Jump to content


Dobra sobna FM antena?


djape48

Recommended Posts

Potrebna mi je pomoć za kupovinu sobne FM antene, jer trenutno nemam želju da bušim zid kuće radi montiranja i korišćenja spoljašnje. Na oglasima je slab izbor, uglavnom se sve svodi na dipol antenice

https://www.kupujemprodajem.com/audio/ostalo/fm-radio-antena-dipol/oglas/105591686

Postoji li preporuka za neko kvalitetno rešenje? Tjuner je Denon TU-580RD, kuća je u Šapcu

Link to comment
Share on other sites

Video sam tu temu, ali tu su samo informacije o emisijama, ne o opremi. Video sam još jednu korisnu temu, ali se tu priča o spoljnim antenama, unutrašnje ne razmatraju. Ok, znači treba mi UKT antena, kakva je ova sa linka?

https://www.kupujemprodajem.com/tv-i-video/digitalizacija-set-top-box/sobna-antena-one-for-all-sv-9140-dvb-t-t2-ukt-fm-40db/oglas/114374228

Kao što rekoh neću da bušim zid kuće da bih montirao spoljašnju, a s obzirom na to kako trenutno hvatam FM (slika u prilogu), računam da bi sobna antena trebala da bude bolje rešenje.

 

 

20220407_202023.jpg

Link to comment
Share on other sites

Razumem, ali nemam trenutno želju da komplikujem situaciju kupovinom još jednog uređaja. Ovaj Denon sam davno platio  smešnih 30ak evra i zadovoljan sam. Evo trenutno slušam 202, čuje se malo šuma kad voditelj priča, ne čuje se čim ga muzika pokrije. Problem je što se "pokabarasi" nešto svakih nekoliko dana (izgubi se signal, ili je šum prejak) i moram da pomeram antenu , a to mi je dosadilo. Zato sam odlučio da uzmem sobnu antenu. Nemoguće da baš ništa ne valjaju, pa sećam se koliko sam samo godina slušao radio na Aiwa midi liniji sa fabričkom antenom, tj. komadom žice

Link to comment
Share on other sites

Možeš da baciš pare na sobnu antenu, ali mislim da nema neke velike razlike u odnosu na to parče žice za koju je Gizmo postavio link.
Spoljašnja antena i to ne ona polukružna! Mislim da neće skoro ugasiti FM signal, a i ima po nešto da se sluša. Tjuneri mi imaju neki analogni šmek.

Link to comment
Share on other sites

Na tri uredjaja koristim takve dipol antene (sa KP oglasa), mada na 300 omskim ulazima (sa adekvatnim konektorima), i hvatam sa njima potpuno ciste R.Bg stanice, doduse sa predajnika na Cotu, udaljenog 10-tak km. I na tjunerima poznatim po odlicnom prijemu.

Makar nije skupo za probati.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, giZ_Mo said:

Мало је чудно да је антена 200/300 Ω а коаксијални прикључак!

Gledam, ali ne vidim gde piše da je 200/300 Ω. A šta kažete za ovu UKT

https://www.kupujemprodajem.com/tv-i-video/digitalizacija-set-top-box/sobna-antena-one-for-all-sv-9140-dvb-t-t2-ukt-fm-40db/oglas/114374228

ima li neko iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...