Jump to content


Pojačalo za Sonus Faber Toy Tower


Djole & Petar

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ima zaista smisla probati, ne samo zbog dobre cene. Dobar amp sa dobrim apgrejdom digitalnog izvora..2in1 . Sama cinjenica da duplira snagu na 4 ohm i dobro se nosi sa niskom impedansom dosta govori ..da ne kazem moju omrazenu recenicu "pametnom 'osta". Mislim da bi se igrao sa "igrackom".

Btw.ti zvucnici uopste nisu neki tezak zalogaj za neki normalan amp, bolje im gledati odgovarajuci zvucno nego traziti kojekakve elektrane.

Ja sam slusao venere 2.5 , sa devialet.Nije to lose, iako je tesko zakljuciti zasto toliko kosta taj zvuk.Mislim da lampe ili ampovi toplijeg zvuka bolje leze ..barem probude ono najbolje u njima u srednjetonskom delu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Ima zaista smisla probati, ne samo zbog dobre cene. Dobar amp sa dobrim apgrejdom digitalnog izvora..2in1 . Sama cinjenica da duplira snagu na 4 ohm i dobro se nosi sa niskom impedansom dosta govori ..da ne kazem moju omrazenu recenicu "pametnom 'osta". Mislim da bi se igrao sa "igrackom".

Btw.ti zvucnici uopste nisu neki tezak zalogaj za neki normalan amp, bolje im gledati odgovarajuci zvucno nego traziti kojekakve elektrane.

Ja sam slusao venere 2.5 , sa devialet.Nije to lose, iako je tesko zakljuciti zasto toliko kosta taj zvuk.Mislim da lampe ili ampovi toplijeg zvuka bolje leze ..barem probude ono najbolje u njima u srednjetonskom delu.

Slažem se da ima i te kako smisla probati iz više razloga - potencijalno dobar amp i match, DAC na koji mogu da probam da vežem svoj Node 2i putem coax-a, izlaz za preamp na koji mogu da vežem Abacus i uporedim šta dobijam za preampom, dakle igranja do mile volje. Sa druge strane class D ne bi trebalo da ide na toplu stranu, ali opet može biti dobar match sa nešto toplijim Toy Tower. 

Sa druge strane generalno treba da cimam pre svega prodavca, a u krajnjoj liniji i sebe, prodajem sutradan višak ili opet sumnjam u ono što sam nabavio i u krajnjoj liniji blamiram se kada trebam da saopštim prodavcu - znaš ipak ću trenutno da zadržim moje jer bla, bla... Ne volim takav način komunikacije i nikada ga nisam primenjivao. Kada nešto odlučim, ja to obavim, a budući da sam rešio da više učestalo ne kupujem/prodajem, voleo bih da to uradim lagano i kada se potpuno uverim da je to ono što hoću. Nije to neki novac da sada zbog toga zanovetam, već više želja da ne prolazim kroz ponekad prijatne, ali uglavnom neprijatne aspekte pre svega prodaje preko oglasa.

Link to comment
Share on other sites

Primare i22 pojačavačka sekcija na samcu ima malo karaktera u sredini koji bi mogao da se okarakteriše kao class D zvuk. Međutim kada se spoji sa tim svojim digitalnim modulom to radi za sve pare. Sredina zvuči puno i prijatno, i generalno je vrlo zaokruženog tonaliteta. Opšti osećaj snage i dinamike je takođe odličan, kod mene je oživelo KEF LS50 na način na koji ni Cyrus 8vs2 ni Hegel H90 nisu mogli. Uzeo bih ga još tad za sebe da mi razdvojene komponente nisu moranje.

Nemam pojma kako bi se slagao sa zvučnicima iz ove teme i ne ubeđujem pokretača teme ali mislim da je u pitanju odlična i podcenjena sprava. Samo je ne bih kupovao bez digitalne sekcije, sinergija je jasna i taj modul upotpunjuje pojačalo savršeno.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

Ja sam slusao venere 2.5 , sa devialet.Nije to lose, iako je tesko zakljuciti zasto toliko kosta taj zvuk.Mislim da lampe ili ampovi toplijeg zvuka bolje leze ..barem probude ono najbolje u njima u srednjetonskom delu.

Venere serija je teski krsh.

Link to comment
Share on other sites

ma ne znate vi nista..to se stavi bolji strujni pa je bolji bass i onda sve pase i zvucnik ide odma u visu klasu 😁

Svira to, samo za duplo manje nego sto kosta. Nekoliko tih 2k zvucnika sam igrom slucaja slusao i jesu bili svi bolji...al nisu lepsi.Kupuje to dosta ljudi zbog toga 

Link to comment
Share on other sites

I zbog toga, ali više zbog imena, koje reklamni odjel eksploatira sve u 16 na bazi stare slave, od koje nije ostalo gotovo ništa. Barem ne za pristupačnijie novce.

S druge strane nisam do sad čuo ništa ni blizu dobrog od D-klase (ni osjetno skuplje, pa se onda nisam ni trudio baš puno skupljati iskustva te vrste), i samo to sparivanje s gotovo klasičnim Sonusom bi mi bilo pomalo kao svetogrđe. No, ok, vidi se da začetnik teme i nije baš zagrizao 😎, tema je više onako laganini... pa ovo više onako u "revijalnom tonu".

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mali update sa moje strane kao pokretača teme, pa makar se i obrušili na ono što pišem uzimajući u obzir da su zvučnici ipak Sonus Faber i možda zaslužuju neke ozbiljnije uređaje u testiranju🙂.

Naime nakačio sam pretpojačivač i pojačalo snage Philips AH 209 i AH309 koji su deo njihove najbolje vintage mini linije. Inače komponente linije su pre godinu dana potpuno osvežene vrhunskim elektrolitima, provereni svi hladni lemovi i sređeni loši kontakti, tako da slobodno mogu da tvrdim da je linija u gotovo fabričkom stanju.

Kao izvor je korišćen Bluesound Node 2i i Tidal u CD kvalitetu zvuka, pri čemi je Node podešen da nema mogućnost da radi kao pretpojačivač, dakle DAC radi u direktnom režimu.

Razlika u zvuku postoji u korist Abacus-a, jasno se vidi uticaj visokog damping faktora, bas je utegnut, bez brundanja, pjačalo čvrsto vlada sa zvučnicima, zvuk je generalno čistiji sa nešto više detalja i prostor je veći nego sa malcima, iako se i oni solidno drže u odnosu na Nemca. Philips kao da ima blagi loudness efekat, pogotovo u donjem spektru, a srednji i gornji opseg je sa manje detalja i prostora. Iako je u pitanju mini linija, da se razumemo reč je o ozbiljno odrađenom pojačalu snage RMS snage pri punom opsegu 2x55W iz zlatnog doba hi-fi, mislim da je čak za veće odstupanje u zvuku pre svega odgovorno pretpojačalo, koje nije baš tog nivoa kvaliteta kao pojačivač snage.

Ako bih trebalo da kvantifikujem razlike koje sam čuo sa mojim verovatno oštećenim sluhom i neuvežbanim uvom za detalje, one su na nivou 10-15%. S obzirom da je čujno za mene, ne bih se ni jednog trenutka dvoumio da pređem na jaču amplifikaciju, ako bih takvu razliku osetio sa skupljim/kvalitetnijim pojačalom od ABACUS-a.

Naredni testovi će biti sa boljim pojačalima na mom sistemu uz eventualnu izmenu kablova, izvor za sada zadržavam na ovom nivou kvaliteta (to ostavljam za kraj), da ne bih šarao sa previše komponenti koje mogu da utiču na zvuk jer sam rešio da formiram sistem na duže staze oko ovih zvučnika. Takođe ću odneti pojačalo na jedan ozbiljan sistem kod prijatelja u akustično sređenom prostoru, kako bih testirao njegove mogućnosti u odnosu na ono što on ima (lampaški preamp Korato i monoblokovi mislim da su B&W MPA1 ali nisam sasvim siguran, sa nekim besnim kablovima)

Prenosiću svoja subjektivna iskustva u testiranju tih sistema, da ne bih ostavio temu sa moje strane nedorečenu, pa ako nekome bude od koristi, misija ispunjena...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da pokretac teme pravi osnovnu gresku sa izvorom koji je veoma los a to je "  Tidal u CD kvalitetu zvuka." Nekoliko puta sam slusao Tidal u navedenom kvalitetu, u sistemima od nekoliko desetina hiljada Eura i u poznatim numerama su mi nedostajali citavi instrumenti koje sam normalno cuo na diskovima koje posedujem, tako da je za mene Tidal kao izvor otrilike na nivou malo boljeg tranzistora i tu nikakve promene pojacala ne mogu da pomognu. 

Link to comment
Share on other sites

On 31.5.2022. at 13:50, Djole & Petar said:

Na temu zvučnika, frekventnih karakteristika, propusta pri konstrukciji  i poređenja zvučnika različitog cenovnog ranga , naleteh na jedan interesantan video frontmen-a jedne američke DIY firme, možda i znate za njega. Nisam izdržao a da ga ne podelim sa vama, nadam se da neću izazvati talas komentara u različitim pravcima. Nemam stav po ovom pitanju, ali ne mogu da kažem da mi nije bilo interesantno, pogotovo ceo asortiman video materijala koji isti ima na You Tube-u

 

I šta ćemo sad...

 

Link to comment
Share on other sites

Bruka. Pa gde nađe taj krš Kineski da prodaje. Barem on zna da to može da radi nekako samo ako se odseče bas. Sramota.

Mogao je da pogleda bilo koje PC zvučnike, 3" fullrange aktivan,  odsečen aktivnom skretnicom od onoga što ne može da reprodukuje, i aktivni bas koji radi niske frekvencije. 

Udarile mu pare u glavu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...