Jump to content


Zamena vesanja na drajveru - kompletna filozofija


Airwave

Recommended Posts

Kad vidis Svapske cene ne isplati ti se da zivis a ne da radis zvucnike..

Canton Ergo 900DC.

Za DHL nemas nista ispod 50e garantovano ( vise puta narucivao ). Samo veruju fakturama iz EU i slicnih ozbiljnih zemalja, Kineze uglavnom otvaraju i procenjuju posto su oni poznati da pisu 5$ vrednost na skoro sve.. Mozes citati ako te zanima : 

https://forum.benchmark.rs/threads/carina-na-posiljke-faq-u-prvom-postu.269500/

Kontaktiracu oba gospodina pa da vidim sta ce reci. Ja sam zapadna Srbija najpoznatije ovamo a blizu sto mogu reci jeste Zlatibor.

Link to comment
Share on other sites

Na hifishark su 230-580eur. A imaju basove od 19cm (7"), što bi se reklo nezgodna dimenzija. Vešanja na ebay od 7" su previše velika, a od 6.5" previše mala. Na kraju će možda morati recone da se kupi i ako je to preskupo. Za te pare mogu sva 4 basa da dobiju novo sunđerasto vešanje. Nebi ja tu ništa diro. Ako se nađe odgovarajuće gumeno vešanje onda može, to nije skupo.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je koliko će na kraju da košta popravka, a koliko to oštećenje utiče na eventualnu prodajnu cenu.  Može se desiti da novo vešanje vizuelno ne odgovara starom pa će biti još gore. U principu menjaju se vešanja u paru, u ovom slučaju u kvartetu. Nešto zbog izgleda, nešto zbog promene zvuka koja je neminovna. Čak i da se ugradi identično originalno vešanje, ono nije istih karakterisatika kao ona stara 20god. ili već koliko Može biti danas malo drugačiji materijal nego onda, a i stara su se promenila zbog starenja.

Treba proveriti da nema na ebay ili KP da se kupi originalni driver, možda ispadne povoljnije nego kompletan recone plus servis. Pojavljuje se povremeno svašta, ima puno ovih što rasturaju zvučnike i prodaju komponente. Više se zaradi, pogotovu ako su neki driveri razvaljeni ili neispravni, a ne isplati se popravka.

Link to comment
Share on other sites

Sta su ti Svabe ☺️

We also have a representative in Serbia. You can contact him, maybe he can help you and it is easier and faster.
His address is:
4 Audio d.o.o.
Urosa Martinovica 29
11000 Belgrade
Telefon: +38111-7704320
Email: [email protected]
Internet: https://shop.4audio.rs/

I ja mislim da je od cigarete od lemilice nije sigurno. Voleo bih da ih sredim, svejedno ce vremenom ta rupa samo da se otvara. Javljam sta je ko rekao.

Link to comment
Share on other sites

Kako misliš da ti neko proceni vrednost kablova kad od podataka imamo samo da je u pitanju OFC (oxygen free copper) žica, dužine 2x5m?

Ko je proizvođač žice?

Da li je pravljeno (99% jeste) ili nije?

Ko je proizvođač bananica? Koje su tačno i od čega su napravljene?

Inače, ako su pravljeni u većini slučajeva mogu da se prodaju za deo vrednosti samog materijala, nekad ni za toliko.

Da ne pričam o tome što ih treba probati, retko ko će ti uzeti “no name” kabl na keca, bez probe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...