Jump to content


Thorens td 126mk 2


Mingus,Mingus

Recommended Posts

У принципу, ручица је стабилнија и мање резонира (бар што се тиче оних чији је узрок противтег) када је противтег што бличи тачки ослона.

Немам икаквог искуства са конкретном ручицом, али је генерално добра идеја да је главни противтег ближи тачки ослона. Неке ручице (као Continuum Cobra) то носе до екстрема тиме што је контратег фиксиран на истом растојању, а мења се само његова маса.

Елем, цена изложена на огласу је довољно ниска да експеримент вреди. 

На огласу, тег који је комбинација два материјала делује потенцијално погоднији, бар од аспекта резонирања. Оптимално, узео бих оба за експериментирање. Када бих бирао један, узео бих тежи (комбинација месинга и алуминијума).

Link to comment
Share on other sites

Ja bih uradio ovako:podesavanje gazne sile sto imas sa ruckom bih podesio na "0",sa kontrategom bih radio podesavanje gazne sile,uz pomoc digitalne vage...prema zlim jezicima,jedna od slabih tacaka te TP16/63 varijante je upravo to podesavanje gazne sile koje zna da bude netacno...probaj,para ne kosta,jos uvek posle mozes kupiti dodatni teg...generalno sto je protivteg blizi tacci okretanja,to bolje...sretno:beer

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Mingus,Mingus said:

Koristio sam digitalnu vagu za gaznu silu.Kupio bih onaj od 10.5g.

Измери тежину кованица (ковани новац) те експериментиши лепљењем на постојећи тег. Тек када утврдиш која тежина ти пасује пазари одговарајући.

ПС. Провери растојање од тега до унутрашње стране поклопца.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, pollux said:

Ja bi razmisljao u pravcu promene rucke, taj gramofon a i glava zasluzuju bolju rucku...

slozio bih se,ali ulazni tiket za maltene iole pristojniju rucku je od cca 500 eura,i gubi komfor poluautomatike koji sad ima,a ovo moze da bude vazno nekima...ako nema lufta u lezajevima,konekcija TP16 sa TP63 nije razakana,vozi misko dalje,ti noviji Ortofon MC-i rade sasvim solidno i u ruckama manje efektivne mase...just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

On 3.6.2022. at 7:46, Mingus,Mingus said:

Mislim da je ovo rešenje da se teg ušrafi pozadi predviđeno za TD 160, možda i neke druge modele ? Za TD 126 Mk II i Mk III Thorens je imao dodatne tegove koji su se stavljali pored glavnog, kao na slici u prilogu.

Mada, viđao sam i sa dodatnim tegom i tim tzv. "fine tuning" tegom istovremeno.

Da li TP16 Mk II uopšte ima navoj pozadi da se ušrafi teg ?

TD 160.jpg

counterweight 1.jpg

counterweight 3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...