Jump to content


Izbor CD plejera - jednostavna pitanja


fuyshe

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, petarjovic said:

Svaki uredjaj ima više načina povezivanja, cd playeri imaju i analogne(rca ili xlr) i digitalne (opt. I coax), šta ćeš koristiti zavisi...

TV noviji smart, optičkim na DAC.

ok, evo da konkretizujem: ovaj sony jedino od izlaza ima coax i scart. kako da ga spojim na pretpojacalo koje ima samo rca duple ulaze?

Link to comment
Share on other sites

Može kao digitani izvor za DAC biti bilo kakav CD/DVD plejer koji ima neki digitalni izlaz (Spdif/Toslink ili ti narodski coax/optički). Nego mi znamo kako sviraju ovi Pioneer DV modeli,  tako da će ti drugi jeftini raditi ako je sve ispravno, ali ko zna kako će zvučati. Pokušaj da se iz jeftinih DVD plejera dobije bilo kakav dobar zvuk sa analognih izlaza  je osuđen na propast. Takvo nešto ne postoji, čak ni DV300 nije bolji, kod njega valja samo Spdif izlaz.

Znači suština je: jeftin Pioneer DV, DAC sa svim mogućim digitalnim ulazima, pretpojačalo (ili možda bez njega ako DAC ima varijabilni analogne izlaze), izlazno pojačalo i zvučnici. A na DAC se samo dovode digitalni signali sa raznih uređaja koji imaju digitalne izlaze, a telefoni i slično se digitalno povezuju na DAC preko Bluetooth konekcije.  Naglasio sam namerno reči koje sadrže digital da ne bude neke zabune. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nixie said:

Može kao digitani izvor za DAC biti bilo kakav CD/DVD plejer koji ima neki digitalni izlaz (Spdif/Toslink ili ti narodski coax/optički). Nego mi znamo kako sviraju ovi Pioneer DV modeli,  tako da će ti drugi jeftini raditi ako je sve ispravno, ali ko zna kako će zvučati. Pokušaj da se iz jeftinih DVD plejera dobije bilo kakav dobar zvuk sa analognih izlaza  je osuđen na propast. Takvo nešto ne postoji, čak ni DV300 nije bolji, kod njega valja samo Spdif izlaz.

ok, vjerovatno ću probat ovaj sony što imam, što sam naveo u prošlom nekom postu s nekim dac-om

a možda i vidim neku drugu kombinaciju

hvala 

Link to comment
Share on other sites

On 8.2.2022. at 15:10, Father said:

Ovo videh pre neki dan kod nas u oglasima i mislim da je blizu tvog budžeta, a pruža i dodatne pogodnosti DAC-a.

 

Od svega pobrojanog, obrni okreni ovaj predlog ispada najbolji.Imas konkretan Cd plejer i otvori oglas do kraja i pogledaj sta sve od ostalih digitalnih ulaza za ostale izvore zvuka, a objedinio si u jednoj kutiji sve.

Sto bi nas narod rekao i pare i jare.

Alternativa je jeftiniji plejer kao transport plus dac sto recimo da moze u 500eur da stane i bude odlicno.

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bendtner said:

Na Denon pma 360 i kinesko pretpojačalo, kako kaže čovek da ima, predlažu se plejeri od 500 evra, transporti, dakovi, čuda ...

 

 

Pravo u centar. 

Da se razumijemo, imam dobar zvuk, za moj pojam. Samo trazim pristupacnu opciju za cd reprodukciju jer ce postojeci cd pjejer u smece. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Wizard Of Gore said:

Ti si @fuyshe srećan koliko si težak kad ti tema nije otišla u pravcu "ma kome treba cd player, pređi na tidal" :D 
Ne znam koji novac je namenjen za ovu kupovinu, ali onaj predlog sa oglasa deluje kao najbolja opcija 👍

pa imam i tidal premium ali njega preko bluetooth slusam preko pretpojacala....nije strimer u planu:)

ok, hvala

Link to comment
Share on other sites

Verovatno je bolji taj Bluetooth na DAC-u nego taj na prempu. Ne znam kako zvuči to pretpojačalo (sa onog linka), ali verovatno će bolje zvučati DAC direktno u pojačalo, ozbiljnija je sprava. Nije tu problem sam Bluetooth risiver, koliko DAC iza njega, verovatno neki skromniji. Ja recimo imam SMSL B1, oko 60$ je to koštalo. Povremeno ga koristim, uglavnom za slušalice jer je bolji i glasniji od telefona koji imam. To je Bluetooth risiver sa Wolfson DAC-om i izlazom za slušalice. Ima analogne line i digitalne izlaze (SPDIF/TOSLINK). Mnogo bolje recimo zvuči kad ga povežem preko SPDIF digitalno na svoj (znatno kvalitetniji) DAC nego ovako analogno samostalno na preamp. Tako da ima puno mogućih kombinacija, treba odabrati najbolje zvučeću varijantu. Ja lično mislim da svakako tražiš DAC sa Bluetooth, koji može raditi bez pretpojačala. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nixie said:

Verovatno je bolji taj Bluetooth na DAC-u nego taj na prempu. Ne znam koje je to pretpojačalo (daj neki link), ali verovatno će bolje zvučati DAC direktno u pojačalo, ozbiljnija je sprava. Ja recimo imam SMSL B1, oko 60$ je to koštalo. Povremeno ga koristim, uglavnom za slušalice jer je bolji i glasniji od telefona koji imam. To je Bluetooth risiver sa Wolfson DAC-om i izlazom za slušalice. Ima analogne line i digitalne izlaze (SPDIF/TOSLINK). Mnogo bolje recimo zvuči kad ga povežem preko SPDIF digitalno na svoj (znatno kvalitetniji) DAC nego ovako analogno samostalno na preamp. Tako da ima puno mogućih kombinacija, treba odabrati najbolje zvučeću varijantu. Ja lično mislim da svakako tražiš DAC sa Bluetooth, koji može raditi bez pretpojačala. 

evo ga

https://www.aliexpress.com/item/1005003256886954.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47cf75f9Kr6rje&algo_pvid=b2985175-04e6-4bcc-b475-7a2035c0a7ed&algo_exp_id=b2985175-04e6-4bcc-b475-7a2035c0a7ed-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000024883081463"}&pdp_pi=-1%3B98.99%3B-1%3B6502%40salePrice%3BUSD%3Bsearch-mainSearch

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

Od svega pobrojanog, obrni okreni ovaj predlog ispada najbolji.Imas konkretan Cd plejer i otvori oglas do kraja i pogledaj sta sve od ostalih digitalnih ulaza za ostale izvore zvuka, a objedinio si u jednoj kutiji sve.

Sto bi nas narod rekao i pare i jare.

Alternativa je jeftiniji plejer kao transport plus dac sto recimo da moze u 500eur da stane i bude odlicno.

 

+1

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, fuyshe said:

Taj preamp ti služi samo zbog bluetootha - prodaš tog kineza i uzmeš neki kršteni DAC sa svim potrebnim ulazima i to je to za početak (kao početni transport već imaš DVD plejer).

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zek said:

Taj preamp ti služi samo zbog bluetootha - prodaš tog kineza i uzmeš neki kršteni DAC sa svim potrebnim ulazima i to je to za početak (kao početni transport već imaš DVD plejer).

pretpostavljam da su to ovi Topping dacovi? Ili neki drugi?

vidio sam negdje da se nudi napajanje...treba li to, o čemu se radi?

Link to comment
Share on other sites

On 9.2.2022. at 9:36, fuyshe said:

sistem koji imam su Linn Keilidh LS300 zvucnici, Denon PMA360 pojacalo

Zar pojačalo koje koristiš već nema predpojačalo u sebi. Čemu predpojačanje ispred predpojačanja!?

Ok je da ga koristiš za Bluetooth konektovanje sa telefona i Tidal, kao rešenje. Čini mi se da je za to Denon pojačalo koje si naknadno prijavio i moj predlog CD-a Cambridge Audio Azur 840C previše kvalitetan.

Kupi brate onaj Pioneer DVD što ti predlaže Nixie i uživaj. Ne komplikuj sebi život na tom nivou na kome ti je trenutno sistem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...