Jump to content


Album Player (APlayer) Vol. II


vdzele

Recommended Posts

5 sati ranije, nkrgovic said:

 Ajde da ne reklamiramo deljenje piraterije preko foruma? Hvala!

Možda sam ja bio razlog zbog Win LTSC, nije namerno. Inače taj Win se ne prodaje za krajnje korisnike već na veliko za velike firme, banke itd. To je ono koliko ja znam... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MajiorityClean (naslednik MinorityClean pomoćnog softvera) nije vezan za AlbumPlayer, poboljšaće reprodukciju bilo kog PC-a pri reprodukciji audio sadržaja. Uz MajiorityClean koristi se i LemonadeElitest paralelno. RewriteData služi za 'osvežavanje' digitalnog zapisa i ima efekta na SSD diskovima, nema efekta na standardnim HDD. 

Bolji od 'sexe.exe' - za pokretanje aplikacija kao servisa u windows-u je 'nssm.exe' (Non-sucking Service Manager)

Na jednom dobrom audio forumu korisnik sa nik-om HungryBear napravio je .bat fajl koji će pomoći pri instalaciji / deinstalaciji MC/LE parova ili više njih istovremeno. Dodatni plus je to da se 'nssm.exe' nakon instalacije/a gasi te u sistemu ne ostaje nepotrebni proces.

- Link na Mega sa verzijama MC/LE koje su korisnici raznih konfiguracija PC-a ocenili kao odlične i potrebnim 'HungryBears MC installer v.9'. U .txt datotekama su lozinke .7z datoteka. Link ka novim verzijama MC/LE (kako je dato ranije)

Uputstvo za MC/LE je jednostavnije od ovde ranije opisanog:

- Na korenu radnog diska kreirati direktorijum npr 'MC' ili po volji.

- Iskopirati željenu verziju MC/LE ili više njih kao i HungyBears Instaler i Uninstaler (u njemu već priložen 'nssm.exe').

- Pokrenuti .bat instaler. Zavisno od postavki računara može biti potrebno da se pokrene sa administratorskim pravima.

- Odabrati željenu verziju MC/LE ili više njih. Nakon komande 'Install' sledi dodeljivanje nivoa prioriteta servisa. Autor MC/LE preporučuje nivo '4'. Još par Y/N odgovora (u zavisnosti šta je još instalirano za optimizaciju računara) i gotovo.

NB:

Neki korisnici predlažu instaliranje MC283 i MC284 te LE45 i LE46 za vrhunski zvuk. Probati, poslušati.

 

Link to comment
Share on other sites

"RewriteData služi za 'osvežavanje' digitalnog zapisa i ima efekta na SSD diskovima, nema efekta na standardnim HDD. "

Da li ovo osvežavanje odražava na bolji zvuk sa ssd-a ili je nešto drugo u pitanju. Jel se samo klikne i to je to?

Ne bi da diram dok ne znam nešto bliže.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, vdzele said:

Znači spremnost. To ću prepustiti drugim.

Zezanciju na stranu - nisi razmisljao o nekom streamer-u, a da komp zadrzis samo kao server?

Sada vec za sasvim finu cifru ima bas pristojnih sprava. Recimo - iFi Zen Stream. Dodas mu linearno napajanje koje vec imas i to je vec vrlo lepa prica.

Link to comment
Share on other sites

To nije u koliziji sa streamer/server pricom.

Za filmove, youtube i slicno i dalje koristis taj laptop na identican nacin - a za to nema potrebe juriti neki ultimativni kvalitet. Za Hi-Fi deo price ga koristis kao UPnP / DLNA ili mozda Roon server.

Nazalost, ne mogu da ti ponudim streamer na probu i uporedni test jer je taj deo kod mene integrisan u Devialet.

Link to comment
Share on other sites

On 12.5.2022. at 19:00, vdzele said:

Ako je neko nov u ovome, i prvi put probao ovo - nek javi svoje utiske.

Ja ovo probah prvi put, imam osećaj kao da sam promenio DAC. Sjajan tweak, hvala tebi i svim kolegama koji su ovo sažvakali i preneli svoja iskustva. Moja preporuka.

Btw, ja uz ovo pokrenem i Fidelizer free, ne može da škodi.

Link to comment
Share on other sites

Probao 285 verziju. Još je bolja. Vokali su smireniji i više razgovetniji. Sredina je dosta smirenija. Možda sam ton srednjeg spektra nije najsrećniji, ali se ide u dobrom pravcu.

Probao sam preporuku sa foruma i instalirao Process Lasso. Program daje detaljan pregled svih procesa i možeš podešavati prioritete u Win 10.

http://jplay.eu/forum/index.php?/topic/3063-pink-hq-minorityclean/?p=59453

Podesio sam da ova dva procesa, MC i LE, imaju najveće prioritete koristeći ovaj program. Zvuk je dosta bolji tako.

--------------------

Na forumu govore da treba pustiti neko vreme da se programi usviraju, nekih par sati, i da tek onda najbolje rade. Jel neko primetio ovo?

 

Link to comment
Share on other sites

Postavio 288 verziju. Još bolja, još smirenija sredina. Odlično razdvajanje sredine i basa.

Japanac je napravio još jedan programčić, AllCoresExeLauncher.exe. Dao sam zadatak Sexe programu da ga postavi kao servis i proces. On je dodatno razdvojio sredinu i bas, raširio i pročistio sliku.

Ispitivali smo neke programe za dodeljivanje prioriteta. Ispostavilo se da je ipak najbolji Process Lasso. U njemu koristim tri opcije.

CPU Priority – High. Postavljanje na Real Time nije dobro.

I/O Priority – High. Critical nije dobro.

Application Power profile – High performance. Možda je Bitsum opcija negde bolja.

Neke besplatne programe koji su ispitivani nisu tako dobri kao ovaj. Moja preporuka za ovaj. Problem je naći krekovan. Ja imam stariju verziju 9.0.

Postavljanje visokog prioiteta može da koristi za bilo koji drugi plejer i da donese boljitak. Verovatno i za video plejere.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ovo je za sve one koji koriste Windows preko kojeg puštaju muziku. Mali kurs kako doći do boljeg zvuka sa njega.

Sama tema je Album Player. Pre mesec dana je izišla nova verzija 2.114 ovog programa za puštanje muzike. Bolja je od predhodne 2.113, i to dosta. Ovde je možete skinuti besplatno.

http://albumplayer.ru/english.html

Kako se nameštaju opcije u programu imate na ovom linku.

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/31846-album-player-aplayer/

-------------------------

Ovde ću postaviti programe jednog japanca ( oryaaaaa, na forumima ) koji rade nešto po windowsu te dobijamo bolji zvuk.

- Prvi program se zove Exercise Stabilizer (skraćeno ES). Japanac na svom blogu uvek postavlja zadnju verziju. Trenutna je ES27.

http://www.mics.ne.jp/~cdorya/MajiorityClean/#download

- Drugi program se zove AllCoresExeLauncher.exe. Njega možete skinuti sa ove arhive stranice. Ja koristim verziju dva (Rev.2). Nju možete naći u jednom paketu, recimo Rewrite_data_4_42_MC288_LE50_x64.7z

https://mega.nz/folder/wBdgnboY#EUIls6NlFfDUVaxn-zLNmQ

- Treći program koji vam treba je sexe64.exe. Njega takodje možete naći u ovoj arhivi, pri dnu, kao sexe64en012.zip

--------------------------------

Kako se puštaju programi.

- Sexe64 program služi da ES i AllCores rade kao servisi, mada mogu da rade i samo kao procesi - samo dupil klik na njega i on radi. Kad rade kao servisi onda je dosta bolje, evo kako se dobija servis...

Prekopiraj Sexe64.exe u poseban folder Sexe ES. Opet isti sexe64 prekopiraj u folder Sexe AllCores. Znaci imaš dva posebna foldera i u svaki po jedan Sexe64.exe fajl unutra.

Startuj Sexe64 iz Sexe ES. Pritisni browse dugme i unesi ES25.exe. Dva puta pritisni OK - potvrdi sve.

Startuj Sexe64 iz Sexe AllCores. Pritisni browse dugme i unesi AllCoresExeLauncher.exe. Dva puta pritisni OK - potvrdi sve.

Sad oba programa rade kao servis i proces. Oni će se sada startovati uvek sa Windowsom. Poslušaj sad.

Napisao sam ES25 zato što je ona po meni najbolja. Nju isto imate u arhivi koja se redovno ažurira.

----------------------------

Ispitivali smo neke programe za dodeljivanje prioriteta procesima. Dodeljivanje većih prioriteta dodatno poboljšava zvuk. Ispostavilo se da je najbolji Process Lasso. Ja koristim stariju verziju ovog programa Process Lasso v9.8.7.18 (x64) Portable.

Kad pokrenete Lasso, nadjite u procesima ExerciseStabilizer25.exe, AllCoresExeLauncher.exe, AlbumPlayer (APlayer.exe i ap2config_x64.exe). U ova četiri procesa dodelite prioritete, koristim tri opcije. Desni klik na proces pa....

CPU Priority – High.        Postavljanje na Real Time nije dobro.

I/O Priority – High.           Critical nije dobro.

Application Power profile – High performance.

Neke besplatne programe koji su ispitivani nisu tako dobri kao Process Lasso. Moja preporuka za ovaj. Problem je naći krekovan.

-----------------------

Ako želiš da promeniš verzije ES

- Otvori Process Lasso i nadji verziju koju želiš da promeniš. Desni klik na proces i Terminate. Proces je zaustavljen.

- Tek sad možeš da biraš drugu verziju. Samo kad je stara verzija zaustavljena i obrisana u procesima. Sad odeš u Sexe ES folder i startuješ sex64.exe fajl. Pritisneš delete i stara je obrisana iz windowsa, iz servisa. Ta verzija se više neće dizati sa windowsom. Gore sam opisao kako se bira i ubacuje druga koja ti dodje pod ruke. Ovako biraš verziju ES koja ti odgovara. AllCores uvek radi, nju ne menjaš.

----------------

Imate diskusiju na ovom forumu o ES i ostalim....

http://jplay.eu/forum/index.php?/topic/3063-pink-hq-minorityclean/page-190

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, vdzele said:

Pre mesec dana je izišla nova verzija 2.114

Ja sam još na prvoj verziji. Baš ću da probam, ali ako kažeš da je bolje to je onda to. Od ostalih "poboljšanja" koristim samo Fidelizer najnoviju free verziju. Minority clean i ne primećujem da radi nešto značajno, pa sam ga batalio. Probaću i taj ES jednom. Verovatno bi najbolje unapređenje bilo da stavim SSD umesto klasičnog diska, nego taj mi je pun muzike i ima 2TB. Skup mi je SSD od 2TB, a mesta i konektora za drugi disk u HP mini PC nema. Jedino da skinem CD/DVD i umesto toga ubacim neki manji SSD, ali to mi zatreba povremeno tako da nije opcija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...