Jump to content


Koje pojačalo za Canton Karat M40 DC


bvucic

Recommended Posts

Stigao je Rotel RA-1062

što bi Bata rekao "Ljudi pa ovo i nije tako loše", možda je sada svetlo ali čini mi se da je tu presudan izvor zvuka

Svega ima više i bolje u odnosu na manji Rotel sad su na meti izvori zvuka  sa problematričnim JVC FX1100 koji vadi mast ali to je druga tema na forumu.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 26. 4. 2022. at 8:29, Nixie said:

Ja sam slušao M80DC, sa tim istim visokotoncem. Tu sa visokim i srednjim nešto debelo nije bilo u redu, a deluje mi da su isti visokotonci i na M40DC. Mislim čak da su isti i midbasovi na oba zvučnika, samo M80DC ima još jedan bas od 8 inča. Ne mogu nigde da nađem snimak frekventnog opsega,. To bi bilo poželjno uraditi pre traženja sinergije sa nekim pojačalom, možda je i nema.

 

Evo za Karat 709DC koji imam. Veoma slicno sam M90 i 790, poenta sa ovom Karat serijom je  da bude neuralan i da ne naglasava neki deo spektra.

Screenshot_20230607-223749_Drive.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To je poznato i tačno sve, ali ne objašnjava slučaj tih Kantona koje pomenuh. Vlasnik nije bio raspoložen da bilo šta merimo.

Za razliku od ovog tipa koji samo priča, ja imam i merenja raznih zvučnika  što kod sebe to i kod drugih. Velike razlike se pojavljuju tokom merenja u sobi zavisno od položaja zvučnika i mikrofona. Uglavnom su veće na nižim frekvencijama, što je i očekivano.

Kad prave takve priloge, lepo bi bilo da ponešto i izmere i prezentuju pučanstvu  Postoje brojni pričajući revew-ovi gde ništa nije dokumentovano. Ovo je bolje od onoga, al da mi verujete na reč.  🙄

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...