Jump to content


Cambridge Audio CXN2 vs externi DAC/laptop


paja959

Recommended Posts

Pozz svima

Pitanje,da li neko od clanova foruma koristi mozda Cambridge Audio CXN2/ili raniji model CXN ?...pitanje koje me muci vec izvesno vreme,da li ici na dedicirani streamer,ili se drzati opcije laptop+externi DAC?....namena je prvenstveo slusanje Tidal-a,ulimativno externe visoke reolucije hi-res formati,nisu targeti...

DAC koji merkam je drugarev Chord 2 Qute,do kejg bih mogao da dodjem za pristojne pare,posto on ide na upgrade unutar Chord-a..

Situacija se komplikuje:

1.) analogija,pioritetni izvor

2.) CD sekundarni izvor,imam dosta originalnih CDova,nemam nameru da ih budzasto ikome poklanjam,cak sta vise,kupujem CDove jos i sada,kad dodjem do nekog naslova jeftino

3.) ovo sto sad pitam,ce biti tercijalni izvor,treba da iskupi AudioQuest DragonFly Red,sa kojim sam u sustini zadovoljan,trosim to vise no 3 godine,samo imam neki svrbez...

Eventualno nesto drugo?...Tidal mora da ide bez dodatnih kerefeka,znaci u startu,bez mobilnog telefona i slicne zezancije,nije mi problem da prosetam do sprava,imam daljinski i za pojacalo i CD plejer,odlozeni su na policu,baterije iz njih povadjene,ni sam ne znam vec kada....

Thanx :xmas

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Izvini što pišem jer realno nisam imao iskustva sa Camridge CXN2, ali ti možda mogu pomoči sa razmišljanjem. Koliko vidim ima ovde forumaša koji su imali pomenuti streamer.

Čini mi se da te razmišljanje i odabir upravo vodi u pravcu onoga što izbegavaš, a to je konfor, pogotovo što je u pitanju tercijalni izvor zvuka. Znam da te svrbi, ali ako je to tercijalni izvor i nemaš nameru da gradiš sistem oko ovog rešenja, verovatno ne bi trebalo ništa da menjaš, čak i da postoji boljitak, koliko ćeš ga slušati u odnosu na prva dva izvora.

Nisam neki poznavaoc da bih delio audofilske savete, ali mogu da navedem da je moja odluka za Bluesound Node bila isključivo vođenja konforom koji mi nudi all-in one jedinica. Doduše uvek ostaje opcija da preko coax digitalnog izlaza vežem isti na kvalitetan DAC i koristim ga isključivo kao streamer.

Cambridge CXN V2 ili njegov pretodni model verovatno ima kvalitetniji DAC od Bluesound Node, jer sam imao CD player Cambridge 840A sa integrisanim DAC-om i bio sam veoma zadovoljan onim što sam čuo, ali je prevladala ta potreba za konforom i što manje uređaja u sistemu, nego minorna razlika koja je postojala u zvuku.

Na net-u, a i ovde mnogi se kunu na koncept android base ili sličnog računara i eksternog DAC-a, ali tu ti opet ne gine pristup softveru preko nekog androida. Za ultimativna rešenja, gde možeš da se igraš i tastaturom, mislim da je MAC i Apple najbolja priča sa eksternim DAC-om ili wireless zvučnicima, ali ponavljam ja lično volim konvencionalna namenska fabrička rešenja sa punim konforom i onako kako je to skockao proizvođač opreme.

Link to comment
Share on other sites

Pajo, znam da imamo slicna razmisljanja i prioritete u hifi. Ja sam uzeo streamer koji je ujedno i dac.Sve vec u njemu, nema zezalica sa vise kutijica,PC povezivanja, softverima i sl. Ima u sebi vec Tidal, Qobuz, Spotifi i odlicnu opciju internet radija koji na kraju najvise slusam. Idealno za nekog ko ne zeli da se ubacuje previse u streaming problematiku.Cak ni kablova nema, Lan zica u njega i rca interkonekt u amp. Za daljinski koristis bilo koji android ili iphone sa njijovom aplikacijom koju skines besplatno sa play store. Prosto ko pasulj preporodio sam se,idealno za nas dinosauruse. Imas naravno i opciju digitalnih ulaza,izlaza povezivanje sa pc, CD ako hoces da ga koristis kao DAC ali ne moras, za tidal/qobuz nemoras ni PC u kuci imati. Linn Majik ds je u pitanju, to je polovno ispod 1000eur. Ja doduse imam dsm opciju koji je sa ampom ali ti to ne treba, meni dobro dodje zbog lampi i letnjeg perioda.

Kad pokrenes aplikaciju na tel. Na dva klika si do svega sto tidal/qobuz nudi, bez komplikacije.

Screenshot_20220603-102553.jpg

Screenshot_20220603-102637.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja otkako sam prešao na Arylic, CD nisam pustio. I ono što imam u kolekciji puštam sa Tidala. Neverovatan komfor mi kompenzira neki % kvaliteta. Uz DAC je to veoma dobro. 

Nabavio sam i wifi zvučnik koji je baziran na istom principu kao Arylic i stotine drugih uređaja (linkplay moduli) pa sad imam multiroom sistem. Istom aplikacijom kontrolišem oba. 

Toliko sam ovime zadovoljan da sam u opasnoasti da se trajno preswičujem na striming slušanje. 

Link to comment
Share on other sites

da pokusam rezimirati/odgovoriti na dosadasnje postove:

2Qute mi je jasan,drugar sto mi nudi to, trosi to u recimo all Quad sistemu na kraju sa ESL63,analogicar sa Oracle Alexandria III/Mission 774/ i brdom kvalitetnijih MM zvucnica tipa Grace F9E,Glanz M71,Ortofon M20Fine Line itd,slusao vise puta kad njega nemam primedbi..mogu da prihvatim to kao opciju...to mi je sigurna kupovina,jedino tu treba da dodam polovan laptop,70-100 eura,i vozi misko...sadasnji laptop je jos na W7 bio,to je izginulo sa W10,to je za kantu...:heat

CA mi je nejasan,nisam slusao,i imam neku pre averziju prema njemu jos iz doba kad je postojao CD840,meni se moj tadasnji Rega Planet 2004 vise svidjao...imao i CA Dacmagic neki od pre 10-12 godina,iz neke prisilne trampe sam ga uzeo,bez namere da ga zadrzavam,brzometno je produzio dalje...secam se da sam zamolio i sina da poslua,on se dosta tada petljao kao DJ po ovdasnjem nocnom zivotu,samo je rekao next please :D...CA je interesantan zbog komfora sto nudi i ima simetricne izlaze,pa bi fino mogao iskoristiti na integralcu "prazno mesto" na selektoru izmedju phono i CD opcije...

@sondek:sa tom opcijom sto pominjes  radio recimo Pioneer N50A/AE ili Marantz NA6006 Tidal...nijedan od ta 2 nemaju Tidal u nativi...zeleo bih da izbegnem,ako je ikako moguce mobilne aplikacije,LAN kablove jer mi je hifa u dijagonali od rootera+izlaz na terasu koji se cesto koristi,a LAN kabel necu podvlaciti pod ukrasne okvire,to je 100%,em sam lenj i "zivcan" vise za ovakve stvari,s druge strane ovde neki rovovsku bitku biju vec,koji LAN kabel upotrebiti...

jest taj Tidal ili internet radio svira nekad 12h dnevno kod mene,ali mi nikako ne ide pod gust,da dajem za tercijalni izvor tolko para ko za primarni (gramofon) i sekundarni(CD plejer) zajedno...msm,zvuci malo cudno.ali sta je tu je...

ono sto sam jos gledao je SMSL D5,medjutim to je chifi,ako je i uvucen u EU,na papiru dobijes garanciju za EU,ako nesto rikne,hebo si macka...drugar mi se bori vec treci mesec u vezi jednog LKS004:

https://shenzhenaudio.com/products/l-k-s-audio-lks-mh-da004-dual-es9038pro-flagship-dac-dsd-input-i2s-coaxial-bnc-aes-ebu-for-dop-usb-i2s-optical-audio-decoder

imao sam to kuci na slusanju zbog identifikacije greske,moze se prihvatiti ako sebe uspes 100% umno separirati od LP vs CD vs streamer/DAC varijanti...

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Iron man said:

Ja otkako sam prešao na Arylic, CD nisam pustio. I ono što imam u kolekciji puštam sa Tidala. Neverovatan komfor mi kompenzira neki % kvaliteta. Uz DAC je to veoma dobro. 

Nabavio sam i wifi zvučnik koji je baziran na istom principu kao Arylic i stotine drugih uređaja (linkplay moduli) pa sad imam multiroom sistem. Istom aplikacijom kontrolišem oba. 

Toliko sam ovime zadovoljan da sam u opasnoasti da se trajno preswičujem na striming slušanje. 

koji Arylic ,ako nije tajna..thanx...ja se zasad drzim varijante da treba dedicirani CD plejer/trasport,i u ovo sad dalje ne bih ulazio :beer

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Iron man said:

Naravno da te ne ubeđujem za ostavljaš CD kao (primarnii) izvor zvuka

sve u redu,nisam ja to tako ni shvatio...kod nekog to moze da prodje,kod nekih eto ne,respektiram odluku:beer

 

5 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

@paja959

Zašto laptop? Možda RPi4 ili NUC kao strimer, uz adekvatan softver.

iskreno,mozda sam malo staromodan (previse)...nisu to neke pare danas,verovatno sam navikao na vecu vidljivu povrsinu..uzmi u obzir malo sam vec i corav..

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Delija said:

Pitam zbog ranga sprava - iliti sta bi bilo logicno resenje.

Isao bih na odvojen streamer i DAC. Uzmi taj Chord DAC od drugara i iFi ZEN Stream i uzivaj. Eventualno posle dodaj linearno napajanje za iFi.

@Delija ne pucam ja tako visoko,taj Chord se cini meni jos i sad nekako najlogicnijim,cuo sam ga,nisam dobio ospice kako svira :D,al eto reko da pitam,mozda neko ima CXN/CXN2,pa kaze nesto iz prve ruke i odavde,il se izrodi nesto trece...

thanx u svakom slucaju...:beer

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je trenutno na probi Wiim mini strimer. Doneo drugar iz USA. Mala, simpa stvar. Vezuje se na DAC preko TOS, aplikacija je brza i lagana za upotrebu. U planu je uskoro MQA support za Tidal ako nekome znači. 

Wiim košta 99 usd. 

Povezao sam na DAC i to zvuči sasvim ok. 

E sad... Ako te svrbi novčanik, to je druga stvar. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dragan Penev said:

Kod mene je trenutno na probi Wiim mini strimer. Doneo drugar iz USA. Mala, simpa stvar. Vezuje se na DAC preko TOS, aplikacija je brza i lagana za upotrebu. U planu je uskoro MQA support za Tidal ako nekome znači. 

Wiim košta 99 usd. 

Povezao sam na DAC i to zvuči sasvim ok. 

E sad... Ako te svrbi novčanik, to je druga stvar. 

ma AQ DragonFly Red,i cela ta serija je isto prosto ko pasulj stvar,i rade odlicno,trosim to vise no 3 godine,i ziv sam...:D...nesto malo meksi bas/manja rezolucija onako generalno ako usporedis sa CD plejerom,ne treba nista extra da bude,vec ce pokazati limite Red-a,i ako pogledas,mozda to nije ni lose za neke strokave snimke sto ja pretezno slusam iz'60/'70 godina sa Tidal...

no u medjuvremenu sam se ja dogovorio sa drugarem za Chord 2Qute,tako da je ovo s moje strane,reseno...hvala na misljenjima,sugestijama :wave2

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, nkrgovic said:

 Najjednostavnije i najjevtinije resenje - Rapsberry Pi i Volumio. Placena opcija je tipa 5-6 EUR mesecno, radi sve bez problema.

 Posle mozes da dogradjujes i doradjujes, Pi nece da se baci - ako nista sredis mrezu po kuci uz PiHole.

to mi je i drugar rekao vec+ da su nedavno stabilizirali rad...hvala u svakom slucaju,krckam se sad vec dalje u svom loncu B)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Engine said:

Možda je oštrina i do zvučnika?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Nije, nisam sve detaljno objašnjavao al ajde, pojačalo i zvučnike ima već dugo kvalitetne, kad je prešao na strimer u 6 meseci je četiri promenio, prvo Yamahu 3xx, Marantz 6xxx pa Pioneer N 30 i tad se "otvorio" za CA CXN, najskuplji je od svih i definitivno najbolji al tada smo zapazili ono što sam gore rekao. Onda je počeo da menja kablove da bi zvuk omekšao itd itd.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, petarjovic said:

Ima moj drugar taj strimer CA, prošle godine ga kupio, ima dosta mogućnosti, gomilu priključaka, lep displej al ja zvukom uopšte nisam zadovoljan, mnogo oštar, mnogo otvoren i mnogo svetao.

to je to kako se secam i ja ranijih njihovih sprava CD840,ili onaj Dacmagic...ima ona praistorijska njihova serija CD4,ili sta je oznaka,to je sasvim druga prica jos...s jedne strane imas YT video,gde ga karakterisu kao sa toplijim zvukom, iz razloga sto mu je gornji spektar malo spusten...sad hebiga,kao i sve u ovom sportu,kad uneses spravu u svoj sistem,onda ce ti se pokazati da li si u kucu uneo osmog putnika,ili neku sa duplerice iz Playboy-a :D...da taj CXN2 resava sve iz one box solution-a,da ima maksimalan komfor,jednostavnost upotrebe,to je svakako,barem sa moje strane za maksimalnu podrsku...i taj 2Qute trazi jos neke dodatne gadzete,samo da ne bude supica skuplja od glavnog jela na kraju B)...treba Chord da donese drugar na slusanje sa skalamerijama,da ja to cujem i vidim kako svira i koliko je to sve idiot proof sistem..usput sam ja dobio sasvim korektnu ponudu za jedan polovan CXN2,tako da nema zurbe..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...