Jump to content


Zagrevanje sistema


Delija

Recommended Posts

Koliko vremena vasem sistemu treba da zasvira kako "ume" prilikom ukljucivanja?

Pri tom ne mislim na prvo ukljucivanje ili ukljucivanje nakon duze pauze.

Takodje, ne mislim na "zagrevanje" slusaoca - za vreme zagrevanja sprava moze lagano i da se izadje iz sobe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posle 45 min zvuci odlicno. Desi mi se da iz neizdrza pustim novu plocu odmah i da bude zvuk bas losiji i da iz numere u numeru  bude sve bolji. Onda je pustim iz pocetka i to bude toliko bolje da je sa odusevljenjem odslusam celu jos jednom. Uslov je naravno da je muzika dobra... Nakon sat ipo dva zvuk bude sjajan. Dosta slusam internet radio u svrhu podgrevanja.  Lampe su u pitanju pa to nista nije nepoznato. Sa tranzistorcima je amp bio za ozbiljno slusanje vec za 15-20min.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Koliko vremena vasem sistemu treba da zasvira kako "ume" prilikom ukljucivanja?

Најбоље након 1.5 сата ротације грамофона - потврђено са све бројкама:

Али ово подразумева грамофон и механички елемент. Како је код тебе у просеку?

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, InSides said:

Али ово подразумева грамофон и механички елемент. Како је код тебе у просеку?

Kod mene nema "mehanike" i pokretnih delova uopste (i disk je SSD :)), ali treba mu 10-15 minuta da pocne da svira, jedno pola sata da se fino razmrda, a za oko sat vremena je to to.

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene 10min paljenje bez muzike i oko 15-20min uz muziku dolazi sistem do punog izražaja. Ako slušam gramofon malko se žrtvuje prva strana ploče. Ipak najbolje je kada upalim i ostavim sistem 20min bez muzike pa onda sednem da slušam. Tada je od prve pesme sve lovely. :listen

Link to comment
Share on other sites

Pa podsjeti me tema na istinitu pricu od pre koju godinu.
Vrlo dobar prijatelj kad je dotjerao sistem po nekoj svojoj volji i mogucnostima, svo vrijeme mi je tvrdio da poslije sat i po do dva da se cuje sjajno.Al bas, ono, sjajno.Ovako je govorio : "Sto duze slusam, sve je bolje, ali stvaaarno"...Ja sam, naravno, razmisljao..pa da, ako su neke lampe ima smisla..ako je neki silicijum germanijum..ma moralo bi to i prije tih sat i po do dva.Trajalo je to tako neko vrijeme dok nije dogovoreno neko slusanje..
I...dodjem ja...sjednem...i onda spazim...boca se otvorila....
Da..sve je zaista zvucalo bolje ;)..Sto smo duze slusali, bilo je sve bolje i bolje... : :) :)...
P.S. ..Poslije mi je priznao, da mu to dodje kao veoma bitna komponeta sistema....pojacalo, dac, cd, boca, zvucnici, kablovi....:)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...