Jump to content


Technics SL-QD 33, zvucnica ?


moonru

Recommended Posts

Skoro sam sredjivao ovaj gramofon, bila je iskrivljena igla, uspesno je ispravljena, bilo je jos nesto oko rucice posla, nisam pitao servisera sta tacno, uglavnom gramofon sljaka super, volem sto ima repeat, automatiku, na njemu su originalna zvucnica i igla, i zvuk je vrlo prijatan i lep, ma ne treba mi nista bolje u B sistemu nikada, tako da planiram da ga dugo dugo koristim, em se i vizuelno slaze sa ostalim Technics komponentama koje su u tom B sistemu. E sad, posto kapiram da je zvucnica stara preko 30 godina, i da nece jos dugo raditi, ili ce bar igla trebati uskoro, u svakom slucaju ce doci vreme za zamenu kad tad, pa me zanima sta se najbolje pokazalo od zvucnica iz P mounta, ne bih stedeo na tome i kupovao bilo sta sto jeftinije, pa mi treba savet od nekoga ko je imao ovaj gramofon i original zvucnicu, ili slusao kod nekoga, pa onda imao ili slusao neku zamensku, ma kakva god  iskustva, sta bi moglo da daje isti zvuk kao originalna zvucnica, ili ako ima i neka sa jos boljim zvukom to bi bio bingo. Citam kako neke Audio-Technica P mount zvucnice imaju ravan i dosadan zvuk, tako da ako je to istina onda nisam bezveze postavljao temu, a u principu ne bih da jurim zvucnicu u momentu kada rikne, vec ranije da kupim i imam spremnu, i da znam sta treba da kupim, mogu da narucim i sa e-bay, dakle ne moram da se baziram na uobicajenu ponudu kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala lepo, to bi bilo to onda :D  ... da vidim da pojurim original iglu ako ima da se kupi, ako ne onda neku zamensku da gledam. Dakle, ako neko ima, ili zna da negde ima, kupujem original iglu, novu naravno, ili ako je nemoguca misija naci novu original, onda sta gledati od zamene ako neko zna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...