pročita sve od muzike i sve se vidi na aplikaciji na mobilnom, uz uslov da je sve propisno tagovano.

RPi4 čak ne mora preko mreže, jer ne deli USB, pa je zvuk i preko USB-a odličan, za razliku od RPi3.

ma radi to sa placenim Tidal+Volumio kad se ispraksiras malo,gde koja ikona na mobilnom za razliku od laptopa :lol:...da iznenadjujuce dobro sviri,to priznajem :wub:

Link to comment
Share on other sites

RPi4 ostavlja za sobom 3/4 strimera do 500€, a bolji je i od dobrog dela onih koji koštaju do 1000€.

Ovo je za većinu korisnika koji ne streme Hi-End zvuku početak i kraj za striming. Eventualno ga upregnuti sa dobrim linijskim napajanjem i to je to. Od mene preporuka za Salasov L-Adapter, jedno od najboljih, a izađe sa sve skutijavanjem plafon 150€.

 

Link to comment
Share on other sites

@Delija Više puta ponovljeno i potvrđeno.Tidal svira kao "pokvarena ploča" u odnosu na Qobuz.

@paja959 Drago mi je da si se odlučio za rPi.Ako ti je nezgodno upravljanje mobilnim možeš bez problema i laptop da koristiš.Ukoliko se ohrabriš da nastaviš rPi avanturu toplo preporučujem AlloDigione signature (coax.)ili AlloUsbridge(usb)  i Shanti napajanje . Malo je reći-iznenadićeš se :listen

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, srdjan_cvetkovic said:

RPi4 ostavlja za sobom 3/4 strimera do 500€, a bolji je i od dobrog dela onih koji koštaju do 1000€.

Ovo je za većinu korisnika koji ne streme Hi-End zvuku početak i kraj za striming. Eventualno ga upregnuti sa dobrim linijskim napajanjem i to je to. Od mene preporuka za Salasov L-Adapter, jedno od najboljih, a izađe sa sve skutijavanjem plafon 150€.

 

ne smem da napisem do 00 izhvaljenih streamera,od kojih je meni slusljiviji... ko se primio ko dabar na kubik drva na analognom frontu za Shure zvucnice,tom spasa nema..:P

 

1 sat ranije, Delija said:

Vise i ne treba. MQA je sviranje q. Ko zeli kvalitet - koristice Qobuz.

ko se socijalizirao na CD preko Philips 614 i 850,amin...:beer

 

1 sat ranije, Green said:

@Delija Više puta ponovljeno i potvrđeno.Tidal svira kao "pokvarena ploča" u odnosu na Qobuz.

@paja959 Drago mi je da si se odlučio za rPi.Ako ti je nezgodno upravljanje mobilnim možeš bez problema i laptop da koristiš.Ukoliko se ohrabriš da nastaviš rPi avanturu toplo preporučujem AlloDigione signature (coax.)ili AlloUsbridge(usb)  i Shanti napajanje . Malo je reći-iznenadićeš se :listen

mene ta pokvarena ploca odgovara :lol:...moram istrazivati/vezbati se dalje...ostavio sam da svira sve,otisao prosetati dzukca,vratio se,nakon cca 25 minuta...tisina:wacko:..Tidal stao najverovatnije,oce to kod mene.....akrobacije od barem 2 minute,dok nisam naterao da ponovo svira...Antic Clay "hilarious death blues" cist headbangerizam :banana

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ovo je sprava koja je po mnogima Best Nuy u toj klasi streamera. Napravio si dobru kupovinu za tu cenu i sada ti mogu samo pozeleti da uzivas dugo u tom zvuku.

Par pitanja samo ... Da li imas muzicke files na nekom disku i ako ih imas, gde se nalazi taj disk ? Da li koristis UPnP/DLNA onda da pristupis tim files ili koristis neku drugu metodu ? Kako si povezao ovaj streamer sa ostatkom sistema, odnosno, da li koristis njegov ili eksterni DAC ?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Thecoki said:

Svaka cast,da dugo sluzi.

Vidim da je u Rumuniji cena oko 710e.

Kolika je cena kod nas na trzistu ako znate?

Cesto rumuni imaju dobre popuste samo se treba organizovati ,i pitanje kako u tom slucaju funkcuionise garancija?

 

49 minuta ranije, DejanM said:

Ovo je sprava koja je po mnogima Best Nuy u toj klasi streamera. Napravio si dobru kupovinu za tu cenu i sada ti mogu samo pozeleti da uzivas dugo u tom zvuku.

Par pitanja samo ... Da li imas muzicke files na nekom disku i ako ih imas, gde se nalazi taj disk ? Da li koristis UPnP/DLNA onda da pristupis tim files ili koristis neku drugu metodu ? Kako si povezao ovaj streamer sa ostatkom sistema, odnosno, da li koristis njegov ili eksterni DAC ?

 

kad sam ja gledao,bejase jos oko 800-850,ovde je zvanicna cena oko 1400 eura :(...garancija je za ROU..

@DejanM XLR do ampa,ostalo sve bez zice,ovo mi je bio jedan od uslova,ruter se nalazi dijagonalno od hife,na drugoj strani sobe...samo Tidal u nativi ce da bidne kad uspem instalirati i radio stanice,znaci to sto pruza sam po sebi,i nikakve dodatne kerefeke :beer 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...