Jump to content


Atoll am200 signature


Narog

Recommended Posts

 

Poštovani članovi molim vas da li imate iskustva sa ovim pojačalom..Možete podijeliti vaše razmišljanje,ideje.Koja klasa ab..Da li radi u A klasi.Nemam nešto previše podataka..Kakvi su utisci,sa kojiim zvučnicima bi ih uparili.Trenutno imam Monitor audio gs20 .Ukratko da li ima snage, dubine basa ,za rock i Jazz ??? Hvala na informacijama i vašem dragocjenom vremenu.Pozdrav Goran.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Solidna snaga 2x120W/8oma, 2x200W/4oma, dual mono konfiguracija,  dva para izlaznih mosfet tranzistora po kanalu, ukupno 670VA trafoa, AB klasa, puno elektrolita u napajanju. Na papiru nema mu se mnogo šta zameriti, mininalistički dizajn, što bi se reklo baš školski urađeno. Malo mi je samo čudno to da su sakrili hladnjake i time im sigurno smanjili efikasnost. Nema šanse da loše zvuči. Valjalo bi ga upariti sa nekim lampaškim pretpojačalom, ali da isto nema veliko pojačanje, može i neki tube buffer sa jediničnim pojačanjem ali to se teže nalazi.

Link to comment
Share on other sites

Evo šta kaže jedan vlasnik, zeznuli su to sa hladnjacima definitivno i prekidač za uključivanje je pozadi. 

the sound of the am 200 is very good, the only disadvantage is that it is not enough cooled, the unit heats up while listenning at higher volumes. Another disadvantage is the missing of a standby, the mains is hidden behind.

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam ponudu da zamjenim Roksan Caspian Mk2 sa ovim Atoll modelom.Uz njega ide i preamp.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Одлична понуда ако је све ок..

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Atoll ima 120watta po kanalu.A moj Roksan 85 na 8 ohma Da li moji Monitor audio gs20 ima bolji bas i stereo prezentacije.Kakva je sinergija,pošto su zvučnici jako zahtjevni .,Nego ovaj preamp izgleda ovako izlaz i ulaz .Za Dac ,i da li mogu subwoofer povezati???c1af959dcacdc6784b380424b336c12b.jpg2786de7c8231aedba102500968c08f5d.jpg3810db14c9322bc8cfc76dc4834aaf55.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Narog said:

Nego ovaj preamp izgleda ovako izlaz i ulaz .Za Dac ,i da li mogu subwoofer povezati???

- У принципу то и није преамп, само регулација јачине/гласноће. Све пасивно.

- Не!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...