Jump to content


Saveti za budzet od 250-300e?


dowL

Recommended Posts

Pozdrav, potreban mi je savet oko odabira zvucnika za budzet od oko 250-300 evra. Uglavnom slusam elektronsku muziku i generalno muziku sa basovima ali uzivam u svim zanrovima. Problem je sto mi trebaju zvucnici koji mogu biti dovoljno snazni da ih ponekad i iznesem u dvoriste za zurku, iskoristim ih mozda sa utakmicu ili slicno. Ove zvucnike bih u suprotnom slusao svaki dan u svojoj sobi.

Raspitivao sam se po redditu i preporuceni su mi Jamo zvucnici pa me zanima da li neko ima iskustva sa Power 365-cama ili mozda sa Yamaha NS 200-kom. Koliko da odvojim od budzeta za pojacalo? Malo se razumem u pojacala i treba mi samo nesto sto ce se prikaciti na telefon ili racunar. Vecina oglasa na kupujemprodajem su dosta daleko od mene i sumnjam da cu zvucnike moci uzivo da probam pre nego sto ih kupim jer sam iz Subotice.

Bilo kakva pomoc bi mi znacila.

- Vladimir

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gvlada said:

Не постоје хифи звучници који су добри за двориште или утакмице. Једни су прављени за затворени а други за отворени простор.

Generalno mi trebaju preporuke za zatvoreni prostor jer cu ih tu najvise koristiti, ali bih voleo ponekad da ih upotrebim i u druge svrhe. Razumem da nece biti idealni za takva okruzenja ali sigurno ce biti barem prihvatljivo ponekad poslusati muziku i na otvorenom. Ne pricam o takvoj jacini da mi ceo komsiluk cuje ono sto slusam ili gledam ali bih voleo da mogu pristojno u malom otvorenom okruzenju uzivati u muzici.

Duze vreme sam gledao aktivne PA zvucnike ali predpostavljam da su oni previse za moju sobu i da zvuk nece biti ni blizu nekim starijim sistemima. Soba mi je 12 kvadrata tako da je relativno mala ali ima mesta da se ubaci sta god, iste zvucnike bih opet koristio i u dnevnoj koja je tri puta veca.

Link to comment
Share on other sites

Ок, хифи звучници се узимају да се поставе на јендо место и не дирају да би правили звучну слику. За те намене сељакања боље је узети нешто наменски томе, виђао сам по неких техно радњама али не знам моделе и цене.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, gvlada said:

Ок, хифи звучници се узимају да се поставе на јендо место и не дирају да би правили звучну слику. За те намене сељакања боље је узети нешто наменски томе, виђао сам по неких техно радњама али не знам моделе и цене.

Valjaju zvucnici kao sto je Behringer PK115A za tako nesto? Covek sto ga prodaje na oglasima mi je preporucio sledece umesto njih jer nece biti na stanju jos dva meseca.

https://www.kupujemprodajem.com/muzika-i-instrumenti/ozvucenja-monitori/fun-generation-party-set-l-zvucnici-sa-stalcima/oglas/102359019

Nepoznata mi je marka a i cine mi se kao da su dosta losijeg kvaliteta, verovatno su i preveliki za moju sobu. Je li bolje da pronadjem nesto korisceno kao sto su one Jamo sto sam naveo?

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/jamo-e-series-5-1/oglas/135861270#photoBig

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/jamo-classic-8-trosistemske-podne-bassreflex-z-kutije/oglas/137435772

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/jamo-power-365/oglas/137284602

Misljenje o ovima?

Link to comment
Share on other sites

Od svega navedenog najbolje bi bilo da ipak kupiš neke aktivne PA monitore. Hifi zvučnici nisu za ono što tebi treba i nisu za žurke na otvorenom prostoru jer iz iskustva znam da će se ložiti i odvrtati više nego što treba pa će vrlo brzo otkazati, ili oni ili pojačalo. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denny said:

Od svega navedenog najbolje bi bilo da ipak kupiš neke aktivne PA monitore. Hifi zvučnici nisu za ono što tebi treba i nisu za žurke na otvorenom prostoru jer iz iskustva znam da će se ložiti i odvrtati više nego što treba pa će vrlo brzo otkazati, ili oni ili pojačalo. 

https://www.kupujemprodajem.com/muzika-i-instrumenti/ozvucenja/mackie-thump-12a-aktivni-zvucnik/oglas/96820484

Ovako nesto mozda? Opet, preveliko za moju sobu i malo preko budzeta ali bih radije dao nesto vise para za kvalitetniji zvucnik nego da imam posle problema. Voleo bih da mi je dva zvucnika umesto jednog ali ne mogu nista pronaci na kp. Ima li nekih preporuka?

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj FBT aktivne PA monitore. Ima raznih veličina i snaga pa vidi šta ti se najbolje uklapa u budžet i veličinom u prostor koji imaš.

Na primer FBT X lite 10a. Kvalitetan manji zvučnik a opet snažan. Pitaj koliko košta da se donese iz Mađarske.

Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2022 at 6:56 AM, Denny said:

Pogledaj FBT aktivne PA monitore. Ima raznih veličina i snaga pa vidi šta ti se najbolje uklapa u budžet i veličinom u prostor koji imaš.

Na primer FBT X lite 10a. Kvalitetan manji zvučnik a opet snažan. Pitaj koliko košta da se donese iz Mađarske.

Nazalost mi se oni ne slazu sa budzetom, mada kad ih poredim sa Mackie-jem cini se da bi Mackie 12A bio sasvim solidan.

On 5/30/2022 at 11:40 PM, sondek said:

Jbl, control one..a imaju i outdoor varijanti koju sam slusao i ok je za pozadinsko slusanje...a i woofer moze da se pridoda vremenom.

Za JBL Control One sam pitao na redditu i rekli su mi da je zvucnik vise za background music, imas iskustva s njim?

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, dowL said:

 

Za JBL Control One sam pitao na redditu i rekli su mi da je zvucnik vise za background music, imas iskustva s njim?

Kolko para toliko muzike 😉

Po meni je u toj klasi bitno da zvuk nije agresivan. Slusao sam na par mesta bas u spoljnom prostoru JBL, i to uvek bez namere unapred, vec primetio da je zvuk prijatan. To jesu bile background varijante. Cak i sa nekim bluetooth varijantama zvuk je bio sasvim OK, nabudzen ali OK. Da moze da se kupi stvarno dobar zvuk sa 250eur, niko ovde nebi nista skuplje imao. S druge strane uspeh je sto meni recimo neki njihovi skromni zvucnici zvuce prijatno dok su neki znacajno skuplji gotovo neslusljivi.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Zvukoljub said:

JBL Control One jeste za background ako se mislii na tanak bas, ali sve drugo je izuzetno dobro, da ne kažem fantastično za taj novac. 

Pridoda se vremenom woofer kako i napisah u prvom postu, pa reseno i to.

Link to comment
Share on other sites

Wharfedale Diamond 8.4 jer su noviji i jer su 6oma, malo manje muke za pojačalo.

Da nisu tako stari, pre bih rekao IQ 3140at Vifa, koji su ipak kvalitetniji, uključujući kutiju, ali tu može biti posla neplaniranog na skretnicama, vešanjima, ferofluidu u visokotoncima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nixie said:

Wharfedale Diamond 8.4 jer su noviji i jer su 6oma, malo manje muke za pojačalo.

Da nisu tako stari, pre bih rekao IQ 3140at Vifa, koji su ipak kvalitetniji, uključujući kutiju, ali tu može biti posla neplaniranog na skretnicama, vešanjima, ferofluidu u visokotoncima.

A sto se tice pojacala? Sta bih mogao upariti sa Wharfedale-om? U pojacala se jos manje razumem nego u zvucnike tako da ce mi tek ovde trebati pomoc 😅. Treba mi nesto da se moze povezati sa telefonom/racunarom.

Inace kako to ide sa omima?

39 minutes ago, Denny said:

 

IQ 4180 AT. Posedovao sam ih.  Odlični su u tom cenovnom rangu i zvuk i izrada.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/iq-4180at/oglas/136978796

Jedini problem je sto su mi daleko da ih probam, a moram jos i pojacalo uzeti, sve u nekih 300-350e. Svi ovi sto sam linkovao su iz mog grada pa ih sve mogu obici bez problema.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Denny said:

 

IQ 4180 AT. Posedovao sam ih.  Odlični su u tom cenovnom rangu i zvuk i izrada.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/iq-4180at/oglas/136978796

To je dosta iznad svih navedenih. Ima neke deformacije, udubljenja,  na membrani kalotnih srednjotonaca. To će se vremenom pogoršavati. Takođe zbog starosti treba proveriti skretnice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...