Jump to content


Pitanje - povezivanje gramofona


Recommended Posts

Pošto sam relativno početnik u uvom svetu HiFi-ja treba mi savet oko jedne dileme. Posedujem gramofon sanyo tp1024 koji sam povezao na stereo uređaj Sharp sc-7700cdhmk2, koji sam zatim povezao na jvc rx204l koji mi služi kao pojačalo. Kada povežem da li tv, da li telefon ili računar na stereo uređaj nemam nikakvih problema. Ali sa gramofonom imam u pogledu toga da povezao ga da li na phono ulaz ili bilo koji od pomoćnih stereo moram pojačati do maksimuma da bi dobio neki bolji zvuk, a glasnoću kontrolišem preko pojačala. Što kad se uzme nije veliki problem, ali desiće se možda da u nekom trenutku zaboravim isto pa prebacivanje sterea na tv ili fm tuner spržim sve. Imate li ikakav savet oko svega ovoga? 

Link to comment
Share on other sites

Zašto si tako vezao gramofon (ne znam da li uopšte na Sharpu ima ulaz za gramofon)?

Poveži gramofon direktno na phono ulaz na JVC risiveru i mislim da neće biti problema, pod uslovom da je glava na gramofonu ispravna.

Gramofon ne možeš povezivati ni na jedan drugi ulaz samo na gramofonski ulaz, jer je signal iz gramofona veoma slab i treba mu posebno gramofonsko predpojačalo koje je inače već ugrađeno u risiver na gramofonskom ulazu.

Link to comment
Share on other sites

  • Infidel changed the title to Pitanje - povezivanje gramofona

Ima phono ulaz na Sharpu, isključivo za gramofon iz iste te serije, uz koji se nalazi i dzek za napajanje tog gramofona. Sviđa mi se što na Sharp pored duplog tape decka i CD playera ima i 14 kanalni ekvilajzer. Pa mogu podesiti sve po svom ukusu. Ideja na koju sam došao je da probam da priključim moj gramofon na neki pre-amp pa iz njega u jedan od aux portova na Sharpu. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, miki_the_max said:

Sviđa mi se što na Sharp pored duplog tape decka i CD playera ima i 14 kanalni ekvilajzer. 

И само због еквилајзера користиш тај крш од Шарпа? ЏВЦ има фоно улаз, какав год да је сигурно је добар..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...