Jump to content


Album Player (APlayer) Vol. II


vdzele

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9. 10. 2022. at 22:28, vdzele said:

Ispitivali smo neke programe za dodeljivanje prioriteta procesima. Dodeljivanje većih prioriteta dodatno poboljšava zvuk. Ispostavilo se da je najbolji Process Lasso. Ja koristim stariju verziju ovog programa Process Lasso v9.8.7.18 (x64) Portable.

Kad pokrenete Lasso, nadjite u procesima ExerciseStabilizer25.exe, AllCoresExeLauncher.exe, AlbumPlayer (APlayer.exe i ap2config_x64.exe). U ova četiri procesa dodelite prioritete, koristim tri opcije. Desni klik na proces pa....

CPU Priority – High.        Postavljanje na Real Time nije dobro.

I/O Priority – High.           Critical nije dobro.

Application Power profile – High performance.

Neke besplatne programe koji su ispitivani nisu tako dobri kao Process Lasso. Moja preporuka za ovaj. Problem je naći krekovan.

 

Ovo uputstvo želim da modifikujem.

Pronašli smo da Application Power profile ima ogroman uticaj na zvuk (desni klik na process). Process Lasso može da dodeli nekom procesu svoj predefinisan set pravila kako se da se neki proces napaja. To su da kažemo neki fabrički preseti. (High, above normal, balanced).

Ovi preseti se pozivaju na ono što windows generiše kao High, above, balanced....

Ispostavilo se da je najbolje da vi sami napravite svoj neki power profil u windowsu. Odete u power options i kreirate svoj ili modifikujete postojeći power profil. Ispostavilo se da i ovde ne valja sve smanjivati, jer zvuk bude lošiji, već samo odredjene opcije. Na mom HP laptopu to je

Internet explorer - max power saving

Desktop power settings - paused.

Wireless adapter settings - max power saving

Processor power managment - min 50%, max 100%

Intel Graphic settings - Max Battery life.

-------------

Dodatno, AllCores smo smanjili na above normal u opciji CPU priority (Process Lasso) Bude više melodično.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Probao sam taj Windows Server 2012.

Ima nešto što bolje svira na njemu, ali dosta toga i što je lošije. Zvuk je dosta sirov. Sveukupno Win 10 je bolji, ali samo kad se isključe sve oni procesi koje sam uradio uz pomoć BlackBird programa.

Gledao sam da test bude ravnopravan. Napravio isti Power Profile i na serveru. Jedino na serveru Black bird ne radi. Program nije napravljen za server.

Da li postoji neko uputstvo kako Server može dodatno da se podesi i svira bolje. Mislim da ima bolje startne predispozicije.

---------------

Probao sam i preporučeni JRiver + Wasapi iz linka. To dosta lošije radi nego Album Player + KS.

Link to comment
Share on other sites

појасни, како то нешто боље свира а истовремено и лошије? 

стичем утисак да остајеш сам на овој теми, тешко се мириш са нечим што се не уклапа са твојим убеђењима

Link to comment
Share on other sites

Svaki OS ima svoj zvučni pečat. Windowsu 10, kad se pogase procesi po postupku koji sam preporučio, jako dobro svira.

Windows Server 2012. Njemu nisam nikakav proces ugasio. On je default.

Kad se na oba OS instalira Album Player, onda za moj ukus Windows 10 bolje svira. Ali to ne znači da WS 2012 nema neke stvari bolje.

Recimo kod njega je bolja dinamika, transparentnost, gustina,.... Ali je loša sredina. Vokali su dosta lošiji. Sve u sredini je sirovo i krzavije.

Ako i jedan osoba nadje nešto korisno u ovoj temi, to je za mene dovoljno. Ja se ne krećem po ubedjenjima, već po onome što čujem. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

Probao sam taj Windows Server 2012.

---------------

Probao sam i preporučeni JRiver + Wasapi iz linka. To dosta lošije radi nego Album Player + KS.

ево поново тог линка:

http://www.modelpromo.nl/Audio Dandy Streamer Part 4.htm

...где из линка нађе Wasapi? 

да не питам за I2S јер ниси ни поредио...

Link to comment
Share on other sites

нажалост, увек се ограничаваш периферним стварима...много мање бенефита имаш од линеарног напајања него од погубног утицаја лаптопа 

1 sat ranije, vdzele said:

Ali to ne znači da WS 2012 nema neke stvari bolje.

Recimo kod njega je bolja dinamika, transparentnost, gustina,.... Ali je loša sredina. Vokali su dosta lošiji. Sve u sredini je sirovo i krzavije.

ово једноставно нема логике и упућује на друге проблеме у твом систему

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
On 23. 3. 2023. at 14:15, Nixie said:

Sad ima ima AP i za Linuks kome treba. Još hvali samo za MAC. 😂

https://vvfon.ru/aplayer_eng.html

Evo kome treba ceo operativni sistem sa AP  (ja pravio - već mesecima)

( Zadnja verzija - Jun 2. 2023.)  ~ 1.74 GB

https://drive.google.com/file/d/14fCpKDDwaYW9FMTdBL4Veb6XSttrpHS-/view?usp=share_link

md5sum

1248eb80a30491ef1afa8226f3a0b5bb  diya.iso

 

2023-06-02_14-59.thumb.png.579dc043bfb1ceb5d8c6017ea98394ce.png

2023-06-02_15-02.thumb.png.25a2701b9fecde6844674c2367badb59.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 2. 6. 2023. at 15:00, Mikorist said:

Evo kome treba ceo operativni sistem sa AP  (ja pravio - već mesecima)

( Zadnja verzija - Jun 2. 2023.)  ~ 1.74 GB

https://drive.google.com/file/d/14fCpKDDwaYW9FMTdBL4Veb6XSttrpHS-/view?usp=share_link

md5sum

1248eb80a30491ef1afa8226f3a0b5bb  diya.iso

 

2023-06-02_14-59.thumb.png.579dc043bfb1ceb5d8c6017ea98394ce.png

2023-06-02_15-02.thumb.png.25a2701b9fecde6844674c2367badb59.png

može li ovo da se nabootuje na thin client (atom, 2GB, 8GB)?Headless.

Tidal radi?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sad zadnji je oko 1.29GB , oko 4GB raspakovan. Isti link odozgo...Zavisi od Swap koliko je zauzeće. A to je dinamički podešeno u odnosu na veličinu RAM-a. Testirao je Siroma (Sir Oliver ) na PC Dell Wyse 3040 2GB RAMa 8GB Flash ROMa. 

Radi ali jadno. Ima problem APlayer da baferuje audio na tako minimalnoj konfiguraciji. Ne garantujem da neće da secka ili da ima neki drugi problem.

Da ne govorim o naprednim opcijama - gde je potrebno najmanje 2 core (samo za Album Player) da bi radilo

2023-11-11_04-20.png.917113ec086c49b753c06dce96b3aad4.thumb.png.4c54591a033af62a488dcf2cb868be48.png

Za ovo je neki minimum 4GB RAM, Celeron ili I3 procesor sa bar 16GB prostora. 

Videti druge opcije ovde

https://albumplayer.ru/linux/english.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...