Jump to content


Pojačalo za Sonus Faber Toy Tower


Djole & Petar

Recommended Posts

Ali su zato Highly recommended uz komentar The better the electronics, the better the Venere system will likely sound.

Tipičan primer marketinga za sve pare, kao i kod većine audio časopisa. Najgore od svega što prikažu merenja, a onda daju ovakve komentare. Doduše pitanje je kako su i radili merenja. U svakom slučaju važno je da se obrće, da se kreira potražnja.

Skoro sam gledao ocene iz časopisa Audio počev od 2000 pa do 2021 godine. Morali su da podignu lestvicu za skoro 10%. Nisam takoreći naišao na novu seriju zvučnika, a da nije par poena više ocenjena od prethodne. Sada gotovo da nijedan zvučnik nema rang 80,  a do skora je to bilo rezervisano za veoma ozbiljne zvučne kutije. Danas po tom kriterijumu i nov zvučnik od 500-600EUR je ono što je nekada bila spic klasa. A gde je tu inflacija. Ok razumem ja, tehnologija napreduje, bolji su materijali, ali opet...

Hvala Nixie na pojašnjenju. Mada me kopka, moraću kad tad nešto da probam, ako uopšte ima smisla...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

28 minuta ranije, Djole & Petar said:

Doduše pitanje je kako su i radili merenja.

Šta znam, nisu mogli toliko da omanu pri merenju.

Dobri driveri, ali loša realizacija, gađa se neki taj čudan sound, ko voli njemu lepo.

A dizajn, po meni težak promašaj. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Nixie said:

https://www.soundandvision.com/content/sonus-faber-toyrel-t1-speaker-system-ht-labs-measures

Mislim da se ovde vidi šta je problem. Suviše potisnut deo od 2.5-7k. To neće lako da ti ispravi ni jedno pojačalo.

Možda jedino Cyrus... Po mom iskustvu, oni su dosta svetli...

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/mission-cyrus-two-psx/oglas/137578744

Link to comment
Share on other sites

Evo, Sonus Faber Venere 2.5, od Stereophilea,

1013SFV25fig4.jpg.b546019b99c3d0d623ee944e2a27e74b.jpg

jedini za kojeg sam siguran da znaju što rade, ako ćemo se već nabacivati grafovima i gatanjem iz slika, što je uglavnom nesvrsishodna aktivnost.

Doduše iz (dobrog) mjerenja freq. opsega se može prilično lijepo predvidjeti kako će se zvučnik ponašati, što se tog dijela tiče, a ovaj ne može da omane u višku mid-basa nikako.

U ovom slučaju, da je sam zvuk i iznadprosječan (a nije, čuh - općenito Sonus Faber u zadnjih 15 godina mi je totalno izvan sfere interesa svojim poimanjem zvuka), sam graf bi me sigurno odbio od kupovine, jer ta i takva grba se čuje, i to osjetno. Na žalost, ovako što nije baš neka velika rijetkost, a nađe se i kod osjetno skupljih zvučnika.

Link to comment
Share on other sites

Опет се сви хватате туђег џепа…

уочљив је главни проблем, а то је позиционирање у простору. 
за дак се слажем да се прво провери други извор шта показује.

и добар преамп убацити као солуцију за пробу

Оно што је сигурно, не може се очекивати из приложеног врхунски звук. Али, уредити сетап по свом укусу није недостижно

Link to comment
Share on other sites

I sa mačkom od 7kg koja obožava da ruši ono što joj se nađe na putu...I suprugom koja na pomenu stalaka uglavnom prevrne očima. Nije ovo sport za papučare, a većina nas kad tad postane.

Bilo je razmišljanja na tu temu ali se odustalo iz gore navedenih objektivnih razloga. 

Odosmo široko, prilično u off (po običaju).

Mislim da sam već stekao neki utisak i zaključak, jedino da pitam, šta mislite o ovom pojačalu, čini mi se da je u skladu sa većinom navedenog. Naravno nemam nameru da se zalećem, ali čisto da zaokružim utisak

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/roksan-k3/oglas/137044163?filter_id=1497241907

Link to comment
Share on other sites

Misliš kako mu i ime već nalaže😁. Voleo bih baš da vidim kako to svira u mom prostoru, pa makar i na stalcima.

Eksperimentisao sam ceo dan sa Bose Acoustimas 5 sistemom jer sam mislio da ću moći nešto da smuljam za male pare, očekujući čudo od ovih navodno kultnih zvučnika, nema dela prosora gde nisam probao da pozicioniram  satelite i subwoofer budući da sam imao originalne kablove od 6 metara i mogao sam da se igram, bez obzira na prepreke u prostoru. Goru reprodukciju nisam čuo u životu, u pojedinom trenucima imao sam utisak da slušam tranzistor. Ali je zato bilo srednjeg opsega koliko hočeš. Uspeo sam nekako da ih uskladim u prostoru kod klinca i dobijem koliko toliko zadovoljavajuću audio sliku.

Mali Hans&Deutch ATL 304 kao prelazno rešenje nakon QUAD-a 22L, dok nisam nabavio Sonuse, je zvučao kao hiend nakon Bosea🙂, a stajao je na polici kraj televizora na 1,5 metara međusobnog rastojanja

Link to comment
Share on other sites

Što bi Englezi rekli "it's ticks all the boxes".

Firma s renomeonom (koliko čujem, još uvijek valjanim, kakav je imala i prije 25 godina, kad sam slinio za nekim modelima), dovoljno snage, skoro novo, daljinac, u zadanom budgetu... Ja bih odmah nazvao i dogovorio slušanac ako se može.

U krajnjoj liniji to se može i prodati puno lakše nego taj tvoj "Švabo" 😎

Jedino ako je baš skroz novo, neslušano (što bi mi bilo čudno, ali ajde) onda takvo neusvirano bi moglo zvučati katastrofa u kratkom slušancu. Tu pomoći nema, i jedino dobra intuicija ili zdrav razum pomažu 😉

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Djole & Petar said:

I sa mačkom od 7kg koja obožava da ruši ono što joj se nađe na putu...I suprugom koja na pomenu stalaka uglavnom prevrne očima. Nije ovo sport za papučare, a većina nas kad tad postane.

Bilo je razmišljanja na tu temu ali se odustalo iz gore navedenih objektivnih razloga. 

Odosmo široko, prilično u off (po običaju).

Mislim da sam već stekao neki utisak i zaključak, jedino da pitam, šta mislite o ovom pojačalu, čini mi se da je u skladu sa većinom navedenog. Naravno nemam nameru da se zalećem, ali čisto da zaokružim utisak

https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/roksan-k3/oglas/137044163?filter_id=1497241907

Može biti ok kombinacija. Roksan bi trebao biti "forward sounding" amp.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, gvlada said:

Код мене Роксан на Динаудио ѕ1.4 има одличну дубину и ширину позорнице, није ка напред.

Nismo se razumeli ali nije ni važno. Može se imati dubina i sa "forward sounding" pojačalom, misli se na tonski balans no opet, zadržavam pravo da možda nisam u pravu, svako ima svoju percepciju.

Link to comment
Share on other sites

@milenko U pravu si,ne misli se na zvucnu sliku ...vec nesto drugo, tonski recimo kao kad kazu "in the face". Donekle isforsiraniji zvuk koji sa ovakvim lenjivcima moze dobro leći.

Btw. Meni se SF ipak najvise svideo sa lampama ..i jesu dobri koliko je dobar ostatak sistema, narocito izvor. Moj utisak, iz ne bas previse slusanja nekoliko modela. Sokantnu prezentaciju toga su iz onehifi jednom prilikom napravili sa visestruko skupljim ostatkom sistema ...i napravili bolji zvuk od 5-6 puta skupljih zvucnika na jednom sajmu. Dobar dakle amp, ali i izvor zvuka.

Ja bih ti predlozio da probas recimo nesto sto ja imam (Majik dsm) i dao bih ti na probu da smo u istom mestu. Ne zbog toga sto sam cuo za neku posebnu sinergiju, vec zbog dsp programa space optimisation za korekciju zvuka prema obliku sobe i polozaju u njoj...nepravilan polozaj zvucnika gde je jedan dosta blizi bocnom zidu ume napraviti problem. To jeste skuplje od toga sto ti je budzet, ali podrazumeva i odlican izvor zvuka pa ti dac vise nebi trebao. Mislim da sadrzi merenja za novije Sonuse.

Edit: proverio sam , radili su merenja za tvoje zvucnike https://www.linn.co.uk/technology/space-optimisation

Imas tamo zgodan animirani filmic koji objasnjava tehnologiju

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, somilenko said:

Nismo se razumeli ali nije ni važno. Može se imati dubina i sa "forward sounding" pojačalom, misli se na tonski balans no opet, zadržavam pravo da možda nisam u pravu, svako ima svoju percepciju.

Када неко каже "in the face" или "forward sounding" стичем утисак да је звук у горњем опсегу израженији и тиме тера звук ка слушаоцу, није "laid back". Слушао сам са неколико звучника и нисам стекао тај утисак јер баш не волим то.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...