Jump to content


Dobra sobna FM antena?


djape48

Recommended Posts

Zaista ću spojiti žicu (jeftini kabal za zvučnike) na cev od radijatora, interesuje me da li će to raditi. Samo da kupim antensku utičnicu od ponedeljka. Ako to ne uspe, probao bih sa ruskom spobodom. A možda će mi ove godine raditi gromobran na krovu, pa bih zamolio električara da mi postavi nosač za spoljašnju antenu, kad se već penje gore

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Imam ja (doduse nije Iskra, vec krusevacki Dual, ali to je ista stvar). Solidna je - za nacionalne i blize stanice sasvim ok. Ne bih bas rekao da je bolja od one usmerene sto ti stoji na terasi (na fotki u Kenwood temi).

Rekoh vec tamo, mozda je problem u samom Kenwood-u. Probaj sa nekim drugim tjunerom, ako imas mogucnost. Da vidis kako se ponasa po pitanju prijema i sterea.  

Link to comment
Share on other sites

On 31.3.2023. at 13:41, Mingus,Mingus said:

Eto kolege imaju pozitivno iskustvo sa tom okruglom. Ja ne. Doduše moja su od pre jedno četres godina, Gorenje Elrad. Navodno je imala negativno pojačanje:(. E sad njihova usmerena je bila sasvim druga priča.

Od pre nekoliko godina imam Iskra usmerenu. Dobra je.IskraFM.JPG.37201d688407c97a8253f0d31d245698.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ubedljivo najbolja spoljna antena koju sam koristio, ISKRA UKV- 1402 STEREO, gain do 13dB. Pre pocetka ratova 90-tih, sa Vracara iz Bg., hvatao sam stereo signal iz Zagreba. Tjuner je bio Pioneer TX-9500II. Poprecni elementi izmedju 1,3m i 1,7m, duzina oko 4m. Vec je ranije pisano na forumu.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/23060-antene-za-fm-prijem/page/7/

 

Link to comment
Share on other sites

Takodje sam koristio. Preko 30 godina.  Radio ZG se cuo bez suskanja,  pun stereo signal. Ni vrsacka kosava  joj nije mogla nista. Kad duva 100 km/h to je normalno. A udari  kosave su bili i preko 170 km/h.  Negde 2014 god. Izlazio jedva iz kuce da vidim kako stoji..... Nije se obrukala.

:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...