Jump to content


Skretnice u razglasu


Ivko

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, imam par pitanja u vezi skretnica za razglas,

1. Da li je neophodno 2 pojacala za aktivnu skretnicu? 

2. Kada pasivan bas bin od npr 500w rms ima izlaz za satelit, koliko snage satelit dobija od tih 500w koje prodju kroz bin?Da li dobije svih 500w samo na visim frekvencijama ili dobije samo neki deo toga?

Kupujem polako razglas pa ne znam da li je bolje ici na aktivne skretnice ili pasivne. Daleko sam od nekog ko se razume u ovo pa sam se usudio konacno da pitam negde. Zasad imam crest ca9 i kutije(kappa 15a i st302) sledeci su binovi pa ako neko ima neki predlog ili odgovor na pitanja hvala unapred. 

Link to comment
Share on other sites

 

Pasivan bas ima pasivnu skretnicu za bas i satelite,  tako da se on poveže na neko pojačalo,  a sateliti na izlaz za satelite. Koliko će koji deo spektra dobiti snage, zavisi od frekvetnog sadržaja signala i rezne frekvencije skretnice. U principu više ide na niske frekvencije, znatno manje na srednje i visoke. 

Kako će biti koncipiran sistem, sve zavisi od konkretne koncepcije. Veliki sistemi su uvek potpuno aktivni. Za razliku od aktivne skretnice, pasivna uvek predstavlja neki gubitak snage odnosno glasnoće. 

Aktivna skretnica u principu treba da ima toliko izlaza i pojačala koliko ima drivera, zato se zove aktivna. Ona se ralizuje na line nivou, ispred pojačala snage, za razliku od pasivne skretnice koja se realizuje između pojačala i zvučnika. Iza aktivne skretnice slede pojačala pa zvučnici za razne frekventne opsege.

Moguće je da sve bude aktivno, svaki opseg da ima svoje pojačalo i driver,  ili kombinacija aktivan bas i pasivni sateliti sa posebnim pojačalom za njih. U ovom poslednjem slučaju, aktivna skretnica odvaja opsege samo na jako niskim frekvencijama.

Nisam u profesionalnom audiju baš toliko, ne znam kakve sve varijante postoje, zato treba dobro proučiti šta se kupuje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Pasivan bas ima pasivnu skretnicu za bas i satelite,  tako da se on poveže na neko pojačalo,  a sateliti na izlaz za satelite. Koliko će koji deo spektra dobiti snage, zavisi od frekvetnog sadržaja signala i rezne frekvencije skretnice. U principu više ide na niske frekvencije, znatno manje na srednje i visoke. 
Kako će biti koncipiran sistem, sve zavisi od konkretne koncepcije. Veliki sistemi su uvek potpuno aktivni. Za razliku od aktivne skretnice, pasivna uvek predstavlja neki gubitak snage odnosno glasnoće. 
Aktivna skretnica u principu treba da ima toliko izlaza i pojačala koliko ima drivera, zato se zove aktivna. Ona se ralizuje na line nivou, ispred pojačala snage, za razliku od pasivne skretnice koja se realizuje između pojačala i zvučnika. Iza aktivne skretnice slede pojačala pa zvučnici za razne frekventne opsege.
Moguće je da sve bude aktivno, svaki opseg da ima svoje pojačalo i driver,  ili kombinacija aktivan bas i pasivni sateliti sa posebnim pojačalom za njih. U ovom poslednjem slučaju, aktivna skretnica odvaja opsege samo na jako niskim frekvencijama.
Nisam u profesionalnom audiju baš toliko, ne znam kakve sve varijante postoje, zato treba dobro proučiti šta se kupuje.
 
 
Аууууууу, убио си га!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, giZ_Mo said:

Аууууууу, убио си га! emoji2.png

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

Pa kad ovako spojiš pasuse, teško se prati. 😂

Mogao sam samo reći: imaš sve  aktivno, sve pasivno, ili mešano malo ovo malo ono.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad ovako spojiš pasuse, teško se prati. 
Mogao sam samo reći: imaš sve  aktivno, sve pasivno, ili mešano malo ovo malo ono.
Ма даш му линк па нека се образује

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast nixie na odgovoru, naglasio si bas ono sto me je bunilo i jasno mi je sve sada. Hvala ti na tome

Sto se tice gizma, hvala i njemu na odgovoru ali mi nije jasno gde sam ubijen i stavljen na aparate. Nije mi jasno sto smatras da je bilo bolje da mi da link da sam citam milion stvari umesto da mi kaze ono sto me zanima? Meni izgleda kao da ti je krivo sto je covek dao daleko bolji odgovor od tvog i razumeo pitanje iako nije bilo jasno :) Budi srecan sto sam ja pitao ovde pa da i ti nesto naucis. 

Nazalost ljudi kao ti nisu redak slucaj na forumima i stranicama sa nasih prostora pa je jako tesko dobiti odgovor na neko pitanje iako svi sve znaju. Ima dosta ljudi ovde na forumu koji stvarno znaju mnogo ali ne dele to verovatno bas zbog takvih kao sto si ti koji ih savetuju suprotno. Snasao bi se ja i sa linkom ali sta fali da neko to napise ovde i da to tu ostane? Zar nije to i poenta foruma? Ili sluzi da se vi doktori audio tehnike smejete nama koji bi voleli da naucimo samo toliko da mozemo sebi da sastavimo dobar sistem?

Znaci ako hoces ozvucenje prvo fakultet zavrsi pa onda slusaj muziku

Prvi put nesto pitas i stave te na aparate ubijenog

Link to comment
Share on other sites



Meni izgleda kao da ti je krivo sto je covek dao daleko bolji odgovor od tvog i razumeo pitanje iako nije bilo jasno


Таман посла да ми је криво, исувише ми право мада тек сад' те чека галиматијас око озвучавања, веруј, тим' се бавим преко четрдесет година.



Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...