Jump to content


Filter šuma


GoranKŠ

Recommended Posts

Nadam se da mi nećete čupati uši ako napišem da nisam baš neki HiFi entuzijasta, ali ipak volim dobar zvuk dok slušam muziku ili TV. Učlanio sam se jer imam neka pitanja, a čini mi se da bi ovde trebalo da ima ljudi koji mogu da daju odgovore.

Da ne bih baš previše smarao u startu, evo za sada jedno kratko pitanjce.
Od TV-a do pojačala mi vodi audio kabl 10m dužine. Mora tako, da ne bi bilo pitanja zašto ne približim. Zvuk je solidan, ali kada isključim TV, a pojačalo ostane uključeno, povremeno se javi neko blago iritantno "cviljenje", ponekad šuštanje, tačnije tek poneki "šuš"...
E sad, naleteo sam na KP nešto što se zove "GLI 2.1 Filter šuma - bruma - Dynavox", kačim sliku ispod. Opis je takodje ispod.
Pitanje je da li mi ovo može eliminisati te smetnje koje se javljaju i da li se to stavlja do pojačala ili do TV-a? Nemam pare za bacanje ako je neka bezvezarija u pitanju.

Hvala svima na odgovorima, ako ih bude.

 

 

GLI 2.1 Filter šuma - bruma iz mreže - napajanja. Otklanja / uklanja smetnje

Proizvođač: Dynavox
Oznaka:  GLI 2.1
Stanje: Novo

Tip: Adapter
Završetak kabla 1: 2x phono (RCA) utičnica
Završetak kabla 2: 2x phono (RCA) utičnica
Specijalne karakteristike: Filter šuma
-----------------------------------
GLI 2.1 Stereo Line Isolator

Der Dynavox Stereo Line Isolator/ Massetrennfilter unterbindet Signalstö rungen durch Potentialunterschiede und Brummschleifen durch eine galvanische Trennung von Ein- und Ausgang. Fü r alle Audio-Verbindungen, egal ob bei Home-Hifi-Gerä ten, in Verbindung mit PC / Notebook oder im Kfz. Das Signal wird 1:1 durch 2 Spulen ü bertragen. Die vergoldeten Cinchanschlü sse sorgen dabei fü r bestmö gliche und verlustfreie Verbindung.

Technische Daten:

Klirrfaktor: < 0,001%
Frequenzbereich: 20 Hz - 25 kHz
Maß e ca. : ca. 95 x 40 x 28 mm
Gewicht: 110 g
------------------------------------------------
The Dynavox Stereo Line Isolator / Mass Separation Filter prevents signal interference caused by potential differences and ground loops by a galvanic isolation of input and output. For all audio connections, whether with home hi-fi devices, in conjunction with PC / notebook or in the car. The signal is transmitted 1: 1 by 2 coils. The gold-plated RCA connectors ensure the best possible and loss-free connection.

 

 

download (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Delija said:

Kakav kabl koristis?

Da li je shield-ovan?

Kabl je kupljen gotov, u gigatronu čini mi se, pre 5-6 godina. Sastavljen je od dva spojena kablića. Ne bih rekao da je shieldovan.

1 hour ago, giZ_Mo said:

Одлична справа, а која је цена?

25€ na KP. Guglajući nešto detaljnije, po stranim sajtovima sam nalazio na 9+ usd.
Baš ništa na YT niti na bilo kom sajtu nisam našao od iskustava, pa zato rekoh da pitam ovde.
Znači, ceniš da vredi kupiti? 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Delija said:

Хвала, некоме са форума сам то исто правио ал' питај бога коме и све проблеме које је имао отишли су у историју.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Delija said:

@GoranKŠ

Ja cenim da treba da pazaris shield-ovan interkonekt. Taj filter je za brum / ground loop, a ne za svo EMI "smece" koje pokupi los kabl.

Баш тако.

@goranKŠ, послушај колегу и не купуј филтер који није предвиђен за твоје потребе.

док је другом колеги само битно да ти направи и прода, зато пита колико то кошта да би се уклопио ниже.

Link to comment
Share on other sites

To na slici je transformator 1:1 za galvansko odvajanje. Ako nije kvalitetan, ili nisu dobro usklađene impedanse, pokvariće kvalitet zvuka. Ako pak taj RCA kabal od TV do pojačala nije širmovan, onda treba nabaviti širmovan RCA, u stvari napraviti jer ne verujem da ih ima gotovih te dužine. Problem sa 10m RCA kabla je veliki kapacitet koji će odneti u nepovrat visoke frekvencije. Sigurno bi se dobio znatno bolji zvuk sa TV korišćenjem digitalnog izlaza, optičkog Toslink kabla dužine 10m (alternativno 10m koaksijalnog SPDIF kabla) i nekog DAC-a.

Ima i još jedna zanimljiva opcija, ako se koristi laptop/PC kao izvor zvuka, i isti  ima bluetooth risiver, onda se veza sa TV može ostvariti bežično pomoću neke ovakve spravice. Pri mtome može doći do problema ako je predajnik viša verzija a prijemnik niža verzija bluetooth standarda, tako da to ipak treba nekako probati pre kupovine, odnosno imati opciju da se vrati prodavcu ako ne radi.

https://www.avmarket.rs/bluetooth-audio-transmiter-cm150-ugreen.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...