Jump to content


Moje Linn putovanje


NL.

Recommended Posts

Mali Majik mnogo bolje zvuci od floarstandera. Svakome bih preporucio mali 109 plus sub kao mnogo bolje resenje od 140. Lep cist detaljan zvuk bez muljanja i odlicnog srednjeg tona. Zbog supertweetera vrlo detaljan i u najsitnijim detaljima..na granici monitora ali za razliku od mnogih zvucnika tog tipa vrlo prijatan i lak za slusanje i pored navedene detaljnosti. Analiticnost u svom najboljem obliku uz dodatak humanosti u vokalu i srrdnjim tonovima uopste. Ni majmanje se ne trudi da radi ono sto ne moze verujem da mnoge usreci u malim prostorijama, a uz dodatak sub-a prava stvar.

Veci brat 140 me je razocarao u nekoliko postavki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 sati ranije, ab said:

заиста штета не извући још напред и према средини те Мајике

ја бих додао полицу "хелпер" или носач за ниво више позиције ТВ-a и позиционирање централног у идеалну позицију - овако све личи робијању садашње полице

иначе, амбјент је страва 😍

 

Hvala :) 

TV je sada oslonjen na policu, a planirao sam da ga okačim na zidne nosače i podignem malo, taman toliko da ispod njega na policu stavim Majik 112 centralni zvučnik. To još uvek nisam izveo jer planiram da policu potpuno izbacim i da na sredini prednjeg zida sazidam kamin (na etanol verovatno). U tom slučaju bih morao TV da podignem prilično, a da ispod ugradim ovako nešto, kutiju na dnu slike ispod, Linn 106C. A evo i detaljnijeg opisa ovde https://docs.linn.co.uk/wiki/images/9/91/CUSTOM2K_InfSht_GB_low(FINAL).pdf . On bi lepo radio sa ostalim kutijama, a bio bi neupadljiv. U slučaju takve adaptacije, verovatno bih i prednje kutije pomerio ka sredini prednjeg zida.  

custom_2k_loudspeakers.gif.dc93ed2ff1179299d6738c6ae98fa161.gif    

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, sondek said:

Mali Majik mnogo bolje zvuci od floarstandera. Svakome bih preporucio mali 109 plus sub kao mnogo bolje resenje od 140. Lep cist detaljan zvuk bez muljanja i odlicnog srednjeg tona. Zbog supertweetera vrlo detaljan i u najsitnijim detaljima..na granici monitora ali za razliku od mnogih zvucnika tog tipa vrlo prijatan i lak za slusanje i pored navedene detaljnosti. Analiticnost u svom najboljem obliku uz dodatak humanosti u vokalu i srrdnjim tonovima uopste. Ni majmanje se ne trudi da radi ono sto ne moze verujem da mnoge usreci u malim prostorijama, a uz dodatak sub-a prava stvar.

Veci brat 140 me je razocarao u nekoliko postavki.

Slažem se. Kod mene ste @pecass@gidjga i ti uporedno slušali M140 i M109 sa Selekt DSM internim pojačalom, a i sa eksternim Akurate 2200, koje je duplo snažnije, a i AB je klase. Sećam se da smo se svi složili da su M109 radili najlepše i to sa manjim internim pojačalom iz Selekt DSM-a.

Međutim, meni su recimo Majik 140 radili odlično sa Arcam AVR 550, kada je soba premerena mernim mikrofonom i kada je uključen DIrac Live. Tada je Dirac jako lepo otklanjao taj neki problem u mid basu koji je imao M140. Ali je nažalost Dirac i uzimao deo magije u visokim tonovima...  

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, ab said:

Мишљења сам да ти је та дивна полица нажалост ограничавајући фактор за интеграцију А система у већ одговарајућој просторији 😉

Slažem se... ali samo lagano, politika "korak po korak"  :) 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, gvlada said:

Визуелно лепо, али што се тиче акустике није то то. Позиције морају да се испоштују. Надам се да ће победити аудиофил унутар власника система. :)

Hvala :) Sve se slažem... krenuo sam ka tome, ali ne smem brzo, jer usput moram da savladavam otpore, a da ne zaoštravam odnose... :D     

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, NL. said:

Slažem se... ali samo lagano, politika "korak po korak"  :) 

Свака част на стрпљењу, једва чекам да видим тај твој мали корак у велику промену 😉

нарочито ишчекујем напуштање ДСП, дирак и осталих непотребних "ср.ња" :)

Link to comment
Share on other sites

Mali zvucnici iznenadjujuce dobro pune velik prostor. Ja sam potpuno izgubio zvuk kad sam svojevremeno preneo male Linn zvucnike u veci prostor, bukvalno sam se istog momenta morao rastati od njih i kupiti vece..u to vreme Linn Sara izobarik. Mogu samo da prepostavim kakav dobar zvuk Majik prave u manjem prostoru. Nevezano za Sub mislim na to "punjenje prostorije". Njima bi dobar sub bio dobar prijatelj i u manjem prostoru. Verovatno je velik pomak sto su napravili zvucnike za rad u slobodnom prostoru koje vise ne zavise od zida na koji su stari close to wall modeli morali biti naslonjeni.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Moze i treba tako za max kvalitet - ako je ikako moguce. DSP samo za sub(ove).

(kada pricamo o ekvilizaciji - DSP se ne koristi samo za to)

Слажем се, само уз идеалну позицију, исто растојање звучника свих канала и акустичним третманом просторије.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo malo izmena u sistemu. Klimax 350 Exakt Organik su sada u dnevnoj sobi. Rade u AV sistemu sa Selekt DSM-om. Male kutije Majik 109 su ustupile mesto ovim velikim Klimax, a sve ostalo u AV sistemu je ostalo isto - centralni Linn Majik 112, Sub Linn Majik 126, a kao surround Linn Unik. Interesantno da u dnevnoj sobi izgledaju mnogo skladnije. Supruga se nije mnogo bunila.

E4921950-018C-467A-BB86-7C47A6025202.thumb.jpeg.6ae8f8dbcf4695eea1d25731fe28da2e.jpeg

6F751A08-187A-4FD9-96A1-C0BF734341CF.thumb.jpeg.f9896597ce076279ff942542d5768377.jpeg

940318E8-0965-4577-B555-DE31BA80B7CC.thumb.jpeg.f1f737dea35348eaef3f1d16be6bbe63.jpeg

ACABE718-9126-4929-8D13-49D65526B622.thumb.jpeg.827332b978b64b6ea92eb8c593ddb05d.jpeg
 

Velike kutije rade mnogo drugačije od malih Majik 109. Imam utisak da je sada sub višak. Scena je ogromna, naročito u tom nižem području se dobilo na grandioznosti. Nema više osećaja tačkastih izvora zvuka, već se zvuk raslojava i dobija se osecaj punoce i okruženosti.

Stereo reprodukcija je neuporedivo bolja nego u manjoj sobi gde su Klimax radili ranije. Međutim, ni ova pozicija kutija nažalost nije idealna. Ne samo zbog toga što su dosta široko postavljene, već prevashodno jer su rasporedjene u odnosu na poziciju slušanja po širini prostorije. Opet se javlja pik u bassu, ne toliko jak, ali čujan. Idealno bi bilo da ih postavim po dužini sobe, ali to nažalost nije moguće. Probaću ih sigurno po dužini sobe, zbog sebe, ali ima vremena.

Reprodukcija u 5.1 modu je bukvalno kao u bioskopu. Jaki efekti drmaju kao zemljotres, suptilniji efekti okružuju… fantazija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

зашто није могуће по дужини собе? 

уједно, може ли садашња позиција зв.да се сузи испред полице (већ се понављам, јер сам раније лоцирао ову прелепу полицу као вишак)?

Link to comment
Share on other sites

Raspored u celoj prostoriji je takav da pozicije sedenja i TV-a ne bi mogle da se promene da to isprate.

Nažalost ni smanjivanje rastojanja između prednjih kutija, ni njihovo pomeranje napred sada nisu mogući. Mada je to mnogo lakše rešivo od premene pozicije da kutije pucaju po dužini pristorije. Neka sada sviraju ovako neko vreme, da se ukućani naviknu malo, pa ćemo videti za dalje. 

Link to comment
Share on other sites

Polako. Ovo je bio korak od 7 milja :thumbsup2

 

Koliko vidim, izbacivanje ispred police ne sakriva nista specijalno zanimljivo na samoj polici - na njenim krajevima, tako da malo jos sacekas, pa kad zena nije tu... a sacekas je sa buketom cveca, vecerom, ćera kod babe i dede... 🙃

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno..

I da nista ne uradis dalje, mislim da je prostor 5x adekvatniji za Klimax, a znam da svakako hoces. Osnovna razlika je visina po meni, ali svakako i veci prostor. Njima bas treba da se razmasu dosta m2. Ubedjen sam da je zvuk sad mnogo bolji..

Link to comment
Share on other sites

као украс, сада је и он напокон вишак 😎

мени логичнија позиција седења и система комплетна ротација у односу на садашњу

Link to comment
Share on other sites

Po širini prostorije su dva zida bez prozora, pa je po mom mišljenju TV jedino moguće postaviti na jedan od ta dva slobodna zida. Ako bih TV i poziciju sedenja samo zamenio, ništa se ne bi dobilo, jer bi opet zvučnici pucali po širini prostorije. Kada sa mesta sedenja pogled ode u levo, na tom zidu je veliki broj prozora (i orijentacija je prema jugu - sunce je celog dana sa te strane) koje bi TV u velikoj meri zaklonio. Ako pogled ode u desno, prostorija se nastavlja u trpezariski deo, pa takođenije nije zgodno da TV bude tu postavljen. Meni trenutno ne pada na pamet neko spasonosno rešenje... 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Polako. Ovo je bio korak od 7 milja :thumbsup2

Baš tako! Mislim da će sada, kada su velike kutije promenile mesto, sve dalje biti jednistavnije.

Postoji nekoliko opcija za približavanje kutija, ali mislim da je potrebno da sada malo pričekam da se kutije odomaće u novom prostoru, da se ukućani potpuno naviknu. Onda idemo dalje sa planom :) 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, sondek said:

Bukvalno..

I da nista ne uradis dalje, mislim da je prostor 5x adekvatniji za Klimax, a znam da svakako hoces. Osnovna razlika je visina po meni, ali svakako i veci prostor. Njima bas treba da se razmasu dosta m2. Ubedjen sam da je zvuk sad mnogo bolji..

Zvuk je mnogo bolji! Ali me je iznenadio način na koji je zvuk bolji, jer to nisam očekivao. Pojavila se dodatna prostornost, ali ne toliko u visokim i srednjim tonovima, već u mid-basu i basu. Pojavili su se sada neki niski "hall reverbi" kao u koncertnoj dvorani. Veoma interesantno. Deluje potpuno, potpuno drugačije kada recimo pustim u TrueHD 5.1 na TV-u koncert Rogera Watersa Live in Amsterdam 2018... to je sada druga priča... :)  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...