Jump to content


Kablovi od po 1000 eura


lucas

Recommended Posts

Kvalitetan kabl na bilo kojoj poziciji se ponasa tako kao i da nema kabla.

Jako je dobro kad se ustanovi koja je vrsta kabla koja u vasem sistemu najmanje smeta,tj unosi najmanje promena u signal bilo koje vrste,takvu vrstu kabla staviti na sve pozicije u sistemu i tada se moze ocekivati najveci  boljitak.

Kod mene je to islo postepeno ali ovim redom.

Iterkonekt pa zvucnicki kabl i na kraju strujni kablovi.

Isti brand,isti materijali,isti izolatori i ista filozofija zvuka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako imate strujnu podlogu lošu, vaš sistem će svirati daleko lošije i sa više problema nego da to nije slučaj.

Isto je i kada imate lošu produkciju reprodukovanu na vrhunskom sistemu. Rezultat će biti loš. Fun faktor će biti impotentan i tu nema sreće.

Ako se ne obrati pažnja na podlogu džabe sav HiEnd na polici. Ono iza police !! MORA !! biti takođe vrhunskog nivoa. Manite se priče o kablovima za 20e.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Engine said:

Kad sam pitao Naimovu podršku dali preporučuju promjenu stock power kabla na novom uređaju sa nekim skupljim, iz njihovog asortimana, odgovorili su mi da tog kineza ne mijenjaju već 15 godina na nižoj i srednjoj klasi njihovih uređaja jer je provjeren. U prevodu- ne budi lud!
Za zvučne su već bili određeniji, NACA5 je "visoko preporučljiv".

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Da prenesem moje iskustvo,kupio pre mesec dana Naim 5 (2001 god),slusao dva-tri dana sa njegovim fabrickim naponskim,nakon toga stavio Ansuz main X naponski kabel i razlika je   bila veoma cujna, u korist Ansuza, naravno (bass zategnutiji,sredina i visoki cistiji i itd...)....danas mi stize Nac A5 zvucnicki i uporedicu ga sa kabelom koji je stalno u sistemu,a to je Acoustic Zen Satori,pa javljam utiske.Ali ne sumnjam uopste da ce rezultat biti na strani Acustic zen-a.

...tako da,samo test, proba,slusanje......

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Delija said:

Koliko kosta Naim 5, a koliko Ansuz X?

Da ste ovo pitanje postavili na nekoj fb haj faj grupi to bi i razumeo,ali na na forumu gde su sami ekscentrici po pitanju zvuka,to ne mogu razumeti.....prica je isla tako sto sam prvo izmenjao sijaset naponskih kablova cenovne klasedo 100-250e,furutech,kimber.......

 

nekome kome je samo zvuk bitan,ovakve floskule su totalno nebitne.

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Engine said:

Ovo je prepričana moja duža prepiska sa Danom Richardom, ispitivao sam ga za Power line i prednosti njegove kupovine. Nezvanično mi je rekao da je stock kabal veoma korektan i da ga zbog toga 15godina ne mijenjaju.

 Ovo sam i ja radio, tj. raspitivao se. Taj "crabtree" kabl kako ga zovu kosta, ako se dobro secam 15 funti. Mene je @sondek uputio na to kao resenje.

 

25 minuta ranije, miletrosak said:

Zar je bitna razlika u ceni ako imas da je platis i ako te to usrecuje.

 Ako je cilj da te usrecuje - naravno da nije.

 Ako zelis da postignes odredjeni efekat, u smislu verne reprodukcije, onda je to, kao i sve ostalo, pitanje optimizacije. Da li ces "bolji zvuk" dobiti sa pojacalom od 300 EUR, plejerom od 300 EUR, zvucnicima od 500 EUR i kablovima od 600 EUR, ili sa pojacalom od 500, plejerom od 500 i kablovima od 150 EUR?

 Lupam cifre - ali valjda je jasno.... Tesko je opravdati optimizaciju da kablovi kostaju kao komponente. Jednostavno, zamena za bolje komponente donosi vise za isti ulozeni novac.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, sergio025 said:

Da ste ovo pitanje postavili na nekoj fb haj faj grupi to bi i razumeo,ali na na forumu gde su sami ekscentrici po pitanju zvuka,to ne mogu razumeti.....prica je isla tako sto sam prvo izmenjao sijaset naponskih kablova cenovne klasedo 100-250e,furutech,kimber.......

 

nekome kome je samo zvuk bitan,ovakve floskule su totalno nebitne.

 

Slazem se u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, sergio025 said:

Da ste ovo pitanje postavili na nekoj fb haj faj grupi to bi i razumeo,ali na na forumu gde su sami ekscentrici po pitanju zvuka,to ne mogu razumeti.....prica je isla tako sto sam prvo izmenjao sijaset naponskih kablova cenovne klasedo 100-250e,furutech,kimber.......

 

nekome kome je samo zvuk bitan,ovakve floskule su totalno nebitne.

 

Jel znas uopste sta znaci floskula?

 

Nebulozno je glupi kabl platiti koliko i pojacalo ili ne daj Boze vise od toga.

To nije ni za forum, ni za FB grupe - to je za grupnu terapiju :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nakon slusanja bar 15 razlicitih naim pojacivaca moje licno misljenje je da je taj nait 5 ozbiljan krs. Bukvalno jedini koji je sa mojim tadasnjim zvucnicima napravio totalnu muljacinu umesto zvuka. Prodaj ga slobodno i polovinu para od kabla ulozi u doplatu za bilo koji naim amp. Vec 5i je sasvim pristojan. Bilo mi je vrlo neprijatno da kolegi koji ga je doneo da proba kazem svoje iskreno misljenje pa sam nesto smuljao po sistemu koliko para toliko muzike. Ali sam mu umesto toga ipak pustio sa svojim tadasnjim ampom.Sokirao sa sa razlikom i pobegao za 15 min. Bolje da sam mu iskreno rekao da amp ne valja jer su i drugi naim ampovi prakticno iste klase tu odlicno zvucali ...mozda se i on namenjao kablova.

Verovatno postoji nacin da taj amp zvuci koliko toliko dobro sa nekim zvucnicima koji su jako laki za pogon, ali sumnjam...te moje zvucnike sam probao i sa skromnim arcam ampom i sve je bilo OK. Za mene je to bio sok obzirom da sa za 30g sa naimom do tad imao uvek priliku cuti da su im upravo buzdet modeli bili jako posteno uradjeni.

Posle sam shvatio da je to namerno tako, i da je to upravo politika firme koja je u srž promenjena od odlaska osnivaca pok. Julijana Verekera.

Tako da decko imas upravo debele razloge da pare trosis na drugu stranu.Stavi 300 evra na taj amp i mislices da si na sedmom nebu.

Mojih 2 , antinaimovskih centi. Osim toga, o njihovim uredjajima kao 30g duga musterija sve najbolje.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sondek said:

Nakon slusanja bar 15 razlicitih naim pojacivaca moje licno misljenje je da je taj nait 5 ozbiljan krs. Bukvalno jedini koji je sa mojim tadasnjim zvucnicima napravio totalnu muljacinu umesto zvuka. Prodaj ga slobodno i polovinu para od kabla ulozi u doplatu za bilo koji naim amp. Vec 5i je sasvim pristojan. Bilo mi je vrlo neprijatno da kolegi koji ga je doneo da proba kazem svoje iskreno misljenje pa sam nesto smuljao po sistemu koliko para toliko muzike. Ali sam mu umesto toga ipak pustio sa svojim tadasnjim ampom.Sokirao sa sa razlikom i pobegao za 15 min. Bolje da sam mu iskreno rekao da amp ne valja jer su i drugi naim ampovi prakticno iste klase tu odlicno zvucali ...mozda se i on namenjao kablova.

Verovatno postoji nacin da taj amp zvuci koliko toliko dobro sa nekim zvucnicima koji su jako laki za pogon, ali sumnjam...te moje zvucnike sam probao i sa skromnim arcam ampom i sve je bilo OK. Za mene je to bio sok obzirom da sa za 30g sa naimom do tad imao uvek priliku cuti da su im upravo buzdet modeli bili jako posteno uradjeni.

Posle sam shvatio da je to namerno tako, i da je to upravo politika firme koja je u srž promenjena od odlaska osnivaca pok. Julijana Verekera.

Tako da decko imas upravo debele razloge da pare trosis na drugu stranu.Stavi 300 evra na taj amp i mislices da si na sedmom nebu.

Mojih 2 , antinaimovskih centi. Osim toga, o njihovim uredjajima kao 30g duga musterija sve najbolje.

Vazi.

Decko !!!

Link to comment
Share on other sites

Tolikom doplatom na takav amp za jedan kabl se dodje do odvojene kombinacije predpojacala i snagasa kod naim ili vec totalno druge i vise klase uredjaja od bilo kog proizvodjaca. Zaista suvisno pricati kako zvuci takav apgrejd komponente u sistemu. Da ne pominjem takvu doplatu na zvucnike.

Apsolutno ne dovodeci u sumnju da li se razlike medju kablovima cuju ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...