Jump to content


Profesionalni CD rezač i povezivanje sa PC konfiguracijom


Giovanni

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Posedujem profesionalni, studijski CD rezač Tascam CD-RW750, koji savršeno funkcioniše i do sada je korišćen za savršeno verodostojno rezanje gotovih muzičkih projekata u audio formatu sa DAT, MD ili drugog CD-R medija. Tek od nedavno sam ga spojio sa novom PC konfiguracijom, sa OP Windows 11 i prvi put sam hteo jedan projekat da narežem direktno sa PC-a na CD-R u Tascam rezaču. Sve je spojeno kako treba, optički kabl, postavke na rezaču kao i uvek, synchro start, A-Track, znači sve kao i ranije, medjutim, kada je krenuo da kopira muziku sa PC-a (audio, nije Mp3), ponašao se kao da je analognom konekcijom spojen, to jest nije razdvajao trake (numere) nego je sve kopirao kao jednu numeru. Na rezaču je uredno uključen signal da je optika aktivna, da su sve postavke i setovanja kako treba, ali jednostavno reže kao jedan fajl. Da napomenem da je Tascam potpuno ispravan, kada sam posle toga ponovo rezao sa drugog CD plejera, sasvim normalno je odvajao numere.

Da li neko zna kako se ovo može rešiti, da li neko ko ima ovakav rezač zna neku postavku na njemu za koju ja ne znam, ili da li postoji neki softver koji bi iz PC-a rešavao taj problem. U uputstvu za Tascam nema ni jedne reči o ovome.

Hvala unapred :)

   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...