Jump to content


Aurex SY-C15 + Aurex SC-M15 + Acoustic Research 38s


Koumbare

Recommended Posts

Zamolio bih vas da mi pomognete/prokomentarišete/posavetujete oko pojačala i zvučnika na kojima skoro 30 godina slušam muziku.

Načelno sam zadovoljan za kućno slušanje ali pošto imam još jednu lokaciju gde sve češće slušam muziku razmišljao sam se da u nabavci opreme za tu lokaciju možda iskombinujem pa ili da na postojeće pojačalo uzmem druge zvučnike ili da za zvučnike uzmem drugo pojačalo. 

Sve češće imam priliku da malo glasnije ili glasno slušam muziku u ovakvoj postavci ali me kao nešto "žulja" kad baš odvrnem jer mi se zvuk promeni...

Šta u stvari hoću da pitam - da li je ovako upareno sve "optimalno" ili bih mogao da razmišljam o kombinatorici sa drugim komponentama, kad već planiram i razmatram nabavku?

Za muziku bez mnogo basa je ok kao npr jazz, akustična ili klasična ali kad treba malo da "zabrunda" tu već zafali "masti". :D 

1972849895_AurexSC-M15.jpg.ea2a8961b6aea3288e31a579a1dc9cd6.jpg

Model : stereo power amplifier
Circuit method : Differential 2-stage all-stage direct connection Pure complementary OCL / DC amplifier
Single : push-pull output stage
Continuous : output 2ch drive: 50W + 50W (8Ω, 20Hz-20kHz) 55W + 55W (8Ω, 1kHz)
BTL drive: 100W (8Ω, 1kHz)
Total harmonic distortion : (20Hz-20kHz, 8Ω) 0.02% (during continuous output) 0.01% (at 5W output)
Intermodulation distortion : (50Hz: 7kHz = 4: 1) 0.02% (during continuous output) 0.01% (at 5W output)
Output Bandwidth :  (IHF) 10Hz-70kHz
Frequency characteristics :  DC ~ 70kHz +0 -1dB
Input sensitivity / impedance 1.0V / 56kΩ
Damping factor : 60 (8Ω)
Signal-to-noise ratio (IHF-A network) 115 dB
Residual noise :  0.1mV
Semiconductor transistors used: 22
Diodes: 20
FET: 3
IC: 1 piece
LED: 3
Power supply voltage  : AC100V, 50Hz / 60Hz
Power consumption  : 120W
External dimensions  : Width 257 x Height 106 x Depth 211 mm
Weight  : 8kg

aurex_stereo_pre_amplfier_sy_c15_1598713.jpg.4bcf62ff5cc22e3f5a547fcbb28a933d.jpg

Frequency response: 10Hz to 100kHz

Total harmonic distortion: 0.01%

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 88dB (MM), 106dB (line)

Output: 150mV (line), 1V (Pre out)

Dimensions: 257 x 54 x 208mm

Weight: 2.7kg

 

AR38s.jpg.3371d367b70eec194b133a142b2e45b8.jpg

Drivers : 10" woofer , 1.25" cone tweeter
Efficiency : 88dB @ 1W / 1m
Nominal impedance : 8 ohms
Power rating : 15W - 100W
Frequency response : 45Hz - 22kHz

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Koumbare changed the title to Aurex SY-C15 + Aurex SC-M15 + Acoustic Research 38s
6 minuta ranije, Koumbare said:

Za muziku bez mnogo basa je ok kao npr jazz, akustična ili klasična ali kad treba malo da "zabrunda" tu već zafali "masti". :D 

Нормално, снагашу недостаје још по који цилиндер/снаге а и обртног момента.

Link to comment
Share on other sites

Ah ta tehnika ...mene je navigacija odvela prvo lepo kroz tunel do Klagenfurta, a u povratku do vrha Karavanki ...polakice nogu pred nogu,u drugoj ...u pocetku smo uzivali u prirodi,a posle u religioznim momentima i preznojavanju do Vilah-a...po povratku pala generalka. Al ima takav krs od auta pravu dobru namenu...kao pocetnicki novom vozacu kako je i zavrsio.

Sve u svemu da se vratimo temi,kad amp tako zanemoca nije zdravo, udje cas posla u kliping i odose zvucnici.Imao sam to bas sa AR.Ne ja doduse vec kupac koji ih je stavio na kilav amp, otisla oba visokotonca.Tako da pripazi.

Link to comment
Share on other sites

Maislim da vi malo potcenjujete taj snagaš, može on odlično da potegne...Ako zafali snage, kupi još jedan pa bridžuje i ima monoblokove, ima ih često u ponudi....Na papiru ima relativno snage ali je strujno potentan, aluminijumsko kućište, može da tera šta hoćeš.....kao NAIM   B)

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na podeljenim komentarima/mišljenjima do sada. Možda nisam dovoljno dobro objasnio da ta promena zvuka ide kad ga baš "otpanjim" što, kako sam naveo, dugo nisam imao prilike da radim. 

Za neko normalnije slušanje je sasvim u redu i tako najčešće i slušam muziku. 

Zbog nabavke komponenti za tu drugu lokaciju razmišljao sam možda da za Aurexa nabavim neke bookshelf zvučnike a da za AR uzmem neko pojačalo/risiver pa da ga tako iskombinujem. 

Imam utisak da bi AR mogli još bolje da sviraju ako ih uparim sa nečim drugim pa me zanima šta bi to drugo moglo biti... u kom pravcu da razmišljam? Nisu oni neki high end pa verovatno i pojačalo ne bi trebalo da je bolje jer onda ulazim u igranku bez prestanka (menjaj zvučnike jer pojačalo može više/bolje).

Po glavi mi se mota neki Marantz 22 serije ili Pioneer SX, možda bi to moglo lepo da se upari sa AR-om? A za Aurexa možda da uzmem neke B&W bookshelf... recimo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...