Jump to content


Amp za Kef


x1gor

Recommended Posts

13 sati ranije, somilenko said:

Imaš Exposure 1010 amp na prodaju na forumu, dogovori probu, možda to bude to...

Dosta jači Exposure model 3010s2 je kod mene, sa AR-90, svirao značajno lošije od Cyrus Two + PSX. Ono baš loše.

..A ostavio je odličan utisak na HiFi sajmu sa nekim Epos kutijama, zato sam ga i uzeo na probu.

Pretostavljam da je pojačalo OK, ali da mu AR-90 nisu baš legle i ako je na papiru dosta jači od Cyrus Two.

6 sati ranije, ab said:

Има и Cyrus 3ku на KP за 350евара

Imao sam i Cyrus 3 sa PSX-R napajanjem, Dvojka sa PSX-om je primetno bolja.

Cyrus 3 je imao velikih problema sa guranjem mojih tadašnjih AR-98LSi.

Verovatno zato što kod Dvojke PSX napaja izlazni deo, a kod Trojke PSX-R napaja pretpojačalo, a ugrađeni trafo je zadužen za izlaz.

Ugrađeni trafo Trojke od 180VA je znatno slabiji od trafoa u Dvojkinom PSX-u koji ima 500VA.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja sam vam napisao sta odlicno radi sa kef-om 104.2

slusao vise puta,znaci iskustvo,cuo-video-otisao....

naim odlicno svira sa kef-om-takodzer

problem sa ferofluidom je lako resiv,skrtncu za sad ne bih dirao

mada,ja bihzaobisao taj model 104.2,izuzetno zahtevan za pogon

pre bih model103.4 refernce seria

manji zvcnik,ali ubitacno dobro svira

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, 空也 said:

Dosta jači Exposure model 3010s2 je kod mene, sa AR-90, svirao značajno lošije od Cyrus Two + PSX. Ono baš loše.

..A ostavio je odličan utisak na HiFi sajmu sa nekim Epos kutijama, zato sam ga i uzeo na probu.

Pretostavljam da je pojačalo OK, ali da mu AR-90 nisu baš legle i ako je na papiru dosta jači od Cyrus Two.

Imao sam i Cyrus 3 sa PSX-R napajanjem, Dvojka sa PSX-om je primetno bolja.

Cyrus 3 je imao velikih problema sa guranjem mojih tadašnjih AR-98LSi.

Verovatno zato što kod Dvojke PSX napaja izlazni deo, a kod Trojke PSX-R napaja pretpojačalo, a ugrađeni trafo je zadužen za izlaz.

Ugrađeni trafo Trojke od 180VA je znatno slabiji od trafoa u Dvojkinom PSX-u koji ima 500VA.

Опет долазимо до снаге B)

Link to comment
Share on other sites

Nema cela prica sa snagom pojacala, zapravo ima sa snagom...ali trafoa tj kvalitetom dizajna napajanja.Vidi se lepo iz Kujinog posta sta je kljucna razlika, u delu pojacala snage .

Imao sam priliku videti kako se amp od 180w us.re u gace pred 4 ohm Esl zvucnikom i zvuci kao da je zapatio Covid. Istovremeno kako isti zvucnici cvrkucu sa 50w ampom.

 

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, 空也 said:

Dosta jači Exposure model 3010s2 je kod mene, sa AR-90, svirao značajno lošije od Cyrus Two + PSX. Ono baš loše.

..A ostavio je odličan utisak na HiFi sajmu sa nekim Epos kutijama, zato sam ga i uzeo na probu.

Pretostavljam da je pojačalo OK, ali da mu AR-90 nisu baš legle i ako je na papiru dosta jači od Cyrus Two.

 

taj veci Expo je kod mene odlicno radio sa Tannoy D700S2,koji su problermaticni isto za pokretanje,iako imaju relativno visoku osetljivost i imaju jednu problematicnu padavinu impedanse u bas podrucju...taj KEF 104/2 ima peglanu impedansu na 4 Ohma kolko se secam,da li samo ako imaju onaj Cube,ne secam se vec tacno...ti 104/2 sviraju dobro sa cyrus 2+PSX,ne poricem...sa AR90 je Expo verovatno imao neku "antisinergiju",ne bih taj veci Expo samo tako olako izbacivao sa liste,tu je svojevremeno kod dealera koriscen za pokretanje problematicnih Dynaudio kutija iz C serije...doduse sumnjam da se polovan moze naci unutar cifre koju pokretac pominje...potencijal te 104/2 nije mali,samo ih treba pametno upariti...

Link to comment
Share on other sites

i jos jedna bitna informacija,zvuk kef-a 104/2,sto bi rekli audiofili, vuce na tamniju stranu,pa i taj podatak treba uzetu u obzir prilikom izbora pojacalla.nije sve u snazi i velicini trafoa,Naim 5 ima neki mali prdavi trafo( alone-standing toroidal power transformer 125VA brought by Talema;)  ,snaga pojacala 30 wata,a zvuk kao od 300w.uvlaci u slusanje.....izbor kablova jetakodzer od kljucne vaznosti.

.... i itd ......

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

125va na snagu je sasvim OK, zato i zvuci korektno (iako se meni uopste ne svidja). Problem je kad takav trafo stave na dvostruko snazniji amp...takav nije sigurno za zvucnike sa niskom impedansom.

i meni je taj amp zvucao lose,prva proba tog naim-a 5 mi je bila sa orig Naim interkonektom i zvucnickim Naca 5 kabelima,strujni takodzer kabel koji  sam dobio sa pojacalom.zvuk tamnijeg karaktera losim detaljima,bass solidan sredina povucena.....sve je to tako bilo dok nisam krenuo sa zamenom kablova,uglvnm,da skratim pricu, acoustic zen satori kao zvucnicki + monokr bakar neotech i ansuz main x kao interkonekt kablovi, zvukotvoren,sa izuzetno puno detalja.

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, sergio025 said:

i meni je taj amp zvucao lose,prva proba tog naim-a 5 mi je bila sa orig Naim interkonektom i zvucnickim Naca 5 kabelima,strujni takodzer kabel koji  sam dobio sa pojacalom.zvuk tamnijeg karaktera losim detaljima,bass solidan sredina povucena.....sve je to tako bilo dok nisam krenuo sa zamenom kablova,uglvnm,da skratim pricu, acoustic zen satori kao zvucnicki + monokr bakar neotech i ansuz main x kao interkonekt kablovi, zvukotvoren,sa izuzetno puno detalja.

Izes amp kome kablovima treba praviti zvuk. A/B direktno poredjenje sa mojim tadasnjim naimom i istim zvucnicima je pokazalo da je amp bas takav kako si ga opisao. Drugom ampu nikakve zice nisu smetale, narocito one koje su za njega projektovane. Ako radi kako treba ne diraj, ali cim udjes u njihovu visu klasu dobices sve bez igranja sa zicama ili jos bolje neki stariji amp gde imas i bolje H&F trafoe ... prosao sam tu naim pricu uzduz i popreko i samo je zakljucak da su odlicno naucili kako se pare uzimaju.

Btw. Naim amp bi potencijalno lepo legao jer odlicno podnose nisku impedansu...naravno nista bez probe, nisam ove konkretno kef sa njima slusao. Uglavnom je naim dobro uparivan sa Kefom,  uostalom i u linn zvucnicima su bile Kef jedinice i 4 ohmski zvucici.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, sondek said:

Izes amp kome kablovima treba praviti zvuk.

Izeš kola kojima smetaju letnje gume po snegu. 😂

Jel čovek postigao zvuk koji želi sa kablovima? Jeste. Gluv nije, znači nije se istrošio bezveze.

Neće ni jedno pojačalo dobro da zvuči sa kršem od žica, nema šanse.

Jedino ako je baš loše pojačalo, onde ne vredi mučiti se.

Neka moja praksa je pozajmiti kablove na dan-dva da se ne kupuje napamet. Dobrih ljudi ima svuda. 

Link to comment
Share on other sites

@NixieApsolutno me nisi razumeo.Taj amp u poredjenju sa drugim ampom istog proizvodjaca zvuci tako kako je opisao uz jos par problema. Cak iste klase, vec u sledecoj verziji. Dakle do ampa je. Sokirao se covek koji ga je doneo razlikom i posle ga je ubrzo prodao. Nijednom od 10-tak njihovih ampova nisu njihove zice smetale da radi kako treba. Naprotiv

Link to comment
Share on other sites

     Evo da javim razvoj situacije...

Ovih dana mi stiže Creek evo 5350  ( https://www.creekaudio.com/product-archive/evolution-5350/  )

  Sa 2x125W @ 8oma nadam se da će moći adekvatno pogurati Kefove. Tu je i 350W torus. Engleski je amp ( deigned in England) pa se nadam da će se uklopiti uz Kef. Tu je i daljinski kao plus.

  Stari Cyrus I će ostati, pa mogu uporediti da li je to to ili ipak juriti Cyrus-a.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Nijednom od 10-tak njihovih ampova nisu njihove zice smetale da radi kako treba.

Ne znam, ja sam razumeo da je uspeo značajno da popravi zvuk te kombibacije igrajući se kablovima. Tako je napisano.

Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2022 at 2:46 PM, sondek said:

Izes amp kome kablovima treba praviti zvuk. A/B direktno poredjenje sa mojim tadasnjim naimom i istim zvucnicima je pokazalo da je amp bas takav kako si ga opisao. Drugom ampu nikakve zice nisu smetale, narocito one koje su za njega projektovane. Ako radi kako treba ne diraj, ali cim udjes u njihovu visu klasu dobices sve bez igranja sa zicama ili jos bolje neki stariji amp gde imas i bolje H&F trafoe ... prosao sam tu naim pricu uzduz i popreko i samo je zakljucak da su odlicno naucili kako se pare uzimaju.

 

svaki dobar amp jos bolje zvuci sa kvalitetnim kablovima,sve je stvar ukusa.meni su legli ansuz kablovi jer volim prezentnu rezoluciju,cvrst bas....inace,kablove sam vec posedova tako da cisto znate.ipak je  naim petica pocetni  model u njihovoj ponudi i ne treba ocekivati previse,za ulozeni novac,odlican 5 je dobio u mom setapu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...