Jump to content


Kablovi od po 1000 eura


lucas

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako znaš ako nisi slušao?
Znam da ti je ovo hipotetičko pitanje i da si dobro upoznat u materiju. Pored karakteristika kabla koje nadoknađuju nedostatke pojačala pri dižinama od minimum 3,5m, kao što već reče neko, prednost su i konektori koji su urađeni od potpuno istog materijala od koga su izlazi.
Međutim tema je power cable...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, SUROKVL said:

Kako znaš ako nisi slušao?

To i jeste problem ovde, vecina ljudi nagadja.

Kad probas nesto kod sebe, drugara istestiras detaljno mozes da das neko svoje misljenje i cak iako ti se nesvidi kabl mozda nije los nego jednostavno se nije uklopio sa ostatkom sistema ( ili je stvarno djubre 😁 ).

Link to comment
Share on other sites



Da prenesem moje iskustvo,kupio pre mesec dana Naim 5 (2001 god),slusao dva-tri dana ...danas mi stize Nac A5 zvucnicki i uporedicu ga sa kabelom koji je stalno u sistemu,a to je Acoustic Zen Satori,pa javljam utiske.Ali ne sumnjam uopste da ce rezultat biti na strani Acustic zen-a.
...tako da,samo test, proba,slusanje......
 


Ja uopšte nisam nagađao nego drugi. Rekao sam da se ne slažem.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dok sam imao naim isprobao sigurno 10-tak zvucnih,cak i srebrnih ..uh to bas nije islo.Tamo Naca5 bas dobro lezi tonski i uvek mi se svideo njihov pun ton i odlican bas koji je lezao uz zvucnike u kompresiji pritom je sve ostalo u ravnotezi dok su druge zice to remetile.Nisam ga jos promenuo,sredjivao sam druge delove sistema. Dosta se i u sadasnjem sistemu snasao,ne strci nista i godi mi mocan bass koji izlazi iz Esl i kome oni verovatno doprinose ostatak spektra je bas cist i ne osecam nikakvu zaprljanost srednjih, sibilante u glasu i sl. suskanja.Planiram se malo poigrati kablovima i bas me zanima u kom ce smeru zvuk da ode.

Link to comment
Share on other sites

On 11.2.2022. at 9:46, Delija said:

 

Nebulozno je glupi kabl platiti koliko i pojacalo ili ne daj Boze vise od toga.

To nije ni za forum, ni za FB grupe - to je za grupnu terapiju :rolleyes:

ovo je uslikano ovde nedavno,ste je izvadjeno iz jednog sistema,set kablova Nordost Odin 2=200.000US (nije stamparska greska)...verovatno su zamenjeni za jos nesto skuplje,pretpostavimo i boljezvucece...Peter Qvortrup radi prezentacije sistema Level 4 (?) sa zvucnickim kablovima koji su najverovatnije Sogon LX 96 Silver,duzni metar cca 3500 funti,koji su vec sami adekvatni za bi-wire aplikaciju,ali ih on trosi na svaki pol po jedan vod (AN E neka specijalna izvedba,dvosistemci)...ako uzmes recimo da je to 2,5mx4 voda=10m x3500=35000 funti,samo jedna strana...70.000 funti samo zvucnicki kablovi,gde je ostalo ?...mozda nema puno prodatih takvih sistema,ali ih ima...u nekim sredinama se jedan kabl,tretira kao komponenta...sto se mi pa sekiramo,ko na sta trosi pare,bitno da je ON zadovoljan...Nadal nosi sat od 2.000.000US.....i ? 😇

nordost odin 2 60M.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim svrhu poredjenja, al'...

1. Malo si preterao - nije 2M, nego 1M.

2. Ne nosi on sat od 1M uz odelo od 100 dolara, auto od 3k i kucu od 50k.

3. Najbitnije - on taj sat nije platio, vec njemu placaju da ga nosi ;) A i da ga je sam kupio - tu lovu zaradi za pola jednog veceg turnira ili za nedelju-dve od sponzora.

 

 

p.s. A da - ljudska glupost je beskonacna. Dace neko i 5M na kablove - ne sumnjam. Verovatno vec i jeste, samo mi ne znamo.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Delija said:

Ne vidim svrhu poredjenja, al'...

1. Malo si preterao - nije 2M, nego 1M.

2. Ne nosi on sat od 1M uz odelo od 100 dolara, auto od 3k i kucu od 50k.

3. Najbitnije - on taj sat nije platio, vec njemu placaju da ga nosi ;) A i da ga je sam kupio - tu lovu zaradi za pola jednog veceg turnira ili za nedelju-dve od sponzora.

 

 

p.s. A da - ljudska glupost je beskonacna. Dace neko i 5M na kablove - ne sumnjam. Verovatno vec i jeste, samo mi ne znamo.

po ovdasnjim lokalnim sajtovima je bila prica da je to 2M...cela prica nije ovde barem pokrenuta ni zbog Nadala,nit zbog Noleta,posto se nema lokalne zainteresiranosti,nego zbog jednog da kazem balavca iz ovdasnje X partije,koji se eto bahato sepuri po internetu,otpusta radnike iz svoje firme po Y objasnjenju,i nosa raznorazne satove,vozi X aute,zivi u vili od Y para...okej,izvrnjavam se nije 2M,nego je samo 1M,moze se taj sat,ili auto,na kraju krajeva i platiti iz svog dzepa...ene ti ga ceh,sto se malo provozao po nemackom auto putu sa 417km/h sa svojim Bugattijem,i sad svi hoce da ga razapnu na krst (jesi li ikad prije cuo za njegovo ime?),jer im smeta da je on jednostavno mogao "to" da uradi...glupost je ne prihvatiti da to neko moze da ima,moze da uradi...da ti bude jasno,totalni antikablovac,koji trosi kablove od 3-5 eura u svom sistemu,i vozi seljacki auto...

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, JTGTS said:

To i jeste problem ovde, vecina ljudi nagadja.

Kad probas nesto kod sebe ... mozes da das neko svoje misljenje ...

Nikako da skužim kako ovdje dobiti multiquote, ali i ovako će poslužiti.

Da, a ta većina se može točno odrediti upravo na osnovu ovoga u drugoj kvotanoj rečenici. Vrlo jednostavno.

No, donijeti doma nešto i poslušati na nekoliko dana nije uvijek jednostavno, a obično nešto i košta. Netko to ne može skoro nikako "odraditi" ili jednostavno ne želi. Jednostavnije i jeftinije je "nagađati" ili tzv. "copy-paste mudrost", i tako se "mišljenje" širi i postaje "relevantno".

Ne mislim da je to problem ovog foruma, to je problem mnogih foruma, a na ovim našim prostorima skoro svih. Na žalost, svodi se na kupovnu moć. Ako imaš više love, ili su ti prioriteti drukčiji nego nekom drugom, puno lakše ćeš doći u poziciju da možeš nešto poslušati u svom sistemu tjedan-dva ili više, pa ćeš onda moći reći nešto relevantno nekom uređaju.

Za razliku od popodnevnog druženja, koje ni ne računam pod ozbiljno slušanje, kao ni sajmove i slično.

Link to comment
Share on other sites

"Ne mislim da je to problem ovog foruma, to je problem mnogih foruma, a na ovim našim prostorima skoro svih. Na žalost, svodi se na kupovnu moć."

 

jbga,ovo je jedno od kljucnih pitanja,koje treba prihvatiti,sazvakati i prihvatiti...no hard feelings prema ikome,vlasnicima low budget sistema nije jasno vec,sta ovi zele/hoce iz srednje kategorije...kolko nije jasno njima,tolko bi isto razumevanja trebali imati ti iz "srednje kategorije" prema top high end-u...gde su granice low/middle/high/top hind-a,odredjuje novcanik...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, paja959 said:

Peter Qvortrup radi prezentacije sistema Level 4 (?) sa zvucnickim kablovima koji su najverovatnije Sogon LX 96 Silver,duzni metar cca 3500 funti,koji su vec sami adekvatni za bi-wire aplikaciju,ali ih on trosi na svaki pol po jedan vod (AN E neka specijalna izvedba,dvosistemci)...ako uzmes recimo da je to 2,5mx4 voda=10m x3500=35000 funti,samo jedna strana...70.000 funti samo zvucnicki kablovi,gde je ostalo ?.

 Prvo, da li mislis da Qvortrup placa te kablove 70,000? To nije proizvodjacka cena.

 Drugo, taj kabl je na toj prezentaciji nesto sto se prezentuje. Naravno da ces staviti kablove od 70,000 ako ubedjujes nekoga da potrosi te pare na kablove. Aman.

  Trece i najbitnije: Te kablove stavljaju na sistem od par miliona. Isto sto ti je rekao Delija. Jedan od dva najveca nonsensa koja sam cuo oko kablova je kad kupe kabl koji kosta kao jedna od komponenti u tom sistemu.

 I da, naglasak je na kupe. Ja imam jos uvek u kuci neku "rukotvorinu", kalemio sam Allo DAC na R-Pi, malo probrao napajanje, malo se igrao... meni bilo zanimljivo. Ja sam u to investirao 60-70 EUR, posto sam Pi vec imao. Nek bude 100 cena. Taj sistem je vezan Chord Cobra 3 RCA->DIN kablom koji je kostao 80EUR. Zasto? Zato sto mi je stojao na polici. Meni to nije kabl od 80 EUR, meni je to besplatan kabl - da sam kupio interkonekt od 30 EUR, kostao bi me vise. :D

 Tako da, sve sto probam reci je: Nije problem kupiti kabl X, koliko god da kosta, ako se ti svidja efekat da ga imas u sistemu. Jedino sto je glupo je zvati to optimizacijom zvuka - ako taj kabl kosta kao da si uzeo bolje komponente. To mozda jeste "bolje" ali nije optimalno trosenje novca (od latinskog optimus - najbolji) na poboljsanje zvuka. 

 Ja cak prihvatam i "ovo je za mene najbolje", ako je to u pitanju neki licni stav. Skoro pogledah neki video gde John Darko prica kako je njemu lava lampa bitna za slusanje zvuka. Nemam nista protiv, skroz razumem.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, nkrgovic said:

 Prvo, da li mislis da Qvortrup placa te kablove 70,000? To nije proizvodjacka cena.

 Drugo, taj kabl je na toj prezentaciji nesto sto se prezentuje. Naravno da ces staviti kablove od 70,000 ako ubedjujes nekoga da potrosi te pare na kablove. Aman.

  Trece i najbitnije: Te kablove stavljaju na sistem od par miliona. Isto sto ti je rekao Delija. Jedan od dva najveca nonsensa koja sam cuo oko kablova je kad kupe kabl koji kosta kao jedna od komponenti u tom sistemu.

 I da, naglasak je na kupe. Ja imam jos uvek u kuci neku "rukotvorinu", kalemio sam Allo DAC na R-Pi, malo probrao napajanje, malo se igrao... meni bilo zanimljivo. Ja sam u to investirao 60-70 EUR, posto sam Pi vec imao. Nek bude 100 cena. Taj sistem je vezan Chord Cobra 3 RCA->DIN kablom koji je kostao 80EUR. Zasto? Zato sto mi je stojao na polici. Meni to nije kabl od 80 EUR, meni je to besplatan kabl - da sam kupio interkonekt od 30 EUR, kostao bi me vise. :D

 Tako da, sve sto probam reci je: Nije problem kupiti kabl X, koliko god da kosta, ako se ti svidja efekat da ga imas u sistemu. Jedino sto je glupo je zvati to optimizacijom zvuka - ako taj kabl kosta kao da si uzeo bolje komponente. To mozda jeste "bolje" ali nije optimalno trosenje novca (od latinskog optimus - najbolji) na poboljsanje zvuka. 

 Ja cak prihvatam i "ovo je za mene najbolje", ako je to u pitanju neki licni stav. Skoro pogledah neki video gde John Darko prica kako je njemu lava lampa bitna za slusanje zvuka. Nemam nista protiv, skroz razumem.

i mislite li i Ti i @Delija da sisteme i kablove sto trosite,koncepcija, da je bas razumna za svakog?..msm nemam nista protiv Naim,Devialet,Dynaudio itd..kolko je nekima iz srednjeg esalona nejasno,sto se extra pare trose na kablove,podmetace itd iz highend branse,tolko je nejasno iz nizeg esalona,sta se pa kupuju vec te sprave iz tog srednjeg esalona...pitanje je samo,momentalno,na hijerarhijskoj lestvici ishrane gde se nalazis...😎

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ne kliknes na 'quote', nego na '+' ispred.

 Aaaa...  sad skužih. Mora se kliknuti taj + na svakom postu koji hoćeš da ti bude u jednom odgovoru. Ok, riješeno, zahvaljujem 👍

Klik'o sam ja i taj + "100 puta",  pa mi otvori onaj prozorčić s druge strane, a u njemu isto kao i bez plusa 😎

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...