Jump to content


Kablovi od po 1000 eura


lucas

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

31 minuta ranije, JTGTS said:

Ja recimo moj Mcintosh tesko da cu menjati, eventualnno za ma12000. On je lepo svirao i sa strujnim kablom od 500e ali kad sam stavio ansuzov kondicioner pa jos i ansuzov strujni kabl on je zasijao u punom sjaju.

Taj kabl i kondicioner dostizu pola cene mc-a ali zvuk je drasticno poboljsan.Pitanje je sad dal sam po toj logici trebao da uzmem drugo pojacalo ? Ne pada mi na pamet mek koji posedujem prelepo izgleda i prelepo svira tako da po meni ta teorija pada u vodu.

 

Sve je to super, ali ako je Contour S 5.4 i dalje u onom sobicku, dzabe svog tog krecenja skupim bojama... :(

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sten said:

Miletrosak ti dobro govori u par postova, a sad još imamo "matematički pristup", pa na kraju i statistički. Ja sam mislio da je to samo za totalne novajlije. Stvarno ne vidim smisao u ovakvom pokušaju objašnjenja zašto netko kupuje "skup" kabel. Ili bilo koju drugu komponentu. Jer, kabel je isto komponenta, to je valjda svima jasno, ne?

 

 Naravno da nisu komponente. Komponente su aktivni uredjaji, kablovi po definiciji to nisu.

 Kapiram da je ovo super "prica" za nekog ko prodaje monokristalni unobtanium u izolaciji od dlake neprcane veverice, poslednja serija provela 48h ispod tesline purpurne ploce - ali to ne menja nista. Nisu aktivni.

2 sati ranije, miletrosak said:

Nisam se tebi ni obratio tako da si ih verovatno sam cuvao.

 Nego meni, posto je ok biti bezobrazan?

51 minuta ranije, JTGTS said:

Ja recimo moj Mcintosh tesko da cu menjati, eventualnno za ma12000. On je lepo svirao i sa strujnim kablom od 500e ali kad sam stavio ansuzov kondicioner pa jos i ansuzov strujni kabl on je zasijao u punom sjaju.

Taj kabl i kondicioner dostizu pola cene mc-a ali zvuk je drasticno poboljsan.Pitanje je sad dal sam po toj logici trebao da uzmem drugo pojacalo ? Ne pada mi na pamet mek koji posedujem prelepo izgleda i prelepo svira tako da po meni ta teorija pada u vodu.

 Da li su za te pare mogao da uzmes MA12000? :) Da jesi, da li bi i dalje mislio o kablovima?

 Strujni kondicioner je aktivna komponenta. Ako za njim ima potrebe, tj. ako je struja puna suma - onda je to neka druga prica u odnosu na kabl.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nkrgovic said:

 

 Da li su za te pare mogao da uzmes MA12000? :) Da jesi, da li bi i dalje mislio o kablovima?

 Strujni kondicioner je aktivna komponenta. Ako za njim ima potrebe, tj. ako je struja puna suma - onda je to neka druga prica u odnosu na kabl.

Sad mislim da uzmem ma 12000 tako da dodje na isto 😂. Ima razlike sa kondicionerom iako je sve novo od bandere do sukoa a trafo stanica iz 1948 je na 20m od kuce.

Link to comment
Share on other sites

Да би било који, па и најскупљи систем свирао како може треба бити уклопљен пропорционално са просторијом где се налази а и да се та просторија адекватно акустички третира. Каблови су шлаг на торти, да се исцеди још која кап "високе верности". Веома су битни али долазе на крају.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, nkrgovic said:

 Naravno da nisu komponente. Komponente su aktivni uredjaji, kablovi po definiciji to nisu.

Imaš jako krivu definiciju. Koju ti je @miletrosak lijepo vizualno dočarao.

Štoviše, po toj tvojoj, ni zvučnik onda nije kompionenta, jer se radi o pasivnoj napravi.

Link to comment
Share on other sites

U ovoj temi se javlja nekoliko različitih pojmova. Prva je CENA, druga je VREDNOST, i treća je LIČNA UPOTREBNA VREDNOST. O tome su napisane mnoge pametne knjige poput "Bogatstva Naroda" Adama Smita još u Bahovo vreme. Cena može da bude svakakva, i pitanje te gde, kada, na kom tržištu, i pod kojim uslovima. Činjenica je da se glavne svetske valute štampaju u ogromnpj količini i neki slojevi imaju pristup velikom novcu, što je jedan od razloga ovako ludačkog skoka cena HI-FI uređaja.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gvlada said:

Да би било који, па и најскупљи систем свирао како може треба бити уклопљен пропорционално са просторијом где се налази а и да се та просторија адекватно акустички третира. Каблови су шлаг на торти, да се исцеди још која кап "високе верности". Веома су битни али долазе на крају.

Slazem se da je prostorija bitna ali ja pokusavam da uklopim hifi u svoj zivotni prostor a ne obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...